Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРОВЦИТЕ, НЕ БЕА ТОЛКУ ГЛУПИ ПОРАНО, ОВА ИЗОЛАЦИЈАТА ГИ ДОТЕПА!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ СЕ СКАРА СО БОГАТИТЕ: За волот и за килото месо!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МТСП: Пријавете семејно насилство, институциите постапуваат, а сервисите за заштита и поддршка се функционални

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАКОВ НЕВЕРОЈАТЕН ПР ГАФ НА ВМРО ДПМНЕ: КАКО И СЕКОГАШ, ВМРО ДПМНЕ ГО ВОДИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО АМБИС, ВО ПРОПАСТ, ВО СМРТ, ПАТЕЊЕ, НЕПОВРАТ, ПОРАЗ!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КАКВИ НЕОДГОВОРНИ ЃУБРИЊА, МОНСТРУМИ, ЛУДАЦИ - И ПОКРАЈ АПЕЛИТЕ НА ПОГЛАВАРОТ НА МПЦ И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ: ПРВИТЕ ЛУЃЕ НА ВМРО ДПМНЕ СЕ СЛИКАА ВО ЦРКВА И ТОА КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ПРАКТИЧНО ПРАЗНИКОТ ГО ИСКОРИСТИЈА ЗА ОТВОРАЊЕ СТАРИ РАНИ И БЕСРАМЕН ПОЛИТИЧКИ ПР!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЗА НАС НЕМА НИШТО ЛЕСНО, НО И ОВА ЌЕ СЕ РЕШИ: На повидок нова блокада: Бугарија го условува датумот за преговори со ЕУ со македонскиот јазик и малцинство

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Уште 21 лице повикани на разговор во СВР Скопје за настанот во скопско Ченто

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БИЛАНС ЗА ДЕНЕСКА, ПЕТОK, 17-ТИ: 18 ОЗДРАВЕНИ, 3 ПОЧИНАТИ, 12 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ НА РЕСПИРАТОРНА МАШИНА, 36 НОВО ЗАРАЗЕНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека 140.000 граѓани останале без работа, како што Мицкоски лажеше дека има само уште 100 теста за коронавирус

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДОМ: Општина Охрид да го преиспита сечењето 33 стебла на “Туристичка”

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со австрискиот претседател Ван дер Белен

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НЕ МОЖЕ ЗА НИШТО ДА ИМ СЕ ВЕРУВА НА КОМУНИСТИТЕ: Вухан се корегираше, додадоа уште 1.290 смртни случаи, или за 50% повеќе од првично пријавените

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕГА Е ВРЕМЕ ДАРВИН ДА ДЕЛУВА ТЕМЕЛНО: Американски свештеник кој тврдеше дека Господ е поголем од коронавирусот почина од КОВИД-19!

Американски пастор кој се спротивставуваше на правилата за социјално дистанцирање и продолжи да одржува големи богослужби почина откако се заразил с...

Повеќе

Градоначалникот на Бутел, Смилевски подели 300 хуманитарни пакети за социјално ранливите семејства

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Ангеловска-Бежоска за гласот на Америка: Денарот останува стабилен. Финансиската поддршката од ММФ ќе помогне за добивање поддршка и од други извори

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе