Одберете локација на пристап

Универзитетските професори ќе добијат покачување на платата од 10 отсто само во еден случај. Како што порачаа од Независниот академски синдикат, од Министерството за образование и наука ги советувале да формираат Синдикат на вработените на УКИМ. З
Мактел дознава дека претседателот Пендаровски е меѓу поканетите и ќе учествува на 5-от по ред ХОЛОКАУСТ ФОРУМ кој се смета за светски ден на холокаустот кој ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Оваа година тоа ќе се погоди на 75 години од ослободување
Синоќа на Алфа ТВ, куртон Латас даде широка анализа за политичката сосотојба во земјата и што ќе се случува на изборите на 12-ти април. - ВМРО ќе победи, па кај сте виделе во Европа социјалдемократска партија каде на прес ќе се појави забулена жен
Синоќа на Алфа ТВ, куртон Латас даде широка анализа за политичката сосотојба во земјата и што ќе се случува на изборите на 12-ти април. - ВМРО ќе победи, па кај сте виделе во Европа социјалдемократска партија каде на прес ќе се појави забулена жен
Boyko Borissov С министъра на външните работи на Република Северна Македония Никола Димитров обсъдихме съвместното ни председателство на Берлинския процес. Разговаряхме и за положителното развитие на двустранните ни отн
Благодарна до мојот ментор Мирко Трипуноски кој се согласи да ја истражувам оваа тема. Благодарна до моето семејство за поддршката и разбирањето, изминативе две години додека се посветив на истражувањето на трудот. Благодарна на сите кои вчера
Македонската влада побарала од Хеленик Петролеум да ја намали за девет милиони долари сумата која грчката фирма ја бара од земјава поради непочитување на купопродажниот договор за ОКТА. Со камати и останати трошоци висината на тужбата која Хеленик
- Кога беше битката со Заев, ние во Сител се обидовме заедно со другите медиуми да го поставиме Гордан Георгиев за лидер на СДСМ, не ни успеа. За жал ниту Игор Шема не успеавме да го поставиме, Заев не победи. Латас се исповедаше дека ВМРО имало о
- Мои луѓе во СДСМ беа Игор Шема и Миле Зечевиќ, со нив имав нон стоп комуникација додека беа на видни позиции во СДСМ. Латас ги откри картите на ТВ Алфа.

(ВИДЕО) ДИМЧЕ АПАСИЕВ ДЕСНИЧАРСКИОТ ЛЕВУЧАР МУ ГО ЗЕМА ЛЕБОТ НА ПАНДОВ: Груевски спроведе најтемелни судски реформи!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ УПАТИ ЖЕСТОКА ЗАКАНА ДО ВМРО ДПМНЕ: Ако мислат ВМРОВЦИТЕ дека ќе извадат на овие избори исто гласови како во 2016-та, да ги потсетам дека режимот умре одамна, Груевски сега е во Будимпешта!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КАНАЃАНИТЕ НЕ ЕКСПЕРИМЕНТИРААТ СО ЛУДАЦИ: ЏАСТИН ТРУДО ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ: ГЛАВНИОТ ПР СТРАТЕГ НА ВМРО ДОНЕСЕ ЛУДАЦИ НА ПЛОШТАД ВО СКОПЈЕ КОИ ЌЕ НИ ОБЈАСНУВААТ ДЕКА ЗЕМЈАТА Е РАМНА ПЛОЧА?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШЕЌЕРИНСКА: Откако ја добивме поканата за НАТО за повеќе од 4 пати се зголемени странските инвестиции

–Речиси 30 години државата се обидува да исполни една своја стратешка цел, тоа е членството во НАТО, не само поради политички бенефит, туку по...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ДО ЈАНКО ЈАДИ БУРЕК: ТИ БЕШЕ 10 ГОДИНИ ДЕЛ ОД ПРОПАГАНДАТА НА РЕЖИМОТ, ЗОШТО ТИ ТРЕБАШЕ 10 ГОДИНИ ЗА ДА МЕ ПОКАНИШ ВО ЕМИСИЈА?

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ХАХАХА, ЗАЕВ СО ОДЛИЧЕН ВИЦ НА СМЕТКА НА МИЦКО И ТАРАВАРИ: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

МИЦКО ГО СМЕНИ ИМЕТО НА ПАРТИЈАТА: ВМРО АЛБАНСКА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА АЛСАТ М: Од ЕУ ми ветија дека неправдата ќе биде исправена, темата датум за нас се враќа уште во ноември во Рим!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Е ОВА Е ПОСЛЕДИЦА НА СОВРЕМЕНОТО ЖИВЕЕЊЕ: ГЕРМАНИЈА ЌЕ ВОВЕДЕ КОМЕСАР ЗА БОРБА ПРОТИВ ОСАМЕНОСТ?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО СУГАРЕВСКИ: Завршени 75 отсто од градежните работи на автопатот Кичево – Охрид, а пробиени се 96 отсто од трасата!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АЦЕ КОЦЕВСКИ РАСТУРА: РЕКОРДНИ 680 ГРАДЕЖНИ ЗАФАТИ И 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПРОЕКТИ, КОЦЕВСКИ ГИ ПРЕЗЕНТИРАШЕ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ДВЕГОДИШНИОТ МАНДАТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Жбогар за МИА: Вие испорачавте, за жал ние повторно одложивме – потребна реформа на начин на носење одлуки во ЕУ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО - СИТЕ СЕ ИЗНЕНАДИЛЕ: Мицкоски му признал на Заев за неговата храброст и одговорност да понуди избори?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ПРВО ИНТЕРВЈУ ПО ДЕБАКЛОТ ВО БРИСЕЛ: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ВЕЧЕРВА Е НА АЛСАТ М ВО 22 ЧАСОТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе