Одберете локација на пристап

Носитлката на листа на пратеници во ИЕ 1 Мила Царовска и кандидатката за пратеничка Санела Шкријељ денес го посетиja населеното место Кондово во Општина Сарај кадешто се гради првата детска градинка. „Навистина ми е драго што Кондово ја доби
Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Општината Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, за прв пат после 20 години добива фекална канализација и се ослободува од црна кал, а ВМРО
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата подеднакво и во населените места и селат
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј

ПАДНАА И ПРВИТЕ КАЗНИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Повеќе

ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: За непочитување на полицискиот час една година затвор, за фирмите 30 милиони денари

Со Одлука на 25 седница на Владата на Република Северна Македонија, одржана на 21 март, на подрачјето на целата држава се воведува забрана за движењ...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) НАЈНОВ ПРЕС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА НАЈНОВИТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ 13 ГОДИНИ МЕДИСКИ САТРАП, НЕ ЗА ЏАБЕ ГО ВИКААТ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС, МАЈКА СИ ТРАКАЛ ЗА МАНИПУЛАЦИЈА

Глејте бре што нема да им текне, 24/7 само мислат како нешто да изманипулираат, спинуваат, најдат влакно во јајцето, мрчат, мрсомудат... Прво ова...

Повеќе

Молба до владата, немој да ги делите новинарите на вакви или онакви, дајте им на сите минималец за да преживеат, ЗНМ и МАН нека ви дадат листа на медиуми и новинари

Новинарите се погодени од кризата како и сите други сектори. Заев во стил на голем лидер најави дека ќе ги помогне сите новинари и сите медиуми. Апе...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА ДЕКА ИМАЛО НЕКАКВА ЦЕНЗУРА ЗА ОДРЕДЕНИ МЕДИУМИ: Владата секојдневно комуницира со околу 700 медиумски работници и повеќе од 230 медиуми, во вонредна состојба обезбедена е онлајн комуникација, секој може да постави прашање преку интернет и ќе добие одговор!

Владата на Република Северна Македонија има обврска да обезбеди навремено, точно и целосно информирање на граѓаните во секое време. Оваа одговорност...

Повеќе

(ВИДЕО) СИТЕЛ - 30 ГОДИНИ МЕДИСКИ ГРОБАР НА МАКЕДОНИЈА!!!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

БРАВО: МОБИЛНИ ТИМОВИ ЗА ПОМОШ И ПОДДРШКА НА ЦРВЕН КРСТ И ДОБРОВОЛЦИ ВО ГАЗИ БАБА ИМ ПОМАГААТ НА СТАРИТЕ И ИНВАЛИДИТЕ

Општина Гази Бабазаедно соЦрвен крст на Република Северна Македонија-Општинска организација Гази Бабаформира мобилни тимови за помош и поддршка на с...

Повеќе

СИТЕ ОПШТИНИ СЕ ФРЛИЈА НА РАБОТА И МАКСИМАЛНО СЕ ДЕЗИНФИЦИРА СЕКОЈА УЛИЦА ВО ЗЕМЈАВА

Повеќе

ЗАЕВ ЗАМОЛИ: СИТЕ ОНИЕ КОИ ИЗДАВААТ СТАНОВИ, ДА ПОКАЖАТ РАЗБИРАЊЕ ОВИЕ ДВА МЕСЕЦИ КОН СВОИТЕ КИРАЏИИ АКО ЗАДОЦНАТ СО КИРИЈАТА

- Ги замолувам сите оние кои издаваат станови на кираџии да имаат разбирање овие два месеци ако кираџиите задоцнат со плаќањето на киријата. Да пока...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ ЛОШИ ВЕСТИ ОД ФИЛИПЧЕ: ЈА ИМАМЕ И ПРВАТА ЖРТВА, ЖЕНА ВО КУМАНОВО ПОЧИНАЛА ОД КОРОНА ВИРУС!!!

Повеќе

ХАХА, КОМЕДИИ ОД БЕЛАТА ПАЛАТА, НАМЕСТО ДА МУ ЧЕСТИТААТ НА ЗАЕВ ТИЕ СЕ ЗАПЛЕТКАА ВО ВЛАКНАТА ВО ЈАЈЦЕТО: СЕ БУНАТ ШТО ЗАЕВ ЌЕ НАМАЛУВАЛ ПЛАТИ НА БУЏЕТАРИ, АМА БАРААТ ДА ДЕЛЕЛ ОТКАЗИ И ДА ОСТАВЕЛ БУЏЕТАРИ НА УЛИЦА БЕЗ НУЛА ДЕНАРИ?!?!

Повеќе

ПРЕС НАД ПРЕСОВИТЕ, ПРЕС КОЈ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ: Заев не ме разочара, знаев дека нема да не остави на цедило во овие кризни моменти!

Лесно е некој политичар да се усере од паника и страв или од незнаење да крева раменици и да го остави народот да се дави во надојдената вода... Но З...

Повеќе

ЗАЕВ СЕ ЗАКАНИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ СЕ ДРЗНАТ ДА ПРОФИТИРААТ НА МАКАТА НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ БИДАТ НАЦИОНАЛИЗИРАНИ!

- Сите оние фирми кои ќе се дрзнат да профитираат на маката на граѓаните во овие кризни моменти ќе бидат национализирани со уредба од владата!!! Зо...

Повеќе

ШОКАНТНА ОДЛУКА НА СДСМ - ЗАЕВ БОМБАРДИРАШЕ ОД БИХАЧКА: СИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И БУЏЕТАРИ ОСВЕН ЛЕКАРИ, ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ ЌЕ ЗЕМААТ МИНИМАЛЕЦ ЗА АПРИЛ И МАЈ А СОВЕТНИЦИ И ЧЛЕНОВИ НА УПРАВНИ И НАДЗОРНИ ОДБОРИ ЌЕ РАБОТАТ БЕЗ ПАРИ!

- Ќе ги намалиме платите на сите функционери и буџетари освен војници, полицајци и лекари и ќе земаат минималец. Ќе поделиме по две минимални плати ...

Повеќе