Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

Филипче: Секој што седи дома, секој од вас е херој

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ПРАЗНИЦИТЕ ЌЕ ГИ ПОМИНАМ САМ ОДВОЕН ОД СЕМЕЈСТВОТО, ВО МОМЕНТОВ НЕМА ПОТРЕБА ОД МАСОВНО ТЕСТИРАЊЕ СО БРЗИ ТЕСТОВИ ТОА ГО ПЛАНИРАМЕ НА КРАЈОТ НА ЛЕТОТО, ЛАБОРАТОРИЈАТА НА МАНУ Е СПРЕМНА ЗА ПРАВЕЊЕ ТЕСТОВИ, БОЛНИТЕ ОД ИНФЕКТИВНАТА ВО КУМАНОВО СЕ ПРЕФРЛЕНИ ВО СКОПЈЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Превозниците можат да возат најмногу 50 отсто патници од вкупниот број на седишта

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПОЧНА НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН ВО ИСТОРИЈАТА НА НАШАТА ДРЖАВА: Забрана за движење низ целата земја од попладнево, петок од 16 часот, па се до вторник наутро

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КАРАНТИН ВО ПРЕКРАСЕН АМБИЕНТ: Околу Мавроското Езеро, велигеденскиот викенд ќе го поминат околу 2.000 гости

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Список со продавници, маркети и аптеки во општина Кисела Вода од каде граѓаните ќе можат да нарачуваат за време на полицискиот час

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДДРЖИ ПРЕС ОД СВОЈОТ ДОМ ВО 19 ЧАСОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДИМИТРОВ СПАСУВА ЗАГЛАВЕНИ МАКЕДОНЦИ ПО ЦЕЛА ЕВРОПА: Македонски државјани од Словенија со уште еден конвој ао коли и автобуси се враќаат дома

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРОВЦИТЕ, НЕ БЕА ТОЛКУ ГЛУПИ ПОРАНО, ОВА ИЗОЛАЦИЈАТА ГИ ДОТЕПА!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ СЕ СКАРА СО БОГАТИТЕ: За волот и за килото месо!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МТСП: Пријавете семејно насилство, институциите постапуваат, а сервисите за заштита и поддршка се функционални

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАКОВ НЕВЕРОЈАТЕН ПР ГАФ НА ВМРО ДПМНЕ: КАКО И СЕКОГАШ, ВМРО ДПМНЕ ГО ВОДИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО АМБИС, ВО ПРОПАСТ, ВО СМРТ, ПАТЕЊЕ, НЕПОВРАТ, ПОРАЗ!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КАКВИ НЕОДГОВОРНИ ЃУБРИЊА, МОНСТРУМИ, ЛУДАЦИ - И ПОКРАЈ АПЕЛИТЕ НА ПОГЛАВАРОТ НА МПЦ И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ: ПРВИТЕ ЛУЃЕ НА ВМРО ДПМНЕ СЕ СЛИКАА ВО ЦРКВА И ТОА КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО, ПРАКТИЧНО ПРАЗНИКОТ ГО ИСКОРИСТИЈА ЗА ОТВОРАЊЕ СТАРИ РАНИ И БЕСРАМЕН ПОЛИТИЧКИ ПР!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЗА НАС НЕМА НИШТО ЛЕСНО, НО И ОВА ЌЕ СЕ РЕШИ: На повидок нова блокада: Бугарија го условува датумот за преговори со ЕУ со македонскиот јазик и малцинство

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Уште 21 лице повикани на разговор во СВР Скопје за настанот во скопско Ченто

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе