Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ВЛАДАТА ИМ ДАДЕ ЗАКОНСКИ МОЖНОСТИ НА БАНКИТЕ ДА ГИ ОДЛОЖАТ РАТИТЕ НА КРЕДИТИ НА ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ!!!

На оваа 28-ма седница Владата ја донесе Уредбата со законска сила за начинот на промена на договорни услови на кредитни изложености кај банките и ...

Повеќе

Од 28-мата седница на Владата: Забраната за движење во деновите на викендот, односно во сабота и недела, ќе започнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот; За зајакнување на капацитетот на МВР, приправничкиот стаж на полицаец - приправник се скратува од шест на пет месеци; Донесени повеќе уредби за олеснување на финансиската изложеност на граѓаните и компаниите во услови на криза

Владата на Република Северна Македонија на својата 28-ма седница го усвои Записникот од Десеттиот состанок на Главниот координативен кризен штаб з...

Повеќе

ГАЗИ БАБА СЕ ДЕЗИНФИЦИРА ТЕМЕЛНО, УЛИЦА ПО УЛИЦА!

Борис Георгиевски March 23 at 11:03 AM· ⚠️Во текот на вчерашниот ден екипите на терен извршија машинско чистење и дезинфицирање на ...

Повеќе

КИСЕЛА ВОДА ЦЕЛОСНО ДЕЗИНФИЦИРАНА, ОД ОПШТИНАТА АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ

Повеќе

ЗАЕВ ЗА СИТЕЛ: ИНЈЕКЦИЈАТА ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПОМОШ НА РАБОТНИЦИТЕ И ФИРМИТЕ ЌЕ ЗНАЧИ МНОГУ ЗА ПРЕБРОДУВАЊЕ НА КРИЗАТА!

Како и другите политички партии и ние дадовме предлози до Владата со цел справување со коронакризата во државата, а на Владата останува да одлучи ко...

Повеќе

БОМБА ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА: За две години сегашната министерка за одбрана Радмила Шекеринска потрошила 6 ПАТИ ПОМАЛКУ од НИВНИОТ министер за одбрана Зоран Јолевски за ист толкав период

Шекеринска 6 пати ги намали трошоците во однос на претходниот министер од ВМРО-ДПМНЕ Во моментите кога нашата држава брои заразени и починати од ко...

Повеќе

АКО ВИ ТРЕБА ПОМОШ НА ТЕРИТОРИЈА НА СКОПЈЕ, ЕВЕ НА КОИ ТЕЛЕФОНИ ДА ВРТИТЕ

✅По препораките од Владата наРепублика Северна Македонија и Министерството за здравство, за превенција и заштита на здравјето од корона вирусот, во ...

Повеќе

Волонтери од Општина Прилеп ќе набавуваат и доставуваат храна, лекови и средства за дезинфекција на стари, болни и изнемоштени граѓани – нова мерка на Општината во справувањето со Коронавирусот

🔻Воведовме телефонска линија со број 048/401-700, на која стари, болни, изнемоштени и возрасни лица со хронични заболувања, како и лица со посебни ...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Нивата на Заев годинава богато роди, Македонија отвора и преговори со ЕУ, во истиот месец кога го потпишавме пристапувањето во НАТО! Се претера родот во амбарот!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Беше тоа една долга и тешка сезона на сеидба. Ни дожд, ни сонце кога треба, а и с...

Повеќе

ОТКАКО ПРОБА ДА ГИ КУПИ БОКИ И КАТИЦА, СЕГА ОРЦЕ ПРОБУВА НАС ДА НЕ ПОДМИТИ ЗА ДА СИ ГИ ИСПЕРЕ ГРЕВОВИТЕ: Орка Холдинг и Аџибадем Систина издвоија 325.000 евра за справување со коронавирусот

– Орка Холдинг и приватната болница „Аџибадем Систина“ денеска соопштија дека за целокупната помош која ја понудија на граѓаните и...

Повеќе

НОВА МЕРКА ОД ВЛАДАТА: ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ ЗА ВИКЕНДОВ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ ОД 16 ДО 05 ЧАСОТ УТРЕ ДЕНТА!!!

Нова мерка од владата за засилување на битката со корона - викендот кој е пред нас ќе има ограничување на движењето за сите граѓани од 16 до 05 ча...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: ЕДИ РАМА ОТИДЕ НА УЛИЦИТЕ НА ТИРАНА ДА СЕ РАСПРАВА СО ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕ СЕДАТ ДОМА

Инаку Еди Рама овие денови ја кажа најлегендарната реченица - Ако не седиме дома, нема да има место ни на гробиштата ни во болниците!

Повеќе

ЗАЕВ ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Го остваруваме она што го сонуваа генерации пред нас

Добивме потврда дека храбрите чекори се вреднувани, дека успехот дома високо се цени и надвор, во интервју заДојче веле, вели лидерот на СДСМ, по од...

Повеќе

ШОКАНТНО: Неодговорната директорка која доби отказ заразила пет свои колеги - петмина лекари од Кожната клиника заболени од корона вирусот!

Петмина од новозаболените од корона вирусот се вработени од Кожната клиника, рече министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес -конферен...

Повеќе

Димитров: Пет илјади граѓани побарале да се вратат во земјава, половина се согласиле на карантин

Пет илјади македонски граѓани кои се наоѓаат надвор од државата побарале помош од Министерството за надворешни работи да се вратат дома – до к...

Повеќе