Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

Филипче: Со отворање на две лаборатории ќе се елеминира долгото чекање на резултатите

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека во функција ќе бидат ставени двете дополнителни лаборатории, еднат...

Повеќе

НОВИНАРОТ ГАЈДОВ НА ТВ АЛФА: ЗОРАН ЗАЕВ ТРЕБА ДА ГО ОБЕСИМЕ НА ГОЛЕМ СПОМЕНИК ВО НЕГОВА ЧЕСТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СДСМ бара укинување на државната матура оваа учебна година

Во време кога се соочуваме со пандемијата на кроонавирусот, специфичните услови во кои се одвива образовниот процес, СДСМ смета дека не треба да има...

Повеќе

Азески: Акцизата е сериозна ставка за полнење на буџетот, цената на горивата моментално е многу ниска

Неосновани се реакциите против зголемувањето на акцизата на нафтените деривати, во моментов цената на горивата е многу ниска, рече во Топ Тема Бранк...

Повеќе

НАТО во Македонија формира тимови за одвраќање на кампањите на дезинформации од Русија

НАТО формира тимови за борба со хибридни закани во Северна Мaкедонија и Црна Гора, откако лажните вести и дезинформации на Русија и Кина зедоа голем...

Повеќе

Пендаровски: Вонредната состојба ќе продолжи уште 30 дена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека ќе се прогласат нови 30 денa вонредна состојба, со оглед на состојбaтa до денеска. Сепак, одлуката ќе...

Повеќе

(ВИДЕО) О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ИЗОЛАЦИЈАТА МУ ГО ПОМАТИ УМОТ НА МИЦКОВСКИ: ГО ОБВИНУВА СПАСОВСКИ ДЕКА ГО РАШИРИЛ ВИРИСОТ НИЗ КУМАНОВО СО ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ?!?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од својот дом во изолација повторно преку видео се обрати до јавноста. Тој денеска вели дека техничкиот ...

Повеќе

Зибери: Земјава лидер на Балканот со досега направени 10.000 тестови за КОВИД-19

Со досега направените 10.000 тестирања на Ковид-19, земјава е лидер на Балканот. Пред нас е само Словенија, вели директорот на Центарот за јав...

Повеќе

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: СТРАШНО Е ШТО МИЦКОВСКИ ПОД ВЛИЈАНИЕ НА ГРУЈО ТРГНА ПО ПАМЕТОТ НА ЈАНКО БАЧЕВ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДУРИ И ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЗНАЕ ДА НЕКОГАШ ЗГРЕШИ, ПОВИКА ДА ИМ СЕ ЗЕМАТ ПАРИТЕ НА БОГАТИТЕ И ДА СЕ ПОДЕЛАТ НА СИРОМАШНИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Премиерот Спасовски, вицепремиерот Османи и министрите Филипче и Адеми ја посетија Кумановската болница при што беа тестирани 210 вработени во болницата и резултатите се негативни

Премиерот Спасовски, вицепремиерот Османи и министрите Филипче и Адеми ја посетија Кумановската болница Претседателот на Владата на Република С...

Повеќе

АКТИВИСТИТЕ ДОБИЈА ДОЗВОЛА ДВА ЧАСА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА ГИ ХРАНАТ УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА

Дозвола ќе можат да добијат по 5 активисти од секое здружение.(Фото: К.Попов) Активистите за заштита на бездомни животни добија дозвола два...

Повеќе

НАПАД И ДЕМАНТ: ЛИДЕРОТ НА ЛОКАЛНАТА ВМРО ДПМНЕ НАВОДНО НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА, ТОЈ НЕГИРА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: Со вакви верски лидери, верниците најдобро да почнат да комуницираат со господ без посредници. Оти кога посредниците викаат: батали здравје, дај пари, сигурно и Господ си вика: Бог да чува!

Што? Пак се чудите на изјавите на верските лидери? Поглаварот на Исламската верска заедница реисот Сулејман Реџепи се закани дека ќе ги повлече пови...

Повеќе

Брнс: Само со заедничка работа можеме да се надеваме на успешно запирање на вирусот и пронаоѓање вакцина

Ограничувањата во секојденвниот живот, посочува Брнс во писмото, мене ми дадоа можност да научам нови работи, нови начини на комуникација и поврзува...

Повеќе