Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА ГИ ДЕЗИНФИЦИРА СИТЕ ВЛЕЗОВИ НА ЗГРАДИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА ЦРВЕН КРСТ: ДОНИРАЈТЕ 100 ДЕНАРИ ПО ТЕЛЕФОН!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП: Денеска ќе поделиме 30 000 маски во градот, од денеска сите Прилепчани да носат заштитни маски или шалови!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

И САШО МИЈАЛКОВ СЕ ФАТИ ЗА ЏЕБОТ: Преку фирмата на синовите, Бест Веј Инвестмент донираше 5000 тестови за Корона вредни 50 000 евра!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ: Си прави Мицкоски необично лоша услуга што преку Чулев решил кривично да го гони Тричковски!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЛАДА ЗА КРИТИКИТЕ ОД ЗНМ: Ја унапредуваме слободата на медиумите, тие се многу значаен фактор во справувањето со коронавирусот, а Владата останува отворена за секој конструктивен предлог кој доаѓа од професионалните и одговорни медиумски организации

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Николовски по повод 29-иот роденден на СДСМ: Денес со право можеме да се наречеме државничка и државотворна партија!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пратеници на СДСМ собираат потписи Џафери да го свика Собранието

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЈСКАПО ОРО ШТО НЕКАД ГО ИГРАЛЕ: 18 ИГРАОРЦИ ОД ГЕВГЕЛИЈА СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ, СИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ ПАРИЧНО ЗА КРШЕЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВЕЛИГДЕН

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Рекламирањето кое се користеше за влијание врз медиумите е стопирано уште во 2017

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Во Британија задутре почнува испитување на вакцина против Ковид-19 врз луѓе

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ МИЛИОНЕРИ, ОДВРЗЕТЕ ГО ЌЕСЕТО, СЕГА Е ВРЕМЕ ДА БИДЕТЕ ХУМАНИ: Само на Водно има едно 100 милионери, во цело Скопје нека се 500, во цела земја нека се 1000 вкупно, сите да донираат по 50 000е ете ти 50 милиона евра за да се справиме со кризата!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВИ - ЦЕЛАТА ЗЕМЈА Е ПРЕПЛАВЕНА СО НИВНАТА ПОМОШ: 200 прехранбени пакети од семејството Заеви донирани на Банката за храна во Кавадарци

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МИЛЕНКО И ПАНДОВ СО ФОТКА СЕ ФАЛАТ ДЕКА ГИ ПРЕКРШИЛЕ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА НЕГРУПИРАЊЕ, НАЌЕ ЧУЛЕВ ЌЕ ИМА ЛИ ХРАБРОСТ ДА ГИ КАЗНИ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Најостро го демантираме текстот на Нетпрес дека функционер на СДСМ наредил апсење на момчето со куче

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе