Одберете локација на пристап

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседателот н
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лесно е да се к
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Потезите кои
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- По десетина ден
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гра
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Петре Ш
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Предлог-прег
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Сигурно Левиц

Спасовски на ФБ: Хуманитарни летови за граѓаните затекнати во други држави, по враќањето во карантин

– Ќе се подготви посебен план за хуманитарни летови за граѓаните кои се затекнати во други држави, но по враќањето во земјава тие ќе тре...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Ве молам, не ги отпуштајте работниците, државата ќе помогне!

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во „Click Plus“ наТВ21порача да не се отпуштаат работниците затоа што Владата ќе помогне. „Ве молам ...

Повеќе

(ВИДЕО) Градоначалникот на Прилеп, Јованоски: Ќе произведуваме еко-маски, сообраќајната полиција врши дополнителен надзор на луѓето кои влегуваат во Прилеп

Во телефонско јавување на „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ имаше градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски кој зборуваше...

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Се замрзнува цената на лимон, портокал, мандарини, грејпфрут и клементина

На предлог на Министерството за економија, Владата на Северна Македонија на денешната седница донесе Одлука за замрзнување на цените на лимон, порто...

Повеќе

Банките подготвени да понудат поповолни услови за постојните кредити

– Македонската банкарска асоцијација вечерва соопшти дека нејзините членки се подготвени да излезат во пресрет на сите барања од граѓани...

Повеќе

УШТЕ 6 НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА, БРОЈКАТА СЕГА СЕ ИСКАЧИ НА 76 БОЛНИ ОД КОРОНА!

Министерството за здравство информира дека попладнево се дијагностицирани 6 лица позитивни на коронавирус. Со ова вкупната бројка на регистрирани ...

Повеќе

ЗА ОВОЈ НАРОД САМО СТАП, КАЗНИ И ЗАТВОР: За 24 часа поднесени 33 кривични пријави и едно известување, на 36 сторители во врска со непочитување на мерките, односно здравствените прописи за епидемијата Ковид – 19

Во периодот од 7 часот вчера до 7 на денеска, од сите Сектори за внатрешни работи вкупно се поднесени 33 кривични пријави. ОВР Гостивар-Надворе...

Повеќе

СКЕЧ НА ДЕНОТ НА ТЕМА КОРОНА

Повеќе

ЕЈ ЛУЃЕ, БИДНА, ПОСЛЕ 30 ГОДИНИ ТЕШКА БИТКА: Пендаровски го потпиша Инструментот за пристапување кон НАТО!

Претседателот Стево Пендаровски го потпиша Инструментот за пристапување на земјава кон НАТО што претставува финален чекор за членството во Али...

Повеќе

ВЕНКО СЕ СПРЕМА ЗА ЦРНО СЦЕНАРИО: КОНТАКТИРАНИ СИТЕ ПЕНЗИОНИРАНИ ЛЕКАРИ, МОЖНО Е ВО БОЛНИЦИТЕ ДА СЕ АКТИВИРААТ И СТУДЕНТИТЕ ПО МЕДИЦИНА!

Во борба против корона вирусот ќе се вклучат и пензионираните лекари и студентите по медицина, доколку се јави потреба за тоа. Техничкиот премиер Ол...

Повеќе

БОМБА ОД НАРОДНА БАНКА: ОД ДЕНЕСКА БАНКИТЕ И ШТЕДИЛНИЦИТЕ СЛОБОДНО МОЖЕ ДА ГИ ПАУЗИРААТ ВРАЌАЊЕТО НА РАТИТЕ НА КРЕДИТИТЕ НА ФИЗИЧКИТЕ И ПРАВНИТЕ ЛИЦА!!!

Соопштение Донесени регулаторни измени: Се овозможува поголема флексибилност за банките и штедилниците заради олеснување на финансискиот товар на к...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Од денеска фабриките Албатрос и Дик Фагус ги ставија на располагање дел од своите капацитети како помош во шиењето на заштитните маски

Повеќе

НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПОЛИЦИЈАТА БАРА ПРИПРАВНИЦИТЕ ДА ДОБИЈАТ ПОЛИЦИСКИ ОВЛАСТУВАЊА

Со оглед на прогласувањето на вонредна состојба на територијата на државата, а со цел зајакнување на капацитетите на министерството за внатрешни раб...

Повеќе

ВЛАДА: Пријавете угостителски објекти во кои има гости и драстично покачени цени на основни продукти и средства за дезинфекција

Повеќе

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на негово барање, вчера и денес имаше телефонски разговори со своите колеги, министрите за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, Албанија, Гент Цакај, Бугарија, Екатерина Захариева, Црна Гора, Срѓан Дармановиќ и Австрија, Александер Шаленберг. Во фокусот беше олеснување на процесот на поврзување (интерконективноста) меѓу земјите во периодот на кризата, со крајна цел, помош на граѓаните.

Заеднички беше констатирано дека ќе се вложат максимални сили за справување со предизвиците со кои се соочува светот заради панедемијата, со главен ...

Повеќе