Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Во сите 50 држави во САД прогласена голема катастрофа, првпат во историјата

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи голема катастрофа во државата Вајоминг поради пандемијата на новиот коронавирус и сега сите 50...

Повеќе

БРАВО: Светскиот лидер за фармација, Новартис донира 100 илјади долари на Институтот за јавно здравје

Фармацевтската групација Новартис во Република Северна Македонија (Претставништво на Новартис Фарма и Лек Скопје член на компанијата Сандоз) д...

Повеќе

Фајнанс тинк прогнозира пад од 3,8 отсто на македонската економија

Институтот за економски истражувања и политики, Фајнанс тинк прогнозира пад од 3,8 проценти на економијата во државава годинава. Се очекува најголем...

Повеќе

БРАВО: „АТС Гроуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид 19

– Компанијата „АТС Грoуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид-19 на Министерството за здравство, за потр...

Повеќе

Основачот на ВИКИЛИКС, Џулијан Асанж станал татко на две деца додека престојувал во Амбасадата на Еквадор

Основачот на WikiLeaks, Џулијан Асанж откри дека добил две деца со адвокатка од неговиот тим на бранители, додека се криеше во Амбасадата на Еквадор...

Повеќе

МЗ: Најостро го осудуваме непотребното ширење паника од страна на Јанушев, опрема има доволно

Министерството за здравство најостро ги осудува паушалните обвинувањата изнесени од страна на г. Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ за недостаток на заштитна опр...

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче, Арслани, Караџовски и Микиќ на видеосесија - „КОВИД-19 - Прашања и одговори: Сѐ за коронавирусот"

Повеќе

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ВТОРНИК ЗА ВЕЛИГДЕН, А ПОТОА ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ДАЛИ ЌЕ СЕ ПРОДОЛЖИ ТАКА И ЗА НАРЕДНИТЕ ВИКЕНДИ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Д-р Владимир Микиќ, министерот за здравство Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски и заменик-министерот за здравство Арменд Арслани на денешната отво...

Повеќе

Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Ин...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Вакцина за Ковид-19 од Оксфорд, ефикасна и до 80 отсто, најавуваат уште во септември

И покрај тврдењата дека вакцина против коронавирусот нема да биде достапна барем во наредните 12 до 18 месеци, тим научници од Оксфорд тврдат дека с...

Повеќе

Изедначувањето на акцизата на црвената нафта и дизелот, освен поголеми приходи во буџетот, според пресметките на Стопанската комора може да резултира и со намалување на емисијата на сулфур во воздухот за 100 пати од 50 илјади килограми, на 500 килограми на годишно ниво

Изедначувањето на акцизата на црвената нафта и дизелот, освен поголеми приходи во буџетот, според пр...

Повеќе

(ВИДЕО) Фирмите кои имале пад на приходот од над 30% ќе добијат финансиска поддршка од 14.500 месечно по вработен за април и мај, исклучок се вработени со плати над 40 000 денари и фирми каде има плати поголеми од 120 000 денари!

На денешната прес-конференција во Владата, министерката за финансии Нина Ангеловска објаснуваше како компаниите можат да ги искористат мерките за по...

Повеќе

ЧОВЕКОТ ШТО НАЕДНАШ СЕ РАЗБОЛЕ ПРЕД СЕДНИЦАТА НА СОВЕТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ - Чулев за РСЕ се жали дека од владата не го викале на заеднички пресови и не го дружеле на социјалните мрежи

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме ...

Повеќе

(ВИДЕО) Ангеловска: Финансиската поддршка 14.500 денари по вработен може да се искористи за задржување на вработените, но и за задржување на платите

Мерката 14.500 денари по вработен е финансиска поддршка, која на фирмите кои се афектирани од коронакризата им е ликвидносна инјекција и помош за ис...

Повеќе

Доаѓаат 297 македонски граѓани од Северна Италија, во карантин ќе бидат три недели

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев најави дека во вторник ќе пристигнат 297 наши сограѓани од Северна Италија. – Ова се лица со зголе...

Повеќе