Одберете локација на пристап

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседателот н
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лесно е да се к
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Потезите кои
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- По десетина ден
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гра
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Петре Ш
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Предлог-прег
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Сигурно Левиц

Од 27-та седница на Владата: Нови ограничувања за движење во Општина Куманово; Се запираат извршните дејствија на извршителите до 30 јуни; Започнува постапката за авионски превоз на нашите државјани во странство; Уредба со законска сила за интервентна набавка на заштитни маски

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Републи...

Повеќе

ЗАЕВ ЗА КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИ ВО АДМИНИСТРАЦИЈА: ЈАС НЕ СУМ ПОПУЛИСТ, МОРАМ ДА МИСЛАМ НА ИДНИНАТА НА ЗЕМЈАТА, МОРА ДА ГИ КАЖЕМЕ И ГОРЧЛИВИТЕ ВЕСТИ НА НАРОДОТ, ОВАА КРИЗА ЌЕ БИДЕ СТРАШНА И МОРА СИТЕ ПО МАЛЦЕ ДА ГО ПОНЕСЕМЕ ТОВАРОТ!

Заев: Мерките на СДСМ обезбедуваат 200 милиони евра за помош на работниците и економијата, сите мора рамноправно да го понесеме товарот од кризатаЧе...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИС ЛЕКЦИЈА ОД ЗОРАН ВИТАНОВ: УСПЕШНИТЕ ЛУЃЕ РАЗМИСЛУВААТ РАЗЛИЧНО

Повеќе

ВЛАДА: Информација за организирањето авионски превоз за државјаните на Северна Македонија во странство кои сакаат да се вратат во земјата

Согласно Уредбата со законска сила за организирање авионски превоз на македонски граѓани со моментален престој во странство за време на вонредна...

Повеќе

ДАЈ БЕ ОХРАБРЕТЕ СЕ И ОДВАЖЕТЕ СЕ БЕ ЛУЗЕРИ БЕДНИ, ГОЛТНЕТЕ ЈА КНЕДЛАТА И БИДЕТЕ ФЕР И ЧЕСТИТАЈТЕ ИМ НА ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, ОСМАНИ, РАДМИЛА... ЗА ДАТУМОТ БЕ БЕДНИ ПЕРФИДНИ КОПИЛИЊА, НЕ МОЛЧЕТЕ КАКО ОНАКВО ПОД ЈОРГАН!!!

Еееј водечките ПР труби на ВМРО ДПМНЕ во моментов, Бетмен на твитер и Геро на фб излегоа со ужасно перфидни и манипулаторски изјави по повод стартот н...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВАНДАЛИЗМОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ГО ИЗВРШИЛ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС?!?!

Вандали сношти шетале во Гевгелија и кршеле инвентар во цнетарот на градот. Иако полициско час ниту полиција ги видиле ниту ги фатила насилн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГО ИЗДАДЕ НАЈСМЕШНОТО ПАРТИСКО СООПШТЕНИЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПОСТОЕЊЕТО НА ПАРТИЈАТА: СТАРТОТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ Е ПО НАША ВИНА, ЗАЕВ И СДСМ ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ГО УПРОПАСТЕА НАШЕТО ИНТЕГРИРАЊЕ ВО ЕУ, ЗА СРЕЌА БРЗО СЕ ВРАЌАМЕ НА ВЛАСТ!

Повеќе

ВЛАДА: Од утре во општина Куманово стапува во сила одлука за забрана за влез и излез со градски, меѓуградски патнички и железнички патнички јавен превоз

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката забрана и посебен режим на движење на територијата на Република ...

Повеќе

ЕУ ИМ ЈА ЗАТНА МУЦКАТА НА РУСОФИЛИТЕ: ПОКРАЈ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ НИ ДАДОА И ДОНАЦИЈА ОД 66 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНА ВИРУСОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКО ПОТСЕТУВАЊЕ: СРБИЈА 4 ГОДИНИ ГО БОМБАРДИРАШЕ САРАЕВО И УБИ 10 000 ЦИВИЛИ МЕЃУ КОИ 2000 ДЕЦА!

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ - ПАК МВРО ВМРО ВО АКЦИЈА: СОВЕТНИК НА ЧУЛЕВ МАЛТРЕТИРАЛ ПОЛИЦАЕЦ ВО ТЕТОВО САМО ЗАТОА ШТО БИЛ ЗАСТАНАТ СО КОЛА НА ПОЛИЦИСКИ ПУНКТ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

Советник во кабинетот на Чулев извесен Зоран Ѓорѓиевски, малтретирал, навредува, и му се заканувал на полицаец во униформа само затоа што бил застан...

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: ПРЕС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА НАЈНОВИТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА!

Повеќе

Отворено писмо на претседателот на Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, Петар Колев: ВИ СЕ ПОКЛОНУВАМ НА СИТЕ ВАС КОИ РАБОТИТЕ ВО МАРКЕТИ, АПТЕКИ, ВОЗАЧИ НА АВТОБУСИ, ПОЛИЦАЈЦИ, ВОЈНИЦИ...

Почитувани сограѓани, Од мое лично име, но и од името на ГДУ, сакам да ја изразам нашата огромна благодарност кон нашите лекари, полицајци и припад...

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС КАЦИ БЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА РАСПАЛИ ПО ИНФОМАКС: ЗГРОЗЕНА СУМ ОД ЛАГИТЕ ДЕКА СУМ ПАТУВАЛА НИЗ СВЕТОТ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА, НО ПОЛЕКА СЕ НАВИКНАВМЕ НА ЛАГИТЕ ОД ВМРО ДПМНЕ, ОНИ ЗА ТОА СЕ РОДЕНИ, ДА ИЗМИСЛУВААТ ГЛУПОСТИ 24/7!

Повеќе