Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

БРАВО: Државна видеолотарија донира над 11 милиони денари за јавното здравство како поддршка за справување со Ковид-19

Државна видеолотаријадонира 11 107 000 денари за јавното здравство со цел да придонесе во напорите за справување со Ковид-19. Десет милиони д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СПРЕМААТ БУНТ ЗА ВЕЛИГДЕН, ГОСПОД ЌЕ НЕ СПАСЕЛ А НЕ КАРАНТИН!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРА ВЕСТ: ОД ДЕНЕСКА ПРЕСТАНУВА КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО НАРОДОТ ГО САКА, БОЈКО БОРИСОВ РАСПАЛИ ПО ГАЗДИТЕ: Да го одрвзат ќесето и да не ги отпуштаат работниците, лидери сме во Европа по луксузни автомобили!

Во сиромашна Бугарија има три „бугати“ како на Роналдо, дури 241 „бентли“ „ферари“ – 123, „мејбах&...

Повеќе

(ВИДЕО) ХОШТАПЛЕРИТЕ НАЧЕКАА ШАНСА ДА ПРОФИТИРААТ: ЈАНКО БУРЕК НА СВОИТЕ ГЛЕДАЧИ ИМ НУДИ ХУНЗА МАСЛО ОД СЕМКИ ОД КАЈСИИ КОИ СОДРЖАТ ОТРОВ ЦИЈАНИД КАКО ЛЕК ЗА КОРОНА

Инаку маслото од семки од кајсии е забрането во многу земји затоа што содржи отров - цијанид кој е многу токсичен!

Повеќе

Препораки од Министерството за здравство за бубрежноболните

Коронавирус инфекцијата може да претставува сериозна закана за пациентите со бубрежни заболувања, особено за пациентите кои се на дијализа или се ...

Повеќе

(АУДИО) И РАДИЈАТА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРОНА СО КРЕВАЊЕ НА ДУХОТ НА НАРОДОТ: БРАВО ЗА АНТЕНА 5 РАДИО ШТО ЈА ПУШТИ ПЕСНАВА ДЕНЕСКА НЕКОЛКУ ПАТИ

Повеќе

ГРАНИТ СО ПРОФИТ ОД 3 МИЛИОНА ЕВРА: Страшо Милковски и менаџерите ќе поделат 500.000 евра награда, акционерите ќе се омрсат со 1,5 милиони евра!

Градежната компанија „Гранит“ нето добивката за 2019 година , во износ од околу 3,1 милион евра (191.319.192 денари ) ќе ја распредели з...

Повеќе

И КОРОНАТА СЕ ПРЕТЕРА, АЈ РАЦЕ МИЕЊЕ, СЕГА ЌЕ ТРЕБА И ДА СЕ БАЊАМЕ!

Повеќе

БОМБА НА ГДУ: Претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ- Могила, Оливер Ристески, на 11.4 2020 година, за време на полициски час, бил фатен како краде дрва!

Од неофицијални извори добив информација која верувам дека МВР во текот на денешниот ден уредно ќе ја објави во својот билтен, дека претседателот на...

Повеќе

НАЈНОВА СОСТОЈБА ВО ЗЕМЈАВА: 4 ПОЧИНАТИ, 3 ОЗДРАВЕНИ, 26 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Во изминатото деноноќие се потврдени 26 нови случаи на Ковид 19 и со ова бројот на заболени во земјата се искачи на 854 дијагностицирани пациенти.По...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Нови ограничувања на движењето: Oд петок (17.04) во 16ч, до вторник (21.04) во 05ч, се забранува движењето за сите граѓани. Oд четврток (16.04) 16ч, до вторник (21.04) 05ч, се забранува движење на сите излетнички места, паркови и шуми низ целата држава

Повеќе

Претставници на АРМ од денеска ќе прават ред пред банки и маркети во Прилеп

Претставници на Армијата на Република Северна Македонија од денеска ќе бидат вклучни за обезбедување на ред пред банките и мар...

Повеќе

На социјалните мрежи се шири лажна вест за делење државјанства и лични карти на мигранти, се работи за грчка дозвола за престој

На социјалните мрежи, масовно се споделува лажна вест од различни профили на граѓани. „Еве вирусот за што го измислија и полициски ...

Повеќе

РАМСТОР МАРКЕТИ: Со превентивните мерки на касите придонесуваме кон зачувување на личното и колективното здравје

Со секојдневното зголемување на мерките за безбедност на повисоко ниво, а со цел да се зачува јавното здравје кој е еден од темелните принципи, Рамс...

Повеќе