Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

КУМАНОВО ЈА ПРАТИ ПОЛА ВЛАДА ДОМА: И официјално Филипче, Спасовски, Османи и Адеми одат во самоизолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче ќе одржува прес-конференции од својот дом каде што е во самоизолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО КУМАНОВО: Освен Димитриевски и деветмина членови на кумановскиот кризен штаб заразени со КОВИД 19!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: По Велигден, владата да дефинира план за фазно враќање на економската активност

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЛАДИКАТА ПИМЕН: Зарем со целата онаа побожност што ја носиме во себе и поради која постиме, не научивме дека Христос ќе воскресне и без било кого од нас што не отишол на Воскресната литија и дека можеме насекаде смирено и побожно да го дочекаме Воскресението, дури и во нашите домови?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

НИНО ТОДОРОВ УДРИ ПО АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: Ех да имавме сега вакцина против Корона, немаше да ни се случува овој ужас!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Кинеската амбасада донираше 30.000 евра на Министерството за здравство

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Истражување: Осум од десет верници избрале да останат дома за Велигден и за Рамазан Бајрам

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ДА СЕ СВИКА ИТНА СЕДНИЦА НА ПАРЛАМЕНТОТ

Демократскиот сојуз предлага Претседателот на државата, Владата и најмалку 20 пратеници, да побараат да се свика итна седница на Собранието на Репуб...

Повеќе

Директорката на битолската болница по новиот потврден случај на Ковид-19: Жално и срамно е да се собираат политички поени врз грбот на здравствените работници

ЈЗУ Клиничка болница-Битола денеска ги демантира и осуди информациите на социјалните мрежи во врска со третманот на пациенти и начинот на справување...

Повеќе

БОМБА НА ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ: ОВОЈ ВИРУС Е МНОГУ ЧУДЕН, ТЕЛОТО НЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ НЕГО, ИМУНИТЕТОТ КАКО ДА НЕ ГО НИ ПРИМЕТУВА ДОДЕКА ТЕЛОТО УМИРА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СТАНУВА ДРАМАТИЧНО ВО ЗЕМЈАВА: Постои можност премиерот Спасовски и министрите Филипче, Османи и Адеми да одат во самоизолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД КУМАНОВО: НОВИ 40 ЗАРАЗЕНИ МЕЃУ КОИ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ!

Повеќе

Првиот приватен универзитет – ФОН од денеска и официјално го менува своето име во Американски универзитет на Европа– ФОН ( American University of Europe - FON ), AUE- FON

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ: Со карантин или без ист ќе биде бројот на заразени, само што ќе изгубиме месеци во економски штети

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе