Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

СДСМ: Се бориме за секое работно место, одобрени се бескаматни кредити за 254 претпријатија со над 2.800 вработени, а аплицирале уште над 1000 фирми чии апликации се разгледуваат!

Почитувани граѓани,Владата предводена од СДСМ презема сериозни чекори и мерки за заштита на здравјето на граѓаните и надминување на економските по...

Повеќе

АЈДЕ И ДА Е ТАКА, ШТО Е СМЕШНО ТОГАШ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Нова владина уредба: Невработените хонорарци ќе го добиваат цел хонорар, а вработените само половина

Владата на денешната седница донесе Уредба со законска сила за исплата на авторски хонорари за лица ангажирани во органите на државната власт, регул...

Повеќе

Спасовски: За Велигден да останеме дома, така ќе го победиме ова зло

Премиерот Оливер Спасовски денеска од Куманово упати апел до граѓаните – да се почитуваат мерките на Владата и за време на велигденските празн...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО КУМАНОВЦИ, ИЛИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ИЛИ НЕ МОЖАТ ДА СЕ ЗАШТИТАТ: Куманово и денеска со алармантни бројки, 27 заразени само во едно деноноќие

Во изминатите 24 часа се потврдени 66 нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје-10, Куманово-27, Штип-3, Прилеп-4, Тетово-5, Струга-4, Велес-2, ...

Повеќе

Потврдени 66 нови случаи на Ковид 19 - вкупно во земјата 974 дијагностицирани пациенти, починато е 1 лице - оздравени се 12 пациенти

Почитувани, Министерството за здравство информира дека за пациентка која пред два дена почина во ГОБ „8 септември“ денеска е присти...

Повеќе

Попладнево прва свирка на отворено во Скопје - Лепи Џони ќе одржи соло-концерт за станарите од Градски ѕид

Попладнево со почеток во 18 часот на покривот на Домот на градежници во Скопје ќе се одржи првиот концерт на отворено, а граѓаните од околината ќе м...

Повеќе

МНОГУ ПОВОЛНА ПОНУДА ОД ЕУРОИМПЕКС: МОЖЕБИ Е ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНА НА РЕБРЕСТ РЕМЕН НА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ

Ребрестиот ремен е витален за функционирање на моторот и диригира со неговата работа. Овој систем е постојано изложен на низа напрегања и зат...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: УЈП ги ослободува компаниите од данок на личен доход и данок на добивка за март, април и мај

Државата ги ослободува компаниите од плаќање на износот на аконтациите на данокот на личен доход, како и аконтациите на данокот на добивка за март, ...

Повеќе

Е ОВА Е ГОЛЕМА ФИРМА: Витаминка со донации за лицата со посебни потреби

Повеќе

БРАВО, ПРАВ ПОГЛАВАР: Г.г. Стефан упати апел верниците за Велигден да ги почитуваат препораките и да се молат дома

Г.г. Стефан упати велигденско послание во кое ги повика граѓаните да се воздржат од одење во црква, туку да се молат во своите домови. „П...

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВОЈ ИМА ПРАВО ДА ГЛАСА И ДА ОДЛУЧУВА ЗА ТОЈ КОЈ ЌЕ ВЛАДЕЕ...

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ЖИВОТОТ СЕ ВРАЌА: АВСТРИЈА, СЛОВЕНИЈА, ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА ПОЛЕКА СЕ СПРЕМААТ ЗА ОЛАБАВУВАЊЕ НА РЕСТРИКЦИИТЕ

Фото: EPA-EFE/Javier Etxezarreta Неколку европски земји како што се Австрија, Италија и Словенија одлучија да ги намалат мерките воведени како ...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ПОБЕДА НА НИКОЛА ДИМИТРОВ: ЕУ ги укина извозните рестрикци за набавка на медицинска опрема за земјите од Западен Балкан

По иницијатива на шефот на дипломатијата Никола Димитров, на која се приклучија сите министри за надворешни работи од регионот, Европската комисија ...

Повеќе

Чулев: МВР до обвинителството поднесе 18 пријави за говор на омраза и лажни вести

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, информираше дека МВР поднело уредба до владата преку која Единицата за беспилотни летала, која беше дел ...

Повеќе