Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ВМРОВЦИТЕ СЕ ПРЕТЕРАА СО ПАРАНОЈА И ЗЕБЕГАНОСТ: ПО 5Г ТЕОРИИТЕ НА ЗАГОВОР, СЕГА НАЈНОВА ТЕЗА Е ДЕКА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Е ВОВЕДЕН ЗА ДА СЕ ДЕМОНТИРА СПОМЕНИКОТ ВОИН НА КОЊ НА ПЛОШТАД!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП: Сет на локални мерки за ослободување на правните и физичките лица од разни давачки кон локалната самоуправа и јавните комунални претпријатија, со цел да им помогнеме во кризната ситуација настаната со пандемијата на коронавирусот

👉Советот донесе Одлука за намалување на фирмарината од 6.000 денари на 4.000 денари, со вкупна сума на ослободување на правните лица во висина од 4...

Повеќе

БРАВО СДСМ - ВАКА СЕ САКА СВОЈОТ НАРОД!

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Турција ќе ни донира 50.000 парчиња заштитни медицински маски, 1000 заштитни скафандери и 1000 дијагностички тестови

Од 37-та седница на Владата: Донација на медицинска опрема од Турција; Уредба за ограничувањето на исплатата на додатоци и надоместоци на плата во...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Годинава велигденските и рамазанските празници мораме и ќе ги поминеме дома, и тоа ќе не направи поголеми верници затоа што ќе спасиме човечки животи!

„Почитувани граѓани. Годинава, велигденските и рамазанските празници, како и сите други празници во овој период, мораме и ќе ги поминеме дома....

Повеќе

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ЗАКОН – ПРИВАТНИОТ СЕКТОР ОДИ НА ГОДИШЕН ОДМОР ДО 31 МАЈ

Владата со уредба за годишниот одмор на работниците во приватниот сектор Владата донесе уредба со законска сила за примена на Законот за работнит...

Повеќе

Личните карти и пасошите со изминат рок ќе важат додека трае вонредната состојба

Личните документи (лични карти и пасоши) на кои им истекол рокот ќе имаат продолжено важење за времетраење на вонредната состојба воведена пор...

Повеќе

Владата определи 3 термини за шетање на кучиња за време на викенд

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот за време на з...

Повеќе

Велика Британија донираше за македонската Армија

Заштитни ракавици и повеќе видови пумпи со висок притисок и рачни пумпи за дезинфекција, се дел од донацијата од Обединетото Кралство за припадницит...

Повеќе

Пензионерите со молба: Дајте ни предност кога чекаме во ред во нашите 2 часа

Од утре ќе имаме само два часа за движење, па ако се чека ред, би било добро во тој период да добиеме предност од помладите од нас, порачуваат пензи...

Повеќе

ВИДЕО: Инспекторите затворија 48 угостителски објекти и запечатија 215 кафемати

Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состо...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО ЕФТОВ СЕ ПОЖАЛИ: ДВЕ НЕДЕЛИ НЕ СУМ ЈА ВИДЕЛ ЖЕНА МИ, ШТО МЕ ПОТСЕТИ НА ВИЦОТ ЗА МАЖОТ ШТО СИ ГО ОТСЕКОЛ ПЕНИСОТ ОД СТРАВ ОД КОРОНА!

Повеќе

ИНТЕРЕСНА СТОРИЈА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: КИНЕЗИТЕ ИМААТ ТРАДИЦИЈА НА ЈАДЕЊЕ СЕКАКВИ ДИВИ И ДОМАШНИ ЖИВОТНИ КАКО ПОСЛЕДИЦА НА ГОЛЕМИТЕ ГЛАДУВАЊА ВО ИСТОРИЈАТА КОИ ОДНЕЛЕ СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЖРТВИ!

Се претпоставува дека коронавирусот потекнува од животни на пазар во Кина. Јадење диви и за други култури „табу-животни“ има долга тради...

Повеќе

(ВИДЕО) Сугарески: Превозниците во вонредна состојба дневно ќе возат по 11 часа, нови уредби за побрз транспорт

– Се зголемува дневното време на управување со возило на мобилните работници во патниот сообраќај од 9 на 11 часа додека трае вонредната сос...

Повеќе

ПОП ЛАЖЕ НА ТВ, АЈ ШТО ЌЕ ГОРИ ВО ПЕКОЛОТ, ТУКУ ШИРИ И ЛАЖНИ ВЕСТИ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА!

Лидерот на Интегра, отец Љупчо Ристовски лажеше на Канал 5 за чистотата во градот Скопје. - Еднаш во неделата се собира ѓубрето, улиците не се чист...

Повеќе