Одберете локација на пристап

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

ВИДЕО: Инспекторите затворија 48 угостителски објекти и запечатија 215 кафемати

Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состо...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО ЕФТОВ СЕ ПОЖАЛИ: ДВЕ НЕДЕЛИ НЕ СУМ ЈА ВИДЕЛ ЖЕНА МИ, ШТО МЕ ПОТСЕТИ НА ВИЦОТ ЗА МАЖОТ ШТО СИ ГО ОТСЕКОЛ ПЕНИСОТ ОД СТРАВ ОД КОРОНА!

Повеќе

ИНТЕРЕСНА СТОРИЈА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: КИНЕЗИТЕ ИМААТ ТРАДИЦИЈА НА ЈАДЕЊЕ СЕКАКВИ ДИВИ И ДОМАШНИ ЖИВОТНИ КАКО ПОСЛЕДИЦА НА ГОЛЕМИТЕ ГЛАДУВАЊА ВО ИСТОРИЈАТА КОИ ОДНЕЛЕ СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЖРТВИ!

Се претпоставува дека коронавирусот потекнува од животни на пазар во Кина. Јадење диви и за други култури „табу-животни“ има долга тради...

Повеќе

(ВИДЕО) Сугарески: Превозниците во вонредна состојба дневно ќе возат по 11 часа, нови уредби за побрз транспорт

– Се зголемува дневното време на управување со возило на мобилните работници во патниот сообраќај од 9 на 11 часа додека трае вонредната сос...

Повеќе

ПОП ЛАЖЕ НА ТВ, АЈ ШТО ЌЕ ГОРИ ВО ПЕКОЛОТ, ТУКУ ШИРИ И ЛАЖНИ ВЕСТИ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА!

Лидерот на Интегра, отец Љупчо Ристовски лажеше на Канал 5 за чистотата во градот Скопје. - Еднаш во неделата се собира ѓубрето, улиците не се чист...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО ПРЕЗЕМА ГРАД СКОПЈЕ ВО БИТКАТА СО КОРОНА

Повеќе

Војската ќе воведува ред пред банките во Куманово

Гужвите пред банките во Куманово каде граѓаните чекаат да ја земат социјалната помош денеска ги регулираше редарска служба од градот, а од утре се о...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Излегуваат информации дека респираторот не им помага на пациентите со корона вирус, над 90% од тие на респиратор починуваат!

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека неколку нови истражувања покажуваат дека респираторнат...

Повеќе

На пат кон болницата „8 Септември“ почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку...

Повеќе

ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ ДОБИ СЕРИОЗНА КОНКУРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЕЛ!

Повеќе

БРАВО ЗА МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ: 30.000 деца од семејства во социјален ризик добија бесплатен интернет за следење на онлајн настава

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска потпиша договор со директорот на Македонски телеком Никола Љушев, за ...

Повеќе

ГРАЃАНИ СЕ ЖАЛАТ: ГАЗДАТА НА ТАКСИ СОНЦЕ НЕ ИСФРЛИ ОД РАБОТА, СЕГА СМЕ НА УЛИЦА А ДОЗНАВМЕ ДЕКА НЕ НИ ПЛАЌАЛ ПЕНЗИСКО И ЗДРАВСТВЕНО СО МЕСЕЦИ

Повеќе

НАЈПРОДАВАНИОТ МЕДИЦИНСКИ ПРЕПАРАТ ВО СВЕТОТ ПОРАДИ ПАНИКАТА ОД КОРОНА СЕГА ГО ИМА И КАЈ НАС: ИМУНО АКТИВ НА ДОПЕЛ ХЕРЦ!

Брендот Doppel Herz и Gelita, застапувани од Хелиос Медикал, во моментов претставува водечки бренд во областа на нутритивната фармација, и тоа во св...

Повеќе

ДОБРО Е, ДВА ДЕНА БРОЈКАТА НА НОВО ЗАРАЗЕНИ Е НИСКА: Потврдени 29 нови случаи на Ковид 19, вкупната бројка во земјата е 599 дијагностицирани пациенти, починаа 5 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти заболе...

Повеќе

Министерот Филипче во посета на кумановската болница: Не ми е јасно што се буни градоначалникот кога болницата има 700 вработени а само 18 се заболени, пратени се лекари и од Штип, Скопје, Кратово, Паланка...

Почитувани, Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска ја посети болницата во Куманово за да направи увид во работењето и капацитет...

Повеќе