Одберете локација на пристап

Во Северна Македонија веќе започна изборната кампања која е невообичаена во однос на сите претходни. Со заштита и дистанца, со цел да се спречи ширењето на корона вирусот. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за МИА вели дека негова
#СеГрижимеза сите, од најмлади до најстари. Го стабилизиравме пензискиот фонд, а тоа овозможи пензионерите да земаат редовни пензии дури и во криза. Во следниот мандат пензиите продолжуваат да растат заедно со животниот стандард. #Можеме
Успешни компании во кои вработените веруваат и се чувствуваат сигурно. Нема дел од државата кој не се рaзвива. Истокот доживеа пресврт. Во Крива Паланка и регионот се инвестира сериозно и постојано. Мојата главна цел е да извезуваме македонс
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Покажавме дека
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Голем пријате
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Се надевам дека у
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На 41-на минута
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Ја враќаме во
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до ова луд
- Зоки Кичеец рока бомби по наредна на Камчев со цел Мицковски да се дотепа со цел Камчев да му се додвори на Заев. Едноставно во тек е операција на пуштање низ вода на Мицковски затоа што Камчев изгуби верба во него дека има капацитет и план како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во изборната ед
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- &
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до филмот

(ВИДЕО) Филипче: Засега нема потреба од други мерки за Куманово, се додека можеме да следиме кој од кого се заразил

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција го коментираше барањето на градоначалникот на Куманово и на општинскиот кризен ...

Повеќе

ВЛАДА: Во реставрацијата и санацијата на автентичниот лик на Стара Чаршија се запазени сите процедури за заштита на автентичноста според програмата на Националниот Совет за ревитализација на чаршијата како културно наследство од особено значење

Во рамките на проектот за Локална и регионална конкурентност (ПЛРК), Општина Чаир аплицираше со под-проектот „Промоција на чаршиски туризам во...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ВАШИНГТОН ПОСТ: Американската амбасада во Кина уште пред две години предупредила за опасноста да протече Корона Вирус од лабораторијата во Вухан која испитувала нови вируси од Љиљаци!

Уште пред две години американската амбасада во Кина предупредувала во централата во Вашингтон дека се загрижени за можноста да протечат вируси од на...

Повеќе

ИЗГЛЕДА СЕПАК НА КРАЈ СИТЕ ЌЕ ЈАДЕМЕ ГЛУВЦИ И ЉИЉАЦИ - ММФ: Не очекува најлошата економска година од Големата депресија која се случи пред 100 години!

Под влијание на пандемијата на новиот корона вирус, глобалната економија во 2020 година ќе ја доживее најлошата година од Големата депресија во 1930...

Повеќе

МПЦ-ОА: Храмовите за Велигден ќе бидат отворени за лична молитва, но со петмина верници

Светиот Архијерејски Синод (САС) на МПЦ-ОА, уште еднаш ја истакнува потребата од продолжување на мерката за јавните собири, која прецизно го огранич...

Повеќе

Градоначалникот на Чаир: Не се менува автентичноста на Чаршијата, оштетениот камен се заменува со камен од ист материјал

Градежните активности во Старата Скопска Чаршија не се во насока да се измени автентичноста на чаршијата, туку да се замени оштетениот камен траверт...

Повеќе

Чулев: Граѓаните да ги завршат обврските до 16 часот во петокот, забраната за движење ќе трае до вторник до 05 часот

Со огледа на продолжениот викенд за време на празникот Велигден и можноста многу граѓани да се упатат кон своите викендички или станови во туристичк...

Повеќе

БРАВО: КИТ ГО МАРКЕТИ ДОНИРАА 300 ПРЕХРАМБЕНИ ПАКЕТИ ВО ШТИП

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: МНОГУ НЕ РАДУВА ТОА ШТО ДЕНЕСКА ИМАМЕ 44 ИЗЛЕКУВАНИ КОИ СИ ОДАТ ДОМА, НО ЗА ЖАЛ ДЕНЕСКА ИМА И 6 ПОЧИНАТИ!

Повеќе

ДЕНЕСКА МНОГУ ЛОШИ БРОЈКИ ЗА СОСТОЈБАТА СО КОРОНА: Потврдени 54 нови случаи на Ковид 19 – вкупно во земјата 908 дијагностицирани пациенти, починаа 6 пациенти – регистрирани 42 оздравени

Почитувани, Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти на воз...

Повеќе

Аман бе луѓе, имајте разбирање, сите сме дома, све дома готвиме, само дома идеме во тоалет, затоа за најмалку 50% е зголемено генерирањето на ѓубре по населбите, од друга страна Комунална Хигиена има намален персонал поради болни, луѓе во самоизолација, родители кои чуваат деца...

Во Груевизмот имавме ЗАСПАНОСТ НА ЈАВНОСТА ДО НИВО НА ОПШТЕСТВЕН АУТИЗАМ! Дега пак во Заевизмот имамте ХИСТЕРИЈА ЗА СЕ И СЕШТО! Сега најнова хистери...

Повеќе

Грчкото обвинителство отвори предмет за причестување во цркви во Атина и на Крф и покрај забраната

Во две цркви, во атинската населба Кукаки и на островот Крф, и покрај забраните и одлуките на Светиот синод на ГПЦ црквите да бидат затворени за вер...

Повеќе

БРАВО: Државна видеолотарија донира над 11 милиони денари за јавното здравство како поддршка за справување со Ковид-19

Државна видеолотаријадонира 11 107 000 денари за јавното здравство со цел да придонесе во напорите за справување со Ковид-19. Десет милиони д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СПРЕМААТ БУНТ ЗА ВЕЛИГДЕН, ГОСПОД ЌЕ НЕ СПАСЕЛ А НЕ КАРАНТИН!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРА ВЕСТ: ОД ДЕНЕСКА ПРЕСТАНУВА КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

Повеќе