Одберете локација на пристап

✅Целосно реновирано педијатриското одделение;✅Зголемен број на лекари специјалисти;✅Од темел реновиран запуштен дел од болницата и пренаменет во идно интернистичко одделение за жени;✅Најсовремена медицинска опрема;✅Спремно одделение доколку е потре
Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица
Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката

КОЈА ЕПСКА ЗАМЛАТОТИНА: ВЛАДАТА СО ПОМОШ НА АВСТРИЈА УСПЕА ДА ГО ЕВАКУИРА ВЛАДЕ МИЛЧИН И УШТЕ 3-ЦА МАКЕДОНЦИ КОИ ВО СРЕД КОРОНА ПАНДЕМИЈА ЗАМИНАЛЕ ЗА ПЕРУ, ЈУЖНА АМЕРИКА, НА ДРУГИОТ КРАЈ ОД СВЕТОТ!

МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добра...

Повеќе

МНР РЕАЛИЗИРА МАСИВНА ОПЕРАЦИЈА НЕВИДЕНА ДОСЕГА: Со два лета од Виена и Базел пристигнуваат 360 граѓани, ќе бидат префрлени во државен карантин, досега вратени 1800 наши државјани!

Со организираните хуманитарни авионски летови од Виена и Базел денеска се очекува во земјава да пристигнат вкупно 360 наши државјани кои потоа со ...

Повеќе

ГАЗИ БАБА ЕПТЕН СЕРИОЗНО СЕ ФРЛИ ВО ДЕЗИНФИЦИРАЊЕ НА УЛИЦИТЕ КАКО ДЕЛ ОД БИТКАТА ПРОТИВ КОРОНА

Повеќе

НАРОДОТ НЕ ВЕРУВА ВО ЛАГИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: Над 80% од граѓаните задоволни од работата на Филипче

Над 80% од граѓаните се задоволни од работата на Министерот за здравство Венко Филипче во однос на кризата со корона вирусот. Вакви податоци дава на...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРЖАВЕН ИНСПЕКТОРАТ УТВРДИ: ОХРИДСКИТЕ ЛЕКАРИ ГИ ПРЕКРШИЛЕ ПРОТОКОЛИТЕ И НЕ И ДАЛЕ МЕДИЦИНСКА ПОМОШ НА ПОЧИНАТАТА ЖЕНА

Повеќе

ЛЕЛЕ ОВА МОРА ДА ГИ ПЕЧЕ ВМРОВЦИТЕ КАКО СОЛ НА РАНА - ДУРИ И ВМРОВСКАТА СИТЕЛ ПРИЗНАВА - Анкета на Детектор: Над 90 отсто од граѓаните ги поддржуваат владините мерки против короната

Речиси сите, или поточно над 90 отсто од испитаниците во анкетата на емисијата Детектор на телевизија Сител, ги поддржуваат и ги сметаат за исправ...

Повеќе

ВЛАДАТА ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ ПРИБИРА НАШИТЕ ОД ЦЕЛ СВЕТ ЗАГЛАВЕНИ ПО АЕРОДРОМИ: Со летот од Бон вратени 180 наши државјани

Државјани на Република Северна Македонија кои се пријавени за хуманитарните летови се очекува денеска да пристигнат во земјава со летови од Ви...

Повеќе

ЌЕ СЕ ОБРАТАТ СТОЛТЕНБЕРГ И СПАСОВСКИ: Денеска во 15 часот македонското знаме ќе се развее во седиштето на НАТО во Брисел и во централната команда во Вирџинија, САД

Во седиштето на НАТО во Брисел денеска ќе се одржи свечената церемонија на кревање на македонското знаме покрај знамињата на останатите земји ...

Повеќе

(АУДИО) БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Здравјето на граѓаните на Општина Гази Баба е наш врвен приоритет

➡️Општинскиот кризен штаб активно ја следи состојбата со корона вирусот.➡️Гази Баба ги дезинфицираше училиштата, верските објекти, просториите на оп...

Повеќе

Од денеска Поликлиниката Чаир, а до крајот на неделава и „Млин Балкан“ ќе врши тестирања за Ковид 19

Тестирање за коронавирусот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“...

Повеќе

ЕСМ: Хотелот „Молика“ на Пелистер од денеска ќе биде државен карантин за 90 лица

ЕСМ соопшти дека нивниот хотел „Молика“ на Пелистер од денеска ќе биде државен карактин за 90 лица кои ќе се вратат назад во земјава...

Повеќе

АВИЦЕНА ГИ ПОСРАМИ СИСТИНА И ЖАН МИТРЕВ: Располагаме со 5.000 тестови за корона вирус, сите на сметка на лабораторијата

Во интерес на заштита на јавното здравје, Авицена Лабораторија, како лабораторија која целосно ги исполнува сите светски норми и стандарди за овој т...

Повеќе

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД КУМАНОВО РЕШЕНИ ДА УМРАТ САМО ПЕНЗИЈА ДА ЗЕМАТ ПОЛА СААТ ПОРАНО

Повеќе

Тиго Фајнанс воведува олеснувања на условите за отплата на кредитите за своите клиенти

Тиго Фајнанс активно ги следи случувањата и мерките поврзани со појавата на Корона вирусот во нашата земја и активно ги применува препораките за спр...

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ФРЛИЈА НА ПЛАЖИТЕ ВО ФЛОРИДА ВО СРЕД КОРОНА АРМАГЕДОН

Повеќе