Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВИ - ЦЕЛАТА ЗЕМЈА Е ПРЕПЛАВЕНА СО НИВНАТА ПОМОШ: 200 прехранбени пакети од семејството Заеви донирани на Банката за храна во Кавадарци

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МИЛЕНКО И ПАНДОВ СО ФОТКА СЕ ФАЛАТ ДЕКА ГИ ПРЕКРШИЛЕ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА НЕГРУПИРАЊЕ, НАЌЕ ЧУЛЕВ ЌЕ ИМА ЛИ ХРАБРОСТ ДА ГИ КАЗНИ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Најостро го демантираме текстот на Нетпрес дека функционер на СДСМ наредил апсење на момчето со куче

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКПЕТРОЛ И СЕ ЗАКАНИ НА ВЛАДАТА: Ќе се жалиме пред меѓународни институции ако не ја спречите злоупотребата на 50 милиони литри екстра лесно масло за греење кое се користи за погонско гориво со што државата губи 10 милиони евра годишно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Макпетрол АД ја поддржува одлуката на Владата за покачување на акцизата на нафтените деривати, како една од пакетот антикризни мерки за стабилизирање на буџетот на државата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: БРОЈКИТЕ ОД ОВИЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ НЕ НАТЕРАА УШТЕ ДЕНЕСКА ДА ПРЕДЛОЖИМЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА ПОЧНУВА ВО 19 ЧАСОТ, СТАРЦИТЕ И МЛАДИТЕ ДОБИВААТ ПЛУС 2 ЧАСА, КАРАНТИНОТ ЗА ВИКЕНД СТАРТУВА ВО САБОТА ВО 13 ЧАСОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФОТО: ПРИЛЕП ДЕНЕСКА ИЗГЛЕДАШЕ ВАКА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДА: Трите денари од повисоката акциза за нафтените деривати одат директно во буџетот за справување со коронавирусот, промената е незначителна бидејќи горивата поевтинија за 20 денари по литар од јануари до сега

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Османи: Кризниот штаб на Владата дискутираше за полицискиот час да трае од 19:00 дo 05:00

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ: 29 години СДСМ! 29 години заедно со граѓаните! 29 години државнички политики, за татковината!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРАШАЊЕ ДО НАЌЕ ЧУЛЕВ: ИМА КРИВИЧНА ЗА ТРИЧКО, НО ЗОШТО НЕМА КРИВИЧНА ЗА ГАЈДОВ КОЈ НА ТВ АЛФА ПОВИКА ЗАЕВ ДА БИЛ ОБЕСЕН?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

НОВ УСПЕХ НА ТИМОТ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ДЕНЕСКА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ПОМАЛ ОД БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ ОД КОРОНА!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕЧНИТЕ ЏАБОЛЕБАРИ ОСТАНАА БЕЗ ПАРИЧКИ, ЌЕ МОРА ДА РАБОТАТ НЕШТО КАКО СИТЕ НАС: Граѓанскиот сектор бара Владата да ја промени одлуката со која им ја намали поддршката за 525.000 евра

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Раководството на Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) одлучи да донира 10 000е на фондот за корона и да не ја користи владината финансиска поддршка за 13 свои вработени, нема да се намалуваат плати и да се отпуштаат вработени, трошоците за плати ќе ги обезбеди од своите спонзори!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Гевгелиското оро за време на тридневниот полициски час заврши со најмалку еден приведен

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе