Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

ФИЛИПЧЕ: ЗАРАЗЕНАТА ПАЦИЕНТКА Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА, ВО КОМБЕТО ИМАЛО 9 ПАТНИЦИ, ОД СКОПЈЕ И СТРУМИЦА, СИТЕ НОЌВА ГИ ЧУВА ПОЛИЦИЈА

Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено...

Повеќе

ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА СТАРАТА ЧАРШИЈА ВО ПРИЛЕП

Илија Јованоски ❗️На средба со прилепските дуќанџии го презентирав идејниот проект за реконструкција на Старата чаршија. 👉Сите мислења предло...

Повеќе

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА - ЖЕНА НА 50 ГОДИНИ КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД ИТАЛИЈА - ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ДА НЕ СЕ ПАНИЧИ И ДА НЕМА ХИСТЕРИЈА, СИТУАЦИЈАТА Е ПОД КОНТРОЛА!

-Пациентката која во раните утрински часови беше хоспитализирана на инфективната клиника е позитивна за Ковит -19 – изјави министерот за здр...

Повеќе

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ одбележува 70 години од своето постоење

Повеќе

ПРИЛЕПСКО МАЛО КОЊАРИ ЌЕ ДОБИЕ КАНАЛИЗАЦИЈА ВРЕДНА 12 МИЛИОНА ДЕНАРИ!

Повеќе

Општина Прилеп спремна за почеток на 19.Меѓународен карневал „Прочка 2020“

„На три дена пред почетокот на манифестацијата, можеме да кажеме дека Општина Прилеп е спремна да ги пречека учесниците и успешно да го органи...

Повеќе

Голем успех и пет златни медали за Винарија Камник од германскиот Мундус Вини

– Годинешниот 26-ти меѓународен вински натпревар Мундус Вини донесе нов блескав успех за винарија Камник, со освоени пет златни меда...

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СО ИЗЈАВА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Кога ќе се вратиме на власт, ќе продолжиме да ги користиме придобивките од договорот од Преспа но ќе работиме и на негово ревидирање!

- Ем ќе шибаме забрзано кон НАТО и ЕУ како придобивка од договорот од Преспа, ем ќе работиме да се ревидира договорот од Преспа за да ги намалиме шт...

Повеќе

ВИЛМА Е НОВАТА НАРОДНА ХЕРОИНА: Груевски го организираше „крвавиот четврток“, а кукавички избега!

Обвинителството ќе докаже дека обвинетите кои седат во оваа судница изготвиле план со намера за загрозување на уставниот поредок и безбедн...

Повеќе

(ВИДЕО) ИЗГЛЕДА ОД ЈАДЕЊЕ СТРУМИЧКИ ЧУШКИ И ФРЕНКИ РАСНАТ ГОЛЕМИ МОЗОК И ТЕСТИСИ: БРАВО КОСТА КОСТАДИНОВ, ДА ГО ПОБЕДИШ 15 ГОДИНИ ПОИСКУСНИОТ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ВО ТВ ДЕБАТА ТРЕБА ГОЛЕМИ ТЕСТИСИ И ГОЛЕМА ИТРОШТИНА!

Повеќе

РОДЕН ЗА ВМРОВСКИ СУДИЈА УМЕРО УНО: Панчевски пред да стане судија имал дебело полициско досие како ограбувач на станови низ Скопје!

Порталот ПРАВОСУДСТВО ископал многу интересен факт за омилениот судија на ВМРОВЦИТЕ, Панчевски: Сега, кога е правосилно осуден за мобинг, Панчевски...

Повеќе

ЕСМ сака да ги продаде објектите на Попова Шапка: Ние треба да правиме струја а не да менаџираме хотели и ски центри, вели директорот Ковачевски!

Двете можности, Попова Шапка целосно или со приватен партнер да се раководи од страна на ЕСМ не се прифатливи за компанијата, истакна директорот Вас...

Повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Уште едно барање на жителите, го реализираме. На улицата “Фуштанска” во Ченто вршиме уредување на мини паркот каде што правиме детско катче и фитнес зона

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Денеска одбележуваме 16 години од смртта на прерано и трагично загинатиот претседател Борис Трајковски и членовите на неговиот Кабинет и мои некогашни колеги

Stevo Pendarovski Денеска одбележуваме 16 години од смртта на прерано и трагично загинатиот претседател Борис Трајковски и членов...

Повеќе

КАКВО ЕПСКО ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК: ОМИЛЕНИОТ СУДИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАНЧЕВСКИ, ДЕНЕСКА Е ОСУДЕН ЗА МОБИНГ - СО МЕСЕЦИ СЕ ИЗЖИВУВАЛ ВРЗ КОЛЕГА ЗАТОА ШТО БИЛ ДЕЛ ОД ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА!!!

Апелациониот суд во Скопје ја потврди првостепената пресуда, изречена во скопскиот „граѓански“ суд, кој претходно утврди дека разрешенио...

Повеќе