Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Костадинов: Се приклучувам на проектот на Владо Илиевски, за силна, вистинска кошарка во Струмица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Љубчо Георгиевски: Владата да купи нафта и да ги пополни стоковите резерви

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ДОКТОР ПАНОВСКИ: ПИКОТ НА ЗАРАЗАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ СЛУЧИ ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Бугарската Изјава го истакнува ставот на една земја, а не заедничкиот став на Унијата, нема запирање на преговорите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОЈ ШТО СЕЕ ТОА ЌЕ СИ ЖНЕЕ: Српски владика кој служел велигденеска литургија заразен со корона вирус

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БЈБ ДЕНЕСКА ЗАПЛЕНИ 1,2 ТОНА МАРИХУАНА ВО БУТЕЛ, УАПСЕН Е ДИЛЕР ОД КАВАДАРЦИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЗНАЧИ УБЕДЛИВО НАЈРАСИПАНИТЕ ЛУЃЕ ВО ЗЕМЈАВА: СУДИИТЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ЦЕЛА ПЛАТА, УТРЕ ПОДНЕСУВААТ ТУЖБА ДО УСТАВНИОТ СУД

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Цветанов во “Само вистина”: Оваа влада е премногу демократска и мека за вакви подмолни играчи кои спинуваат, лажат и местат

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

На денешен ден, пред точно 105 години е убиен македонскиот „Пирински Цар“ Јане Сандански (18 мај, 1872 - 22 април, 1915) Слава му!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ГО СПАСУВА БУЏЕТОТ: Се намалува наградниот фонд за „Мој ДДВ, МојаНаграда“, средствата ќе одат во Фондот за справување со Ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ БЕСНИ ШТО КОРОНАТА ИМ ЈА ПОКРИ АФЕРАТА РЕКЕТ, ПА ВО СРЕД БИТКА ЗА СПАС НА ЖИВОТИ, ОНИ ДРЖАТ ПРЕСОВИ ЗА БОКИ И КАТИЦА?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРИЈАТЕЛИТЕ ВО КРИЗА СЕ ПОЗНАВААТ: Европска Комисија предлага пакет 160 милиони евра помош за Македонија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Николовски ја продолжува хуманата мисија. Денеска доделени 400 пакети од Заеви на кризните штабови во Штип, Пробиштип и Кратово

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Богојески: Злоупотребата на МВР од страна на газдите на палатата, да гони кривично за „вербален деликт“, ме потсетува на едно блиско минато

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕКУ НОЌ, МАКСО СТАНА МИЛЕНИК НА МЕДИУМИТЕ БЛИСКИ НА ВМРО ДПМНЕ, А ТОЈ СИРОТ НЕ Е СВЕСЕН ДЕКА ГО ЗЛОУПОТРЕБУВААТ, ТОЛКУ МУ СЕЧЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе