Одберете локација на пристап

- Гледам СДСМ оди со пропаганда демек излезете да гласате инаку Грујо ќе се врати на власт, тоа може да вроди со контра ефект, ВМРОВЦИТЕ да излезат да гласаат Грујо да се врати на власт, а неопределените да седат дома и со тоа навистина да помогнат
Еј човече, да се крстиш, неверојатни се куртоните. Глупи се, покварени се, али упорни се човече! Замислете, Куртон Влајко седнал со македонските Бивис и Батхед, куртоните од Алфа и ја убедуваат јавноста дека само анкетата на Куртон Влајко е точна
Владата на Република Северна Македонија на 75-тата седница што се одржа денеска, донесе дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, со која од државјаните на Република Србија, Република Косово, Црна
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- М
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мактел дозн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до ова
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Е

БРАВО: „АТС Гроуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид 19

– Компанијата „АТС Грoуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид-19 на Министерството за здравство, за потр...

Повеќе

Основачот на ВИКИЛИКС, Џулијан Асанж станал татко на две деца додека престојувал во Амбасадата на Еквадор

Основачот на WikiLeaks, Џулијан Асанж откри дека добил две деца со адвокатка од неговиот тим на бранители, додека се криеше во Амбасадата на Еквадор...

Повеќе

МЗ: Најостро го осудуваме непотребното ширење паника од страна на Јанушев, опрема има доволно

Министерството за здравство најостро ги осудува паушалните обвинувањата изнесени од страна на г. Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ за недостаток на заштитна опр...

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче, Арслани, Караџовски и Микиќ на видеосесија - „КОВИД-19 - Прашања и одговори: Сѐ за коронавирусот"

Повеќе

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ВТОРНИК ЗА ВЕЛИГДЕН, А ПОТОА ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ДАЛИ ЌЕ СЕ ПРОДОЛЖИ ТАКА И ЗА НАРЕДНИТЕ ВИКЕНДИ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Д-р Владимир Микиќ, министерот за здравство Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски и заменик-министерот за здравство Арменд Арслани на денешната отво...

Повеќе

Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Ин...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Вакцина за Ковид-19 од Оксфорд, ефикасна и до 80 отсто, најавуваат уште во септември

И покрај тврдењата дека вакцина против коронавирусот нема да биде достапна барем во наредните 12 до 18 месеци, тим научници од Оксфорд тврдат дека с...

Повеќе

Изедначувањето на акцизата на црвената нафта и дизелот, освен поголеми приходи во буџетот, според пресметките на Стопанската комора може да резултира и со намалување на емисијата на сулфур во воздухот за 100 пати од 50 илјади килограми, на 500 килограми на годишно ниво

Изедначувањето на акцизата на црвената нафта и дизелот, освен поголеми приходи во буџетот, според пр...

Повеќе

(ВИДЕО) Фирмите кои имале пад на приходот од над 30% ќе добијат финансиска поддршка од 14.500 месечно по вработен за април и мај, исклучок се вработени со плати над 40 000 денари и фирми каде има плати поголеми од 120 000 денари!

На денешната прес-конференција во Владата, министерката за финансии Нина Ангеловска објаснуваше како компаниите можат да ги искористат мерките за по...

Повеќе

ЧОВЕКОТ ШТО НАЕДНАШ СЕ РАЗБОЛЕ ПРЕД СЕДНИЦАТА НА СОВЕТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ - Чулев за РСЕ се жали дека од владата не го викале на заеднички пресови и не го дружеле на социјалните мрежи

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме ...

Повеќе

(ВИДЕО) Ангеловска: Финансиската поддршка 14.500 денари по вработен може да се искористи за задржување на вработените, но и за задржување на платите

Мерката 14.500 денари по вработен е финансиска поддршка, која на фирмите кои се афектирани од коронакризата им е ликвидносна инјекција и помош за ис...

Повеќе

Доаѓаат 297 македонски граѓани од Северна Италија, во карантин ќе бидат три недели

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев најави дека во вторник ќе пристигнат 297 наши сограѓани од Северна Италија. – Ова се лица со зголе...

Повеќе

БРАВО, КОНЕЧНО И ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТВОРААТ ПЕЈ ПАЛ СМЕТКИ ЗА ПРИМАЊЕ НА ПАРИ ОД ПРОДАЖБА НА ДОБРА И УСЛУГИ ВО ЦЕЛ СВЕТ!

Упатство за тоа како да си отворите буизнис акаунт на Пеј Пал и да може да примате пари од цел свет од продажба на добра и услуги, на следниов линк....

Повеќе

АКО СТАВИШ ЛЕПТИР МАШНА И СВЕЧЕНО ОДЕЛО, МОЖЕ НЕМА ДА ПРИМЕТАТ ДЕКА СИ ЗЕТА БУДАЛА НАЈГОЛЕМА УНАЗАД 400 000 ГОДИНИ ВО ИСТОРИЈАТА

Повеќе

ЛОШИ БРОЈКИ ДЕНЕСКА: ДУРИ 68 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, 14 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ И СЕ НА РЕСПИРАТОР!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 68 нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје &nd...

Повеќе