Одберете локација на пристап

Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Тврдеше дека ра
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,

ОВА РАЗГАЛЕНО ДЕТИШТЕ ГО ЗАРАЗИ ЦЕЛ КАРПОШ!

Основното јавно обвинителство постапува по кривичната пријава за скопјанецот кој е осомничен дека и покрај изјавата дека ќе биде во самоизолација ко...

Повеќе

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче

Повеќе

ШОКАНТНО: ПЕНЗИОНИРАН ГЕНЕРАЛ НА АРМ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ ДЕКА КОРОНА Е ОТРОВЕН ГАС ПУШТЕН ОД АМЕРИКА?!?!

Повеќе

КОРОНАТА СЕЕ СМРТ И ПОНАТАМУ: ДВЕ НОВИ ЖРТВИ ОД СТРУГА, 25 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, БРОЈКАТА НА ВКУПНО ЗАРАЗЕНИ СЕГА Е 354!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пац...

Повеќе

АНГЕЛОВСКА: ЛИСТАТА НА МЕДИУМИ КОИ ЌЕ БИДАТ ПОМОГНАТИ ЌЕ ЈА ПРАВИ МИНИСТЕРСТВО ЗА ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО, ЦЕЛТА Е НИКОЈ МЕДИУМ ДА НЕ БИДЕ ИЗОСТАВЕН ОД ОВАА МЕРКА!

На прашање од Мактел, - Кој ќе ја прави листата на медиуми кои може да аплицираат за субвенција, дел од медиумите не се на регистарот на ЗНМ, а дел ...

Повеќе

АНГЕЛОВСКА: ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНА, ВО СЕКТОРОТ ЗДРАВСТВО НАРЕДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦИ ЌЕ АЛОЦИРАМЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ 5 МИЛИОНИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

- Поради кризата со Корона во секторот здравство ќе алоцираме 5 милиони евра дополнително секој месец за следните три месеци. Нина Ангеловска на пр...

Повеќе

НИНА АНГЕЛОВСКА: САМО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ВКУПНО ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ ЗА ДВА МЕСЕЦИ ОД КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, А ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ЌЕ БИДЕ ОКОЛУ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА!

- Околу 250 милиони евра за два месеца ќе се заштедат од кратењето на платите на функционерите и уште околу 1 милион од кратењето на авторските дого...

Повеќе

АНГЕЛОВСКА: НОРМАЛНО Е БАНКИТЕ ДА НАПЛАЌААТ КАМАТА ЗА ГРЕЈС ПЕРИОДОТ, ЗАТОА ШТО АКО НИВ ГИ БАНКРОТИРАМЕ, ТЕК ТОГАШ КРИЗАТА ЌЕ БИДЕ АПОКАЛИПТИЧНА!

- Силни банки се клучни за пребродување на кризата, ако нив го умреме тек тогаш кризата ќе биде страшна и апокалиптична, затоа за грејс периодот од ...

Повеќе

(ВИДЕО) НИНА АНГЕЛОВСКА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС МУ ДРЕЖЕШЕ ЧАС ПО ЕКОНОМИЈА НА МИЦКОВСКИ КОЈ ВЧЕРА ЖЕСТОКО ЈА НАПАДНА ЗА НЕКАДАРНОСТ!

Повеќе

ШОКАНТНО - ГРУЈО ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА: ОД УНГАРИЈА ДОНИРАШЕ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРОНА!

Грујо ја изненади јавноста и од Унгарија донираше 10 милиони евра за борба против Корона. - Ќе скратам од куртон медиумите и од партијата, малце не...

Повеќе

ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА МВР, ЧУЛЕВ, И ДЕНЕСКА НЕ СЕ ПОЈАВИЛ НА РАБОТА ОТКАКО СИНОЌА НЕ СЕ ПОЈАВИ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, ИЗВОРИ ЗА МАКТЕЛ ВЕЛАТ ДЕКА ИМАЛ ТРУЕЊЕ ОД ХРАНА?!?!

Неофицијални извори за Мактел ни велат дека Чулев најверојатно имал труење со храна. Од извори во МВР дознаваме дека тој денеска не се појавил на ра...

Повеќе

ГОШЕВ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА НА СТАРИ ГОДИНИ: ВЛАДАТА НЕ ТРЕБА ДА МУ ЈА КАЖУВА ВИСТИНАТА НА НАРОДОТ ЗА ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ЗА НАРОДОТ И КРЕДИТОРИТЕ ДА НЕ СЕ УПЛАШАТ?!?!

Да сте гувернер сега, кој клучен потег би го повлекле во однос на евидентната најава за голема криза со финансиските, економските и социјалните теко...

Повеќе

Тотал ТВ дел од United Group донира 100.000 долари за борба против коронавирусот

Компанијата United Group одлучи да помага во државите во регионот со 3 милиона долари заради кризата со корона вирусот. За Македонија се намен...

Повеќе

Шпаркасе Банка Македонија за да и помогне на владата да се справи со кризата денес предвреме го исплати данокот на добивка за 2020 година

Шпаркасе Банка Македонија се приклучи кониницијативатаод Министерството за финансиии Владата на Република Северна Македонијаи денес извршиаконтативн...

Повеќе

Од денеска мобилни тимови во Скопје за тестирање на корона вирусот

Мобилните медицински тимови кои ќе вршат тестирање од корона вирусот од денеска почнуваат со работа во Скопје, најави вчера министерот за здравство ...

Повеќе