Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Eфикасностa на Тутунски комбинат Прилеп е резултатот од петгодишното стратешко партнерство остварено со Филип Морис Интерншнл (Philip Morris Interna...

Повеќе

Известување за производите од канабис на Реплек Фарм

Во интерес на пациентите и сите граѓани кои користат производи од канабис (Каноил масла, спрееви, масти, супозитории, вагитории) Реплек Фарм ги нама...

Повеќе

СЕ ДОГОВОРИЈА ГИГАНТИТЕ: САД ќе се откаже од царини на кинески производи, а Кина ќе купува повеќе американски земјоделски производи

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека САД со Кина ја договориле првата фаза од трговскиот договор, според која Вашингтон ќе се ...

Повеќе

Одобрени обвинувањата за импичмент против Трамп, тој вели срамота

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа и...

Повеќе

МОЖНО Е КАЦАРСКА ДА Е ПОГЛУПА ИЛИ ПОКОРУМПИРАНА И ОД КАТИЦА: Можеби некој сакаше да го намести Камчев?!?!?!?!?!

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на телевизија Алсат рече дека доколку Орце Камчев и кажел дека му бараат пари, таа ќе го советува...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ЛУБРИКАНТИ, НЕБАЊАТИТЕ СЕ УМРЕА ОД ЗАФРКАВАЊЕ НА ТЕМАТА: Најмладото заразено момче со ХИВ во земјава има 19 години, најмногу заболени во Скопје

Нови 57 нови случаи на ХИВ се пријавени во Македонија од јануари годинава до 1 декември, а 55 од нив се од машки пол. 19-годишно момче е нај...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ, КОЈ ФРИК - ОЈО ОД ДОМОТ НА БОКИ ЗАПЛЕНИЛО 70 ВРЕЌИ СО 1.200 ПАРЧИЊА ОБЛЕКА И ТОА: 60 капути, 186 очила, 134 чанти, украсни мајмуни, Гучи, Диор, златна круна!

Парчиња брендирана облека, обувки, чанти, очила, сакоа, кошули, шешири, капути, јакни, фармерки… ова е само дел од запленетите предмети о...

Повеќе

Компании од индустриската зона Визбегово: Чучер Сандево нѝ наплаќа 35 пати повисоки комуналии

Здружението на индустриска зона Визбегово, на денешната работна средба со министерот за домашни инвестиции Хисен Џемаили, на која присуствуваа над 5...

Повеќе

Осум компании, културно-уметничко друштво и една образовна установа се годинашните добитници на наградата „Македонски квалитет 2019“

Осум компании, културно-уметничко друштво и една образовна установа се годинашните добитници на наградата „Македонски квалитет 2019“. Ма...

Повеќе

Премиерот Заев: Со реконструкција на Пластичарската улица граѓаните ќе добијат модерно сообраќајно решение и поголема ефикасност на градскиот сообраќај

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев во Струга на отворањето на новата фабрика ПОДГОРКА: Денес пуштен најголемиот ИПАРД проект во истoријата во Струга. За прв пат не враќаме пари туку ќе бараме повеќе од ЕУ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Царовска растура: Отворена прва градинка во Куклиш, струмичко, продолжуваме да инвестираме во детската заштита

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВМРО-НП: „Коaлицијата“ на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ контра демократизација на земјата

* Реклами --------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ИСПАДНАА МНОГУ ЈАКИ ПАТРИОТИ, ОТКАКО ИЗБЕГА ЕКС ШЕФОТ НА ДБК ВО ГРЧКА, СЕГА ЗБРИША И ЕКС ШЕФОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------...

Повеќе

И НЕРВИТЕ НА ЗАЕВ АКО СЕ ОД ЧЕЛИК СЕПАК ИМААТ ТОЧКА НА КИНЕЊЕ: Амандманите од ДУИ се сериозна причина за размислување, ова е премногу!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе