Одберете локација на пристап

Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Тврдеше дека ра
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,

(ВИДЕО) Фирмите кои имале пад на приходот од над 30% ќе добијат финансиска поддршка од 14.500 месечно по вработен за април и мај, исклучок се вработени со плати над 40 000 денари и фирми каде има плати поголеми од 120 000 денари!

На денешната прес-конференција во Владата, министерката за финансии Нина Ангеловска објаснуваше како компаниите можат да ги искористат мерките за по...

Повеќе

ЧОВЕКОТ ШТО НАЕДНАШ СЕ РАЗБОЛЕ ПРЕД СЕДНИЦАТА НА СОВЕТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ - Чулев за РСЕ се жали дека од владата не го викале на заеднички пресови и не го дружеле на социјалните мрежи

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме ...

Повеќе

(ВИДЕО) Ангеловска: Финансиската поддршка 14.500 денари по вработен може да се искористи за задржување на вработените, но и за задржување на платите

Мерката 14.500 денари по вработен е финансиска поддршка, која на фирмите кои се афектирани од коронакризата им е ликвидносна инјекција и помош за ис...

Повеќе

Доаѓаат 297 македонски граѓани од Северна Италија, во карантин ќе бидат три недели

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев најави дека во вторник ќе пристигнат 297 наши сограѓани од Северна Италија. – Ова се лица со зголе...

Повеќе

БРАВО, КОНЕЧНО И ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТВОРААТ ПЕЈ ПАЛ СМЕТКИ ЗА ПРИМАЊЕ НА ПАРИ ОД ПРОДАЖБА НА ДОБРА И УСЛУГИ ВО ЦЕЛ СВЕТ!

Упатство за тоа како да си отворите буизнис акаунт на Пеј Пал и да може да примате пари од цел свет од продажба на добра и услуги, на следниов линк....

Повеќе

АКО СТАВИШ ЛЕПТИР МАШНА И СВЕЧЕНО ОДЕЛО, МОЖЕ НЕМА ДА ПРИМЕТАТ ДЕКА СИ ЗЕТА БУДАЛА НАЈГОЛЕМА УНАЗАД 400 000 ГОДИНИ ВО ИСТОРИЈАТА

Повеќе

ЛОШИ БРОЈКИ ДЕНЕСКА: ДУРИ 68 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, 14 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ И СЕ НА РЕСПИРАТОР!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 68 нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје &nd...

Повеќе

ВЛАДАТА АПЕЛИРА: Лицата со попреченост не треба да вадат дозвола за движење, со себе да носат наод

На актуелни прашања за социјалните мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија, во рамки на серијата информативни видеосесии „...

Повеќе

АМАН БЕ ЛУЃЕ, СЕДЕТЕ ДОМА - МВР: Приведени 121 лице поради непочитување на забраната за движење

Фото: МИА Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 138 лица не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 121 ли...

Повеќе

Култура во време на корона: Шилегов ќе организира маалски концерти, публиката ќе следи од балкони, изведувачите ќе добиваат по 14.500 денари

Град Скопје денеска ги претстави мерките со кои што излегува во пресрет на барањата на независната културна сцена да им се овозможи социјална ...

Повеќе

БОМБА ОД СДСМ: Обезбедена е помош до 10.000 денари за домаќинствата кои се дел од неформалната економија, заеднички и солидарно ќе ја надминеме кризата

Заеднички и солидарно, преку почитувањето на мерките за заштита на здравјето, како и преку конкретни мерки за директна поддршка на граѓаните ќе ја...

Повеќе

Заев до верниците: Значењето на Велигден охрабрува, повторно да победи животот

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на сите христијански верници, кои го слават Велигден по Грегоријанскиот календар им го честита големиот празник Вос...

Повеќе

НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ МУ СЕ ПОГОДИ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС НА РААТ ДА СИ АСФАЛТИРА ПО СКОПЈЕТО

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ БИЛ МАР ПРЕДИЗВИКА БУРА ВО САД: ДО КОГА ЌЕ ЈА АМНЕСТИРАМЕ КИНА ЗА ТОА ШТО 20 ГОДИНИ ИЗВЕЗУВА ВИРУСИ КОИ УБИВААТ МИЛИОНИ ЛУЃЕ НИЗ СВЕТОТ?!?!

Повеќе

ГОЛЕМО БРАВО ЗА МАРКЕТИТЕ, ФИРМИТЕ, ВЛАДАТА, ПОМИНА 1 МЕСЕЦ ТЕШКА КРИЗА А ПРОДАВНИЦИТЕ СЕ ОДЛИЧНО СНАБДЕНИ, НЕ СЕ ПОЗНАВА ДЕКА ИМА КРИЗА!

Ако едно нешто можеме со сигурност да кажеме е дека маркетите, фирмите и владата си го одржаа зборот - храна и намирници има доволно, во маркетите не ...

Повеќе