Одберете локација на пристап

Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДОБИ КОНКУРЕНЦИЈА ЗА ТИТУЛАТА ОМИЛЕН МИНИСТЕР ЗА ВРЕМЕ НА КРИЗАТА: Бујар Османи доброволно се пријавил да помага како лекар!

Повеќе

КОРОНАТА КОСИ: 52 годишен маж e прв полицаец кој почина од Ковид-19, починала и мајка му!

52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма по...

Повеќе

КЛИНИКА ЖАН МИТРЕВ: За оние кои не можат да дојдат во клиниката имаме нова услуга- земање на примерок за испитување на ковид-19 во домашни услови

Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и пр...

Повеќе

БРАВО ДЕН ДОНЧЕВ: Дијагностицирање и лекување од коронавирусот на товар на ФЗО и за осигуреници со нередовно уплаќан придонес

На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на пр...

Повеќе

ШТО СМЕ И ЗГРЕШИЛЕ НА ФАМИЛИЈАТА КОНДРАТЕНКО: Го ширел вирусот синот, но и таткото – заразил медицинска сестра од Домашна посета

Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна тера...

Повеќе

БРИТАНЦИТЕ ВО ШОК: ПРЕМИЕРОТ БОРИС ЏОНСОН СТАВЕН НА РЕСПИРАТОРИ, СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ОТКАКО ПРЕД 10 ДЕНА ЗАБОЛЕ ОД КОРОНА

Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб...

Повеќе

БОМБА НА ОСМАНИ: Османи: Полицискиот час од среда ќе биде од 16 до 05 часот, а за време на викендот 24 часа!

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како ...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРИТЕ СО БРУТАЛНИ ПРАШАЊА МУ ГО ЗАГОРЧИЈА ПРЕСОТ НА МИЦКОВСКИ СО СИЈАРТО: КАКО НЕ ВИ Е СРАМ ГРУЈО ДА ВИ ЈА ПРАВИ АГЕНДАТА, ОБВИНУВАТЕ ЗА ПОЛИТИКАНСТВО А ВИЕ СТЕ ГЛАВЕН ПОЛИТИКАНТ ВО КРИЗАВА!

Повеќе

ДРАМА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ - МИЦКОВСКИ СЕ ПРЕТЕРА: АВИОНИ СО МЕДИЦИНСКА ПОМОШ НАЈАВИЛЕ СЕВЕРНА КОРЕЈА, МЕКСИЧКИОТ НАРКО КАРТЕЛ, ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА, ИСИС, ХЕЗБОЛАХ, ВЕНЕЦУЕЛА, БЕЛОРУСИЈА, КАЗАХСТАН, ТАЛИБАНЦИТЕ ОД АВГАНИСТАН, ППК ОД КУРДИСТАН, АЛ НУСРА, ФАТАХ!

Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа ко...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ЦЕЛИ 8 ЧАСА ТРАЕШЕ ВЧЕРА ХАКЕРСКИОТ НАПАД НА МАКТЕЛ.МК

Порталот Мактел вчера беше под жесток хакерски напад кој траеше неверојатни 8 часа! Систем инженерите во хистинг компанијата која се грижи за портал...

Повеќе

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА ОБЈАВИ: ДОНАЦИЈА ОД 1 МИЛИОН ДОЛАРИ ВО ФОНДОТ ЗА КОРОНА НА ВЛАДАТА НА РСМ

Повеќе

ДИМИТРОВ ВО СТИЛОТ НА СВЕТСКИ ДИПЛОМАТ ИАКО Е СВЕСЕН ЗА ПРЉАВАТА ИГРА КОЈА ЈА ИГРА ОРБАН: БЛАГОДАРНОСТ ДО УНГАРИЈА ЗА СЕТА ПОМОШ!

Повеќе

И МЛАДИТЕ УМИРААТ ОД КОРОНА: Почина 40-годишен кочанчанец заразен од корона вирусот

Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена ...

Повеќе

Приведени 59 граѓани за време на полицискиот час изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие полицијата евидентирала дека 72 граѓани не ја почитувале забраната за движење во полицискиот час. Од нив биле приве...

Повеќе

Османи и Наќе го пречекаа Сијарто и унгарската помош од 100.000 маски и 5.000 скафандери

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи...

Повеќе