Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

Димитров за лажните вести: Денот кога САД го ратификуваше Протоколот за Македонија, на социјалните мрежи имаше разни небулози околу 5Г мрежата

НАТО преку својот механизам за помош на некој начин има улога на координативен центар меѓу барањата и потребите на земјите членки во справувањето со...

Повеќе

Основачот на Твитер ќе донира една милијарда долари за борба против корона вирусот

Првиот човек на апликацијата Твитер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против корона вирусот. Тоа претс...

Повеќе

Бектеши: Ова не е време за уцени, јасно е дека сите по нешто ќе изгубиме од оваа криза!

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес конференција порача дека вчерашните укажувања на угостителите не се точни, посочувајќи д...

Повеќе

(ВИДЕО) Панчев: Смешни се споредбите на платите на фудбалерите и лекарите, Роналдо и Меси можат да продадат 5 милиони дресови, ама доктор не може да продаде 5 милиони мантили

Роналдо и Меси можат во кој било фудбалски клуб да продадат 5 милиони дресови, а доктор не може да продаде 5 милиони бели мантили, рече поране...

Повеќе

ПРЕДЛОЗИ НА МАКЕДОНСКИТЕ БИЗНИСМЕНИ: Нафтоводот, железницата, парафискални давачки, ЕЛ-1, царински ставки, акцизи и „други дубари“ на штета на македонската економија

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои ник...

Повеќе

СЕ ПОВЕЌЕ ДОБРИ ВЕСТИ: Дебар шести ден без новозаразени од коронавирусот

Во Дебар денеска е шести ден како нема новодијагностицирани со Ковид-19, според податоците на Министерството за здравство. Тоа значи дека бројката ...

Повеќе

Јовановска: Бројот на невработени лица во март е зголемен за 2.000

Одјавите во Агенцијата за вработување не значат престаноци на работниот однос кај лицата, рече директорката Билјана Јовановска во Топ тема. Во врска...

Повеќе

Кој има дозвола за движење во полициски час: Земјоделци, административци, новинари, пекари

Владата денеска ја започна серијата информативни видеосесии со наслов „КОВИД-19, на која министерот за економија Крешник Бектеши, министерот з...

Повеќе

ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Мицкоски не знае економија и финансии, официјалните податоци ги демантираат неговите манипулации

Христијан Мицкоски очаен за внимание денеска уште еднаш покажа дека не разбира економија и финансии, или пак свесно манипулира со бројките што е д...

Повеќе

ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ЌЕ СЕ ПРЕПОРАЧА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Четиримесечно бебе од Кочани е најмладиот пациент со коронавирус , кажа министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конфренција во Влада...

Повеќе

Општина Прилеп спроведува акција за дезинфекција на улиците во градот, граѓаните да ги отстранат возилата од јавните површини

Се известуваат граѓаните на Прилеп,дека денеска после започнувањето на полицискиот час, ќе се врши темелна дезинфекција на сите главни и споредни ...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: Се интензивираат работите на мостот на бул. АСНОМ. Со јавните инвестиции ја помагаме и македонската економија

Повеќе

ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ РЕЏЕПИ МОЖЕ КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА АКО ГИ ПОВИКА ВЕРНИЦИТЕ ДА СЕ МОЛАТ ВО ЏАМИИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) Сулејман Реџепи во телевизиски настап го предупреди вицепремиерот Бујар Османи и Владата дека ако И...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЗАТВОРЕНИК ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА ПОЧИНАЛ ОД СРЦЕВ УДАР НО ПОТОА МУ Е НАЈДЕНА КОРОНА, МАЈКА И 4 МЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОЧАНИ СЕ МЕЃУ НОВИТЕ 45 ЗАРАЗЕНИ, 7 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ НА ИНФЕКТИВНА!

Повеќе

АХВ: Да не се користат кафематите и апаратите за вода поради опасност од пренесување на корона вирусот

Заради избегнување на опасноста од евентуално пренесување на вирусот КОВИД 19, во услови на прогласена пандемија, постапувајќи согласно донесените м...

Повеќе