Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

БРОЈКИТЕ СЕ НАМАЛУВААТ: Нови 37 заболени, починаа двајца, оздравеа 15 пациенти

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Албанска Алијанса бара кривична одговорност за прославата на Велигден во Бигорски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МОНАСИТЕ ВО БИГОРСКИ СИНОЌА МИ ЗАЛИЧУВАА НА ОНИЕ ФИЛМСКИ СЦЕНИ ОД АПОКАЛИПТО НА МЕЛ ГИБСОН КАДЕ МАИТЕ И АЦТЕКИТЕ ПРУЖААТ ЖРТВИ ВО КРВ НА БОГОВИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАВНОСТА ШОКИРАНА ОД НЕОДГОВОРНОСТА НА МОНАСИТЕ И ВЕРНИЦИТЕ ВО БИГОРСКИ МАНАСТИР: 4 ЧАСА УРНЕБЕСНА ЛИТУРГИЈА ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР, ГУЖВА, ДЕЦА, БЕБИЊА, СИТЕ ЈА БАКНУВААТ РАКАТА НА ГЛАВНИОТ МОНАХ, УЖАС ТЕШКО ОБЈАСНИВ СО ЗБОРОВИ!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Заев: Да празнуваме со душа, а да делуваме со ум, добрината да нѐ води кон иднината

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАОС ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ: РАЗВЕСЕЛЕН КОМШИЈА ГОЛ СО КАРАОКЕ НА ТЕРАСА ЈА ОСТАВИ БЕЗ СОН ПОЛА НАСЕЛБА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЈОВАНОСКИ: СО ТОА ШТО ЈА ПОВИКАВ НА ПОМОШ АРМИЈАТА НЕ САКАВ ДА ГИ ИСПЛАШАМ ПРИЛЕПЧАНИ, ТУКУ САКАВ АРМИЈАТА СО СИГУРНОСТА И ПОЧИТТА КОЈА ЈА УЖИВА ДА НИ ПОМОГНЕ ДА ВОВЕДЕМЕ РЕД ПРЕД БАНКИТЕ И МАРКЕТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ШИЛЕГОВ: КАРАНТИНОТ ГРАЃАНИТЕ ГО КОРИСТАТ ЗА ДА ЗАЧИСТАТ ПО ДОМА ПА КВАНТИТЕТОТ НА ЃУБРЕ КОЈ ГО СОБИРАМЕ ДНЕВНО Е ЗГОЛЕМЕН 2,5 ПАТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОСТО Е НЕВЕРОЈАТНО ДЕКА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ИМАЛ САМО 24 ГОДИНИ ДОДЕКА ГИ ДРЖЕЛ ОВИЕ ЖЕСТОКИ ГОВОРИ ВО 90-ТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРКА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА ТРАМП: ШТО ПРАВЕШЕ ЦЕЛ МЕСЕЦ ОД 15-ТИ ФЕВРУАРИ ДО 15-ТИ МАРТ КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ СПРЕМИ ЗЕМЈАТА ЗА ТОА ШТО НИ СЕ СЛУЧУВА, НАРОДОТ УМИРА МАСОВНО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ХАОС ВО АМЕРИКА - ИМ СЕ СЛУЧУВА НАШИОТ 27-МИ АПРИЛ: ТРАМП ГИ ПРАТИ СВОИТЕ ФАНОВИ СО ОРУЖЈЕ ДА ИМ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ДЕМОКРАТИТЕ ГУВЕРНЕРИ ВО ДРЖАВИТЕ МИЧИГЕН, ВИРЏИНИЈА, МИНЕСОТА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ МАКЕДОНЕЦ, МИЛИОНЕРОТ ОД САД, ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ НЕ ДАЛ 3 МЕСЕЦИ ПЛАТА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЖИТО ПРИЛЕП!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот на собранието, Талат Џафери за Велигден

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Кинеската помош пристигна на скопскиот аеродром, во неа над пет илјади тестови за Ковид-19, 5000 заштитни одела, 30.000 заштитни медицински маски (вклучително 10,000 N95 и 20.000 хируршки маски), 10.000 медицински очила, 20.000 пара ракавици, 10.000 парчиња за заштита за чевлите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 44-та седница на Владата: Задолжително носење лична заштитна опрема за граѓаните во Куманово, Тетово и Прилеп; Исплатата на пензиите ќе се спроведува организирано според висината на пензијата и ќе започне на 27 април; 492 милиони денари за микро, мали и средни компании од компензационите фондови

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе