Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

Препораки од Министерството за здравство за бубрежноболните

Коронавирус инфекцијата може да претставува сериозна закана за пациентите со бубрежни заболувања, особено за пациентите кои се на дијализа или се ...

Повеќе

(АУДИО) И РАДИЈАТА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРОНА СО КРЕВАЊЕ НА ДУХОТ НА НАРОДОТ: БРАВО ЗА АНТЕНА 5 РАДИО ШТО ЈА ПУШТИ ПЕСНАВА ДЕНЕСКА НЕКОЛКУ ПАТИ

Повеќе

ГРАНИТ СО ПРОФИТ ОД 3 МИЛИОНА ЕВРА: Страшо Милковски и менаџерите ќе поделат 500.000 евра награда, акционерите ќе се омрсат со 1,5 милиони евра!

Градежната компанија „Гранит“ нето добивката за 2019 година , во износ од околу 3,1 милион евра (191.319.192 денари ) ќе ја распредели з...

Повеќе

И КОРОНАТА СЕ ПРЕТЕРА, АЈ РАЦЕ МИЕЊЕ, СЕГА ЌЕ ТРЕБА И ДА СЕ БАЊАМЕ!

Повеќе

БОМБА НА ГДУ: Претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ- Могила, Оливер Ристески, на 11.4 2020 година, за време на полициски час, бил фатен како краде дрва!

Од неофицијални извори добив информација која верувам дека МВР во текот на денешниот ден уредно ќе ја објави во својот билтен, дека претседателот на...

Повеќе

НАЈНОВА СОСТОЈБА ВО ЗЕМЈАВА: 4 ПОЧИНАТИ, 3 ОЗДРАВЕНИ, 26 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Во изминатото деноноќие се потврдени 26 нови случаи на Ковид 19 и со ова бројот на заболени во земјата се искачи на 854 дијагностицирани пациенти.По...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Нови ограничувања на движењето: Oд петок (17.04) во 16ч, до вторник (21.04) во 05ч, се забранува движењето за сите граѓани. Oд четврток (16.04) 16ч, до вторник (21.04) 05ч, се забранува движење на сите излетнички места, паркови и шуми низ целата држава

Повеќе

Претставници на АРМ од денеска ќе прават ред пред банки и маркети во Прилеп

Претставници на Армијата на Република Северна Македонија од денеска ќе бидат вклучни за обезбедување на ред пред банките и мар...

Повеќе

На социјалните мрежи се шири лажна вест за делење државјанства и лични карти на мигранти, се работи за грчка дозвола за престој

На социјалните мрежи, масовно се споделува лажна вест од различни профили на граѓани. „Еве вирусот за што го измислија и полициски ...

Повеќе

РАМСТОР МАРКЕТИ: Со превентивните мерки на касите придонесуваме кон зачувување на личното и колективното здравје

Со секојдневното зголемување на мерките за безбедност на повисоко ниво, а со цел да се зачува јавното здравје кој е еден од темелните принципи, Рамс...

Повеќе

ФОКУС: Уште четворица пациенти на Инфективната клиника починаа од корона вирус

Четворица позитивни на опасниот корона вирус починаа на скопската Инфективна клиника, дознава „Фокус“. Според досегапните статист...

Повеќе

ХАРИ КОСТОВ: СИТЕ БАРААТ БАНКИТЕ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД КАМАТИТЕ, ТОА Е ИСТО КАКО ДА БАРААТ ВО МАРКЕТИ ДА ПОЛНАТ ТОРБИ БЕЗ ДА ПЛАТАТ, ИЛИ ВО АПТЕКА ИЛИ ВО БУТИК, ИЛИ ПАК ДА ИМ БИДАТ ПРОСТЕНИ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА, ВОДА И ПАРНО?!

Да, тоа е така, ама во вакви услови дали банките не можат да покажат поголема солидарност во делот на каматите? Костов:Банките не се хуманитарни ор...

Повеќе

Костов: Банките се столб на финансиската стабилност, тие мора да се грижат за своите штедачи и акционери

Ако се сочува стабилноста на банките, тие, заедно со државата, ќе ја консолидираат здравствено-економската криза. Идеите да се конфискува, одземе де...

Повеќе

Извинување од порталот Мактел.мк за објавена сторија по прифатена жалба од комисијата за жалби при СЕММ од читател кој тврди дека во сторијата има ДИСКРИМИНАЦИЈА И ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПРИВАТНОСТ

Читател на Мактел.мк се пожалил во Советот за Етика во Медиумите за објавена сторија на Мактел во која е откриен идентитет на заболен од Корона, во ...

Повеќе

ДОКТОР МИКИЌ ГИ ПОЗДРАВИ АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА СВЕТ БЕЗ ВАКЦИНИ, СЕ УМИРА МАСОВНО И СИТЕ СЕДИМЕ ДОМА ЗАТВОРЕНИ!

- Еве како изгледа свет без вакцини, умираат илјадници во цел свет, сите седиме дома затворени, цел свет е застанат, можно е да се случи и светска р...

Повеќе