Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

КАКВА БРУКА, НАМЕСТО ЛАВОВИ ДА ТИ БИЛЕ МАЧИЊА: ВМРОВЦИТЕ СЕ РАЗБЕГАА ОД ДЕБАТИТЕ, НАЈСИЛНИ СЕ НА КУРТОН АЛФА КАДЕ ГИ МАЧКААТ СО УНГАРСКО МАСЛИНОВО УЉЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗОРАН ИВАНОВ : ГЛЕДАВ ТВ ДУЕЛ МИЦКОВСКИ И ЗАЕВ, ВМРО-ДПМНЕ ИМА ВРЕМЕ ДО 15-ТИ ДА ПРОБА И ДА НАЈДЕ НОВ ЛИДЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ДЕМОНСТРАНТИ УПАДНАА ВО ЗГРАДАТА НА СРПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ПО НАЈАВАТА НА ВУЧИЌ ДЕКА ЌЕ ВРАТИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерв...

Повеќе

КУРТОН АНКЕТАРОТ ВЛАЈЧЕ ПАК ВО КАМИКАЗИ АКЦИЈА, ОВОЈ Е ПОГОЛЕМ ФАНАТИК ОД ЧАВКОВ: Во анкетите на ИПИС на Божиновски повторно води ВМРО-ДПМНЕ

Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, прене...

Повеќе

АНКЕТА НА СТРАТУМ: Анкетата покажува дека Коалицијата СДСМ и БЕСА се перципира од граѓаните како победничка коалиција и има стабилна предност (31%) во однос на ВМРО-ДПМНЕ (27%) пред вонредните парламентарни избори на 15 јули

Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија ...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: По 40 години, целосно се реновирани двете гинеколошки операциони сали во гинеколошко-акушерската болница во Чаир

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

АКТО ФЕСТИВАЛ ЗА СОВРЕМЕНИ УМЕТНОСТИ ПРОДОЛЖУВА ВО ДОМОТ НА КУЛТУРА ВО НАСЕЛБА ЧЕНТО, СКОПЈЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

СКОПЈЕ СТВАРНО БИЛ МЕТРОПОЛА ОТСЕКОГАШ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Спасов: Не сме исти, Заев е тој што носи лузни на главата од насилството на ВМРО ДПМНЕ, а не татиниот син

Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оста...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: НЕКОИ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ НА ДУИ СЕ ПОЗАБЕГАНИ И ОД ГРУЕВСКИ И САШО МИЈАЛКОВ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МИРАКОВСКА: РАЗВОЈНА И КОНКУРЕНТНА ЕКОНОМИЈА ФОКУСИРАНА НА МЛАДИТЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------...

Повеќе

Спасовски: Обновени криминалци се Мицкоски и Мисајловски, се обединуваме за сигурност, визија и просперитет

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Филипче: Се извинувам ако сум направил ненамерен превид со возилото

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: Заев од предизборните собири вика „Можеме“. Секоја чест. Докажа дека може да нѐ внесе во НАТО, да реши тридецениски спор што беше заверен во Обединетите нации. И докажа дека можеме да бидеме добри соседи, отворени луѓе, без предрасуди кон различностите… Слободни сме!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА ГО ЗДРОБИ МАЛИОТ МУЦУНСКИ: ВМРО-ДПМНЕ предлага намалување на минималната плата на 13.000? Мила Царовска: Ве молам да и објасните на јавноста дали предлагате намалување на минималната плата која сега изнесува 14.500?

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе