Одберете локација на пристап

Родителите на средношколците и професорите се во паника откако редакциите наРадио МОФи наА1.онобјавија дека на месинџер апликацијата Телеграм креирана е група насловена како „Јавна соба“ на која се споделуваат и се коментираат
Со реформата на администрацијата никој нема да бидеизбркан од работното место, а оние кои ќе заминат во приватен сектор да имаат подобри услови за работа и поголеми плати,вели министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Ман
Не се сметаме за загадувачи кои придонесуваат за нарушување на животната средина. Најодговорно тврдиме и кажуваме дека тоа не е така и многу ми е криво што има написи по весниците и порталите од луѓе кои не ги провериле фактите и зборуваат како што
Исто како и Тито, и романскиот доктатор живеел во невиден луксуз кој дури сега речиси 30 години по неговата смрт и пад од власт е отворен за пошироката јавност. Дворецот на пролетта, сега е претворен во музеј и цел свет може да види како двојката
Бизнисменот Орце Камчев побарал изземање на обвинителката Лиле Стефанова од истрагата за случајот „Империја“, a од постапување во предметот барал да се тргне и судијата на претходна постапка, Весна Димишкова. Камчев барањата за изземањ
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел кој престојува во работна посета на Република Северна Македонија. Претседателот Пендаровски на заедничката пр
Директорката на УЈП, Сања Лукаревска беше ден од новото издание на „30 прашања со“ на СДСМ. Таа смета дека најголема предрасуда за УЈП е дека тие се лошите, а нејзин талент е глумењето.
Пратеничката од ДОМ, Лилјана Попвска, која е една од иницијаторите на законот за забрана за увоз на отпад, рече дека образложението зошто вчера законот бил прескокнат е што требало дополнителна консултација со институциите затоа што зем
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска одговараше на прашања од пред гимназијата „Никола Карев“. Тој беше запрашан за уништените јавни површини во некои делови од градот и ситуацијата со склучениот договор со фирма за чи
Заедно со работодавачите, работниците, синдикатите и стопанските комори заеднички донесовме одлука дека економијата сега може да издржи минимална плата од 14.500 денари и тоа сега се случува, истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска на прог
Дали бизнис-интересот и долгорочниот економски бенефит од извозот на сув цвет од канабис се главниот мотив во моментот овој закон да помине пред Собранието, а регулативите за корисниците и за пациентите ќе почекаат подобри времиња, дебатираа минист
„Она што е неопходно, не заради Брисел, е носење на нов закон за јавно обвинителство, но ќе подвлечам, квалитетен и издржан закон, а не решенија кои ќе бидат резултат на дневнополитички договарања. Подобро да не се донесе закон отколку да се
Не е постигнат напредок во разговорите за донесување закон за јавно обвинителство ниту по вчерашната средба на партиските работни групи што се одржа во Собранието. Кусо по почетокот претставниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија средбата образложувајќи

Владата денеска ќе заседава во Битола

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------...

Повеќе

ВМРОВСКИОТ КУРТОН ГЕРО СЕ ОБИДУВА ОД ВЛАСТА НА СДСМ ДА НАПРАВИ НОВ РЕЖИМ А ОД РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ДА НАПРАВИ НОВ САШО МИЈАЛКОВ?!?!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО, ЕВЕ ЗОШТО ОВОЈ ЛУПА ГЛУПОСТИ ВО ЈАВНОСТ, ЌЕ БИЛ ИДЕН МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ КОГА ВМРО ЌЕ СЕ ВРАТЕЛА НА ВЛАСТ?!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

СУПЕР ПОНУДА НА КОЈА РЕТКО КОЈ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДОЛЕЕ! КОУЗОН - WORK and TRAVEL USA 2020 АПЛИЦИРАЊЕТО ЗАПОЧНА – ПРВИТЕ АПЛИКАЦИИ СЕ РЕГИСТРИРАНИ

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

(Видео) Битолската легенда Паљото заплови во брачните води!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

ОРБАН ПОЧНА ДА ПАЃА: ПАТОРОТ ЌЕ ТРЕБА ПАК ДА СЕ ПАКУВА И ДА БЕГА ЗА МИНСК, ТОЈ СО БРКОВИТЕ НИКАД НЕМА ДА ПАДНЕ ОД ВЛАСТ!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

Макфест во финалната вечер блескаше во полн сјај

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАКИМ НЕДЕЛКОВ ОД СОНК: Ние не бараме покачување на платите затоа што така ни текна, туку сакаме да се спроведе законот за минимална плата, со чиј раст требаше да растат и останатите плати за ист процент!

Повеќе

ОЈО НЕ ШТИТИ НИКОГО: Отворена предистражна постапка за обвинијата кон Ден Дончев и Венко Филипче кои опозицијата ги нарекува „Рекет 2“

Јавното обвинителство започна предистражна постапка за „Рекет 2“. Ова следува откако Вера Иванова поднесе кривична пријава против дирек...

Повеќе

СПЦ СЕ МОДЕРНИЗИРА: И ДАДОА ОРДЕН НА ЛЕЗБЕЈКАТА БРНАБИЌ!

Повеќе

Секс скандал на соработник на Орбан може да биде погубен за локалните избори во Унгарија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------...

Повеќе

ДОМ НЕ САКА ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ДА БИДЕ ПЕШАЧКА ЗОНА: Сакаме “Даме Груев“ да биде зелена улица!

Зелената партија ДОМиницирашеПетиција за зачувување на зеленилото на улицата Даме Груев во центарот на Скопје под мотото: Сакаме Даме Груев да бид...

Повеќе

Отворено писмо до јавноста од анонимна група студенти на Факултетот за музичка уметност во Скопје

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

ФОТКА НА ВЕКОТ: СВЕТИ ДЕ НИРО И СВЕТИ АЛ ПАЧИНО, СВЕТЦИТЕ НА СВЕТСКАТА КИНЕМАТОГРАФИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ ПРЕМИЕРЕ, ДЕЛУВАЈТЕ, НЕЛИ ВЕТИВТЕ ЗАСИЛЕНА БОРБА ПРОТИВ ДРВОКРАДЦИТЕ: Вистински масакар од дрвокрадци - Се сече масивот на Шар Планина

На Фејсбук страницата „Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit“ објавено е видео од масакрот кој што се спроведува на Шар Планина о...

Повеќе