Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

ИСУСЕ ХРИСТЕ, МИЛА МАЈЧИЦЕ: МИЦКОВСКИ СО СИОТ ПАМЕТ БАРА НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈО ДА ГО НАПИШАТ РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ КАРАКАМИШЕВА, СИЉАНОВСКА, КЛИМОВСКИ И НАЈНОВАТА АКВИЗИЦИЈА КАЛАЈЏИЕВ?!?!

ВМРО-ДПМНЕ предлага формирање тим од врни експерти кои што ќе работат на изготвување на Законот за јавното обвинителство меѓу кои ќе бидат вклучени ...

Повеќе

Владината делегација положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Владината делегација предводена од министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, заменик министерот за култура, ...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Ниту еден пациент со малигна болест не чека за лек, сите пациенти ја имаат потребната терапија

✅Ниту еден пациент со малигна болест не чека за лек, сите пациенти ја имаат потребната терапија;✅Ниту еден пациент којшто има малигна болест не само...

Повеќе

Филиповска: Парите се вратени, неправедно се валка моето име!

Водителката Лила Филиповска демантира дека учествувала во измама на градежната фирма „Дан-Мак“, од каде што обвинуваат дека им биле земе...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ДИРЕКТОРОТ НА ШПАРКАСЕ, БИШЕВ: Процентот на лоши кредити е на историско ниско ниво, тоа покажува дека на економијата и оди добро, сите имаат пари да враќаат на време кредити!

Повеќе

Обвинителство ќе испитува можна поврзаност на Филиповска со предметот „Меѓународен сојуз“

Откако Ена Норнилд, косопственичка на компанијата „Дан -Мак“ обвини дека обвинителството две години во фиока ја чувале кривичната пријав...

Повеќе

Шилегов обелодени скандал, медицински отпад несоодветно се носел во „Дрисла“

Градоначалникот Шилегов и главниот инспектор на Град Скопје, Мирослав Богдановски, денеска, обелоденија скандал со ужасна содржина, за кој велат дек...

Повеќе

СПАСОВСКИ: При посетата на индустриската зона Визбегово, извршив увид во градежните активности за изградба на канализационата мрежа

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ ВО ПОСЕТА НА БРАТСКА ПОЛСКА

Повеќе

СКАНДАЛ: Мизрахи за шофер го ангажирала лицето кое лажно сведочеше во корист на Диме Спасов

Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, (без потпис на заменичката Санела Шкријељ) го ангажирала Тавиќ Марио како возач во Сектор...

Повеќе

Картичка „Скопска“ купена пред повеќе од четири години ќе мора да се замени со нова

Граѓаните кои први ја набавиле персонализираната картичка „Скопска“ за користење на јавниот превоз пред повеќе од четири години ќе мора ...

Повеќе

ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА НАБАВИ 2200 ЗАШТИТНИ МАСКИ ЗА ДЕЦАТА ВО ГРАДИНКИТЕ

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЗАБЕГАНО ЖЕНЧЕВО: МИЦКО БАРА ОВАА ДА ГО ПИШУВАЛА НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈО?!?!

Повеќе

Посебна комисија проверува каков оброк се служи во училиштата во Аеродром

Општина Аеродром формира посебна комисија, која денеска изврши увид на топлиот оброк што почна да се служи од минатата недела во сите ос...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРОВЦИТЕ РЕШЕНИ ДА ЗАГИНАТ ВО УШТЕ ЕДНА БИТКА ПРОТИВ ПРАВДАТА!!!

Како што изгледа, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде повторно на губитничката страна и во оваа драматична „Битка на Неретва“ во напорот да се оневозможи...

Повеќе