Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот, позитивни уште 3 вработени во Здравствен дом Скопје

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди...

Повеќе

ФОН Универзитет учествува во акција "3D принт медицинска опрема" во борба против Covid-19

Доц. м-р Марко Ружин од Факултетот за Дизајн и Мултимедија се приклучи во доброволната акција на докторот Ненад Лазаров која што се организираше пре...

Повеќе

(ВИДЕО) СКОПСКИТЕ УЛИЦИ И ПЛОШТАДИ ПРАЗНИ, КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА ВО СВОЕТО ПОСТОЕЊЕ - АВТОР ЉУБОМИР ДОМАЗЕТОВ

Повеќе

КОМИЧЕН КРАЈ НА ИНТЕРВЈУТО НА МИЦКОВСКИ НА КАНАЛ 5: ФАЛА ТИ ГОЦЕ ШТО НЕ МЕ ПРАША ЗА ГРУЈО, ТОА МИ Е НОЌНА МОРА!

- И еве помина интервјуто а не ве прашав за Груевски. - Ама еве го спомнавте сепак. - Го спомнав ама не ве прашав за него, мислам дека тоа е прв п...

Повеќе

ГОРАН СДК: Спасовски требаше да го послуша Заев за минималец за буџетарите, не ми се верува дека еден лидер на ВМРО ДПМНЕ предложи да посегнеме по парите на пензионерите!

Спасовски требаше да го послуша Заев за минималец за буџетарите, они и онака овие денови седат дома а ние треба да им ја обезбедиме таа плата а сами...

Повеќе

КОГА ИМАШ ПСИХОПАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Жртвите во Белорусија се веќе 4, но фудбалските натпревари остануваат

Пациентите со коронавирус во Белорусија се веќе 351, 4 починале, а оние во критична состојба се 11. Сепак, локалните власти немаат намера да го ...

Повеќе

Костадинов: Заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стојан Коциров и други волонтери помогнавме на четриесетина семејства во Струмица

Време е за солидарност, за хуманост, за грижа за оние на кои на кои им е најпотребна. Денес како волонтери заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стоја...

Повеќе

ГЕРО, ТИ СИ СЕГА ЕДНА ГЛАСНА КАНТА ТРОПА, ДАЛЕКУ ЗАД ТЕБЕ СЕ ВРЕМИЊАТА КОГА ТИ ДРМАШЕ ВО ЗЕМЈАВА СО ТРАГИТЕ НА ТВОЕТО ПЕРО

Да колумните ти се уште многу читани, затоа што сега доби нова, ВМРОВСКА публика. А и ние те читаме, за забава. Ти си сега една гласна канта тропа ше...

Повеќе

ЕЈ ЧОВЕЧЕ, ВО ГРУЕВИЗМОТ ОВОЈ ЧОВЕК БЕШЕ ШЕФ НА НАЈГОЛЕМИОТ СУД ВО ЗЕМЈАВА, НЕ СУДИЈА, ШЕФ НА 100 СУДИИ!!!

Повеќе

О БОЖЕ, КАМЧЕВ ГО ИЗГУБИЛ УМОТ, НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ ШТО САКАШЕ ДА ПРОФИТИРА НА ПАНИКАТА ОД КОРОНА: ПОДНЕСУВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ И ОДРЕДЕНИ МЕДИУМИ КОИ ГО РУШЕЛЕ УГЛЕДОТ НА БОЛНИЦАТА СИСТИНА?!?!

Министерство за здравство не ги признава брзите тестови на Систина, одредени медиуми објавија стории за починати граѓани кои биле негативни на тесто...

Повеќе

БРАВО: БОГАТИТЕ КУМАНОВЦИ ПРЕКУ СВОИТЕ ФИРМИ ДОНИРАА ХРАНА ЗА СИРОМАШНИТЕ!

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО ЗЕМЈАВА ПОРАДИ КОРОНА: 5 НОВИ ЖРТВИ И 53 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Венко Филипче Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагнос...

Повеќе

Жерновски за Мицкоски: Во ситуација на смртоносна пандемија да шириш дефетизам и да се прикажуваш како херој преку лажни вести е жалосно

СРАМОТА !!! Во некои други времиња, политичкиот прагматизам би ме натерал да се радувам на оваа инфантилна постапка и лага на првиот човек на опози...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, КУРТОНИТЕ ВО АЛФА ВЛЕЗОТ ВО НАТО НА ЗЕМЈАВА ГИ АСОЦИРАЛ НА ОКУПАЦИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА ОД СТРАНА НА ГЕРМАНИЈА ВО 1941-ВА?!?!

Повеќе

Бислимоски: Граѓаните кои ги задржаа примањата редовно да плаќаат сметки, пофалби за пензионерите

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни прим...

Повеќе