Одберете локација на пристап

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Општината Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, за прв пат после 20 години добива фекална канализација и се ослободува од црна кал, а ВМРО
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата подеднакво и во населените места и селат
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува

ПРИЛЕП СТАНУВА БАСТИОН НА СДСМ: И ЦЕНТРАЛНАТА И ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ ЦЕЛОСНО СЕ ПОСВЕТИ НА ГРАДОТ И НА ОПШТИНАТА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Видео конференција на градоначалникот Јованоски со амбасадорката на САД во нашата држава

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

МИЦКО БЕ, ЗНАЕВ ДЕКА СИ ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК, СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ГРУЈО ТЕ ОДБРАЛ ТЕБЕ, ВО ТЕБЕ ВИДЕЛ СОВРШЕН ГРУЈО, БЕЗ СЛАБОСТИ И МААНИ, СОВРШЕН МАФИЈАШКИ БОС ПРЕПРАВЕН ВО СЛАТКОРЕЧИВ ПОЛИТИЧАР!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ГОТОВО Е СО ИЗБОРИТЕ, МОЖЕ ДА СЕ ОДРЖАТ УШТЕ ДЕНЕСКА, ПОСЛЕ ОВАА БОМБА ГОТОВА Е И КРАТКАТА И СМЕШНА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ: КАМЧЕВ МУ ДАВАЛ ПАРИ ЗА ДОЛГОВОРИТЕ НА ПАРТИЈАТА, МИЦКОВСКИ СЕ БОРЕЛ ИМПЕРИЈА ДА ПРОПАДНЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Заев и Касами: Едно општество за сите е вредност што обединува, одиме заедно на голема победа!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Лазаревска: Овој народ ниту се води, ниту се тера

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска на средба со еснафот во Старата скопска чаршија: Преку 5.200 занаетчии се поддржани да ја надминат кризата со мерката за субвенционирање на минималната плата во месеците април и мај

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Со кандидатката за пратеник Сандра Мијалковска, денеска разговаравме со граѓаните во Пробиштип за повисоки плати за СИТЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ УБИ ВМРОВЦИТЕ: Александар Николоски вика имаме 5 столба на програмата. После Милошоски вика имаме 4 столба. Кај го снема едниот столб? Милошоски го џапнал?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Влеговме во НАТО, можеме и во ЕУ, СДСМ носи сојузници, ВМРО-ДПМНЕ носи обнова на изолацијата

Почитувани граѓани, почитувани новинари, По цела деценија стагнирање, денес Северна Македонија е 30 земја членка на НАТО и имаме одлука со која н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАЈАВИ НОВИ БОМБИ: НЕМА ДА МЕ ЧУДИ ДА СЕ ПОЈАВАТ СНИМКИ НА КОИ СЕ СЛУША КАКО КАМЧЕВ НЕЛЕГАЛНО ЈА ФИНАНСИРА ВМРО ДПМНЕ НАДЕВАЈЌИ СЕ ДЕКА ЌЕ ГО СПАСАТ ОД ЗАТВОР АКО ДОЈДАТ НА ВЛАСТ, АМА ТОА НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Касами најави изборна победа на СДСМ и БЕСА со најмалку 61 пратеник

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Социјална правда и обештетување на граѓаните оштетени во транзицијата нуди Македонски концепт во Велес и Штип

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Наумоски: ВМРО-ДПМНЕ цели 12 години не остави камен на камен во Ѓорче Петров!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО ) Исмет Рамадани: Јас не сум член на СДСМ и БЕСА, но сум член на Коалицијата „Можеме“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе