Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ШОКАНТНО - ГРУЈО ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА: ОД УНГАРИЈА ДОНИРАШЕ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРОНА!

Грујо ја изненади јавноста и од Унгарија донираше 10 милиони евра за борба против Корона. - Ќе скратам од куртон медиумите и од партијата, малце не...

Повеќе

ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА МВР, ЧУЛЕВ, И ДЕНЕСКА НЕ СЕ ПОЈАВИЛ НА РАБОТА ОТКАКО СИНОЌА НЕ СЕ ПОЈАВИ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, ИЗВОРИ ЗА МАКТЕЛ ВЕЛАТ ДЕКА ИМАЛ ТРУЕЊЕ ОД ХРАНА?!?!

Неофицијални извори за Мактел ни велат дека Чулев најверојатно имал труење со храна. Од извори во МВР дознаваме дека тој денеска не се појавил на ра...

Повеќе

ГОШЕВ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА НА СТАРИ ГОДИНИ: ВЛАДАТА НЕ ТРЕБА ДА МУ ЈА КАЖУВА ВИСТИНАТА НА НАРОДОТ ЗА ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ЗА НАРОДОТ И КРЕДИТОРИТЕ ДА НЕ СЕ УПЛАШАТ?!?!

Да сте гувернер сега, кој клучен потег би го повлекле во однос на евидентната најава за голема криза со финансиските, економските и социјалните теко...

Повеќе

Тотал ТВ дел од United Group донира 100.000 долари за борба против коронавирусот

Компанијата United Group одлучи да помага во државите во регионот со 3 милиона долари заради кризата со корона вирусот. За Македонија се намен...

Повеќе

Шпаркасе Банка Македонија за да и помогне на владата да се справи со кризата денес предвреме го исплати данокот на добивка за 2020 година

Шпаркасе Банка Македонија се приклучи кониницијативатаод Министерството за финансиии Владата на Република Северна Македонијаи денес извршиаконтативн...

Повеќе

Од денеска мобилни тимови во Скопје за тестирање на корона вирусот

Мобилните медицински тимови кои ќе вршат тестирање од корона вирусот од денеска почнуваат со работа во Скопје, најави вчера министерот за здравство ...

Повеќе

ОЈО отвори предмет за случајот со жената од Струга која почина од корона вирус

Основното јавно обвинителство Охрид отворило предмет по допрен глас за случајот со 66-годишната жена од Струга, која е четврта жртва на коронавирусо...

Повеќе

Италија му удри шлаканица на Путин: 80 отсто од руската помош е бескорисна!

Фото: EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KRE Дури 80 отсто од помошта што Русија ѝ ја испрати на Италија е бескорисна, објави италијанскиот вес...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: ТУРЦИЈА ЈА СТОПИРАШЕ НОРВЕШКАТА ДОНАЦИЈА ОД 30 РЕСПИРАТОРИ ЗА НАШТА ЗЕМЈА, ВО КОМУНИКАЦИЈА СУМ СО КАБИНЕТОТ НА ЕРДОГАН ТОА ДА СЕ РЕШИ!

Пред неколку дена од Владата беше соопштено дека се обезбедени респиратори со помош на Амбасадата на Норвешка, кои се во депо во Турција и кои треба...

Повеќе

Донација на „Авицена лабораторија“ во борбата против Ковид-19 - 5.000 бесплатни RТ Real Time-PCR лабораториски анализи

Во ситуација кога светот е под закана на пандемијата со новиот вирус ковид-19, потребно е вклучување на сите поединци и компании за што поуспешно сп...

Повеќе

Пекабеско предвремено ги исплати обврските кон државата како поддршка во националната борба со коронавирусот

Пекабеско изврши аконтативна уплата на целокупниот пресметан данок на добивка за 2020 година во висина од 8.833.000 денари и со тоа се приклучи на и...

Повеќе

Бизнис заедницата од струшко до Владата: Неосновани се барањата на локалната власт за ригорозни мерки за движење на населението

Соопштение од состанокот на бизнис заедницата од населените места Лабуништа, Подгорци, Октиси, Боровец и Велешта до јавноста во врска со актуелните ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО ЕФТОВ РАСПАЛИ ПО СВОИТЕ НАЈВЕРНИ ФАНОВИ, ЧЛЕНОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: НА КОГО БЕ ВИЕ СЕВЕРЏАНИ, ПА ВИЕ ПОАРНИ ДА НЕ СТЕ БЕ?!?!

Повеќе

ОКТА донира бронхоскоп и инфузиони пумпи во вредност од 50.000 евра за Инфективната клиника

ОКТА преку донација на медицинска опрема во вредност од 50.000 евра ќе го поддржи здравствениот систем во справувањето со епидемијата предизви...

Повеќе

Речиси 1.200 матични лекари вклучени во детекција на корона вирус

Министерството за здравство информира дека секој матичен лекар кој преку „Мој Термин“ му закажува на својот пациент тестирање на Ковид-1...

Повеќе