Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

(ВИДЕО) ЗАЕВИ НА ПРИЕМ КАЈ АНГЛИСКАТА КРАЛИЦА…

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Формиран Национален центар за следење на дозите на пациентите и обезбедување квалитет во радиолошката практика

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ФАТЕНИ ЖИВИ КАКО ЈА ДОГОВАРААТ ПОВТОРНАТА АМНЕСТИЈА: Екс-безбедњакот на Иванов вечерва на средби со претставници на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ во тетовскиот клуб „Фретели“

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИН АЦЕВСКИ ГО МАСАКРИРАШЕ КУРТОНЧЕТО ВМРОВСКО НАУМ СТОИЛКОВСКИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКОВСКИ: Нашиот уставен суд служи за потсмев, таму нема сериозни правници, ВМРО таму набута обични неписмени послушни вратари, кафекувари и шофери

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Британци за прв пробаа смоки од Витаминка, ептен им се допаднаа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Денес учествував во акција на садење на 300 садници покрај река Брегалница заедно со заменик министерот за животна средина Јани Макрадули

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ БЕШЕ ГЛАВНА ЅВЕЗДА ОВИЕ ДВА ДЕНА ВО ЛОНДОН!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ СО ПРАВО СЛАВИ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска!!!

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ ДЕН КОЈ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ ДОЛГО: Завршна изјава на премиерот Зоран Заев од Состанокот на лидерите на НАТО, одржан во Лондон!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА СИЉАНОВСКА: БИ БИЛО ФАНТАСТИЧНО АКО УСТАВЕН СУД ЈА ВРАТИ АМНЕСТИЈАТА НА ЃОРЃЕ ИВАНОВ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Добро бе Сиљановска, имаш ли ти срам, имаш ли ти лимит на тоа колку долгa и дебела ВМРОВСКА КНЕДЛА можеш да голтнеш пред очите на целата јавност?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА ОД ЛОНДОН: ГОРДЕЈТЕ СЕ МОИ СОГРАЃАНИ, УСПЕАВМЕ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

РАСИПАНА ДВОЛИЧНА БАБИЧКА: ПРОФЕСОРКАТА КОЈА НЕ ОТЕЧЕ СО ТОА КОЛКУ ГОЛЕМА ПРАВНИЧКА БИЛА ФАТИ ДА ГО БРАНИ УСТАВЕН КОЈ Е ВО ПРОЦЕС ДА ЈА ВРАТИ АМНЕСТИЈАТА НА ХОРХЕ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

РЕЖИМОТ НА ВМРО ДПМНЕ УШТЕ ЌЕ НЕ ЧИНИ МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ: Наместо да имаме хотели и трговски центри на кејот на Вардар, нови работни места и полна државна каса од комуналии, Енвер Малиќи преку извршител наплати 2,2 милиони евра на име камати од државниот буџет затоа што ВМРО ДПМНЕ 10 години му забрануваа да гради!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе