Одберете локација на пристап

- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој
Според проектот, мостот ќе биде со четири коловозни ленти, по две ленти во двата правци, велосипедска и пешачка патека.(Фото: Принтскрин видео Град Скопје) Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4,
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува враќањето на парите кон граѓаните, наспроти намерата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го вратат режи
#СДСМизгради концепт во кој сите имаат шанса за напредок и развој. На нашето општество му се неопходни сите граѓани, сите можат и треба да бидат активни чинители и сите може да дадат свој придонес во развојот на општеството.- За првпат воведовме пе
- Нема за што не мрчеа ВМРОВЦИТЕ, дури и за МОЈ ДДВ, па за една година се покачи наплатата на ДДВ за 100 милиона евра! И ќе продолжиме со таквите храбри потези кои се за бенефит и за народот и за државата! Заев во елемент на трибината на Кале.

Спасовски: Ако банките не се солидарни, може да се донесе и друга уредба за банкарскиот сектор

Мерките што се донесени се и за да го одржат банкарскиот систем стабилен, рече премиерот Оливер Спасовски одговарајќи на прашањето дали може да се н...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ИРЛ - КАМЧЕВ ТРГНА ВО ЖЕСТОКА ЦЕНЗУРА, ЗНМ РЕАГИРАШЕ: КУМАНОВЕЦ ПОЧИНАЛ ОД КОРОНА ОТКАКО БИЛ НЕГАТИВЕН НА ТЕСТ ВО СИСТИНА!

Тестовите на Систина можат да дадат лажна надеж на многу ризични пациенти кои потоа ќе се опуштат и ќе починат од Корона, таква судбина го снашло ед...

Повеќе

Прилеп од утре го отвора градскиот пазар поради турканици во маркетите

– Прилепскиот градски пазар ќе се отвори по неколкудневното затворање зашто предизвикува навалици пред маркетите и пиљарите, одлучи прилепскио...

Повеќе

ТИМОТ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ JA ДОБИ ПРВАTA БИТКА СО КОРОНАТА: Во Дебар во последното деноноќие за првпат нема заразен од корона вирус

Според последните статистички податоци податоци на министерството за здравство може да се забележи дека за првпат во Дебар, градот каде што се прогл...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: БЛАГОДАРНОСТ ДО ХОЛАНДСКА АМБАСАДА, НИ ДОНИРАА ЦЕЛА ЛАБОРАТОРИЈА СО 2000 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА, СО ОВА КАПАЦИТЕТОТ НА ДРЖАВНАТА ЛАБОРАТОРИЈА Е ДУПЛИРАН!

-„Холандија донираше еден цел кабинет за дијагноза на коронавирусот - станува збор за една машина, кабинети за изолација, целата опрема којашт...

Повеќе

КАКВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Зачленувањето на Македонија во НАТО ја налути Русија

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Северна Мак...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧЕН, МОНТИ ПАЈТОН МОМЕНТ НА КАНАЛ 5: ГОЦЕ ГО ПРАШУВА ЗАЕВ ШТО НАПРАВИЛ ЗА ЗДРАВСТВОТО, ЗАЕВ ПОЧНА ДА РЕДИ, ГОЦЕ МУ ВИКА АБЕ ТИ ВАКА МОЖЕШ ДО САБАЈЛЕ ДА РЕДИШ, АМА ШТО ФАЈДЕ ОД ТОА?!?!

- Господине Заев што направивте за здравството, многу ветувавте, ама освен покачени плати ништо не сработивте? - Не е точно, од 120 болници, 40 рен...

Повеќе

ДУРИ И ВМРОВЦИТЕ МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ: На Филипче му веруваат дури 82 отсто од граѓаните

Дури 82 отсто од македонските граѓаните му веруваат на министерот за здравство Венко Филипче во активностите што ги превзема против ширење на корона...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЖАЛ МИ Е ШТО ВЛАДАТА НЕ ГО ПРИФАТИ МОЈОТ ПРЕДЛОГ ЗА МИНИМАЛЕЦ ЗА БУЏЕТАРИТЕ, УШТЕ СТОЈАМ ЦВРСТО ЗАД ТОЈ ПРЕДЛОГ, НЕ Е ФЕР ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР ДА СЕ БЕЗ ПЛАТИ А БУЏЕТАРИТЕ СО ПОЛН ЏЕБ

- Треба сите заедно да го понесеме товарот на кризата, не е фер буџетарите да се со полн џеб овие месеци а вработените во приватен сектор да се без ...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: АКО ЗА 2 НЕДЕЛИ СТИГНЕМЕ ДО 700 ЗАБОЛЕНИ, ЌЕ ИМА ПОРИГОРОЗНИ МЕРКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ, ИМА ДВА НАЧИНИ ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНАТА, МЕТОДА ЧЕКАН И МЕТОДА ТАНЦУВАЊЕ, 99% ОД ЗЕМЈИТЕ ЈА ИЗБРАА ВТОРАТА МЕТОДА, И НИЕ СМЕ ВО ТАА ГРУПА

- Ако за две недли ја надминеме бројката од 700 заразени ќе мораме да ја употребиме мерката ЧЕКАН и да ги засилиме ригорозните мерки за движење. Зас...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: Ако се земаат пари од вториот пензиски фонд, се земаат пари директно од граѓаните, Мицкоски како инжинер нека праша за еконмија

Повеќе

БРАВО: ЕВН донира 200 000 евра за медицинска опрема и материјали

02.04.2020 година, Скопје – ЕВН Македонија донира 200 000 евра на Министерството за здравство за набавка на медицинска опрема и материјали за ...

Повеќе

Заев за Канал 5: Имаме капацитет и ресурси да ја пребродиме оваа криза

Република Северна Македонија има капацитет и ресурси да ја надмине здравствената, но и економската криза што ја наметна коронавирусот, оцени претсед...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНА, СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВИ РЕШИЛЕ ЗНАЧИТЕЛНО ДА ЈА ЗГОЛЕМАТ СУМАТА ЗА ДОНАЦИИ КОЈА РЕДОВНО ЈА ДАВААТ НА БОЛНИ И СИРОМАШНИ

Мактел контактираше близок на семејството Заеви и прашавме дали Заеви имаат намера или веќе донирале околу кризата со Корона. - Тие секоја година д...

Повеќе

РОМИТЕ ТРЕБА ДА МУ ИЗГРАДАТ СПОМЕНИК ВО ШУТКА НА ЏОРЏ СОРОС - СОРОС ФОНДАЦИЈА ќе даде 100 000 евра донација за околу 10.000 граѓани, односно 2.000 ромски семејства кои живеат во скопско Шуто Оризари, Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп, Куманово, Делчево, Виница Пехчево и село Црник

Почитувани, Би сакале да ве информираме декаФондацијата Отворено општество - Македонија обезбеди донација од 100.000 долари за ромските семејствако...

Повеќе