Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

АПЕЛ ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ДА ЈА НАМАЛАТ ЖЕСТИНАТА: Лозано како и многу други јавни и обични луѓе имаат право да се бунтуваат против новото име

Ние што гласавме за новото име не би требало толку жестоко да распалуваме кон оние кои се против менувањето на името на земјава. И обрантото важи. ...

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ ПРЕСВРТ: ОД НАЈОМРАЗЕНА ЛИЧНОСТ КОН КОЈ ПЛУКАА 24/7, БОКИ 13-КА СЕГА Е ГЛАВЕН АДУТ И СЛАМКА ЗА СПАС ВО РАЦЕТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА РУШЕЊЕ НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!

Го плукаа го навредуваа го исмејуваа, но сега ќе го молат да каже нешто за Заеви и за Вилма Русковска и Јовески само да и наштети на владата за ВМРО...

Повеќе

В петок на полноќ Британците ја напуштаат ЕУ, ама „разводот“ ќе трае 11 месеци

В петок на полноќ по средноевропско време, Велика Британија и официјално ќе престане да биде членка на Европската унија. Часовник на Даунинг стрит ќ...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОНИ ШАНАЦ ОБЈАСНУВА НА ЈАНКО БУРЕК КАКО СТАНАЛ ДИРЕКТОР ВО ВРЕМЕ НА ВМРО

Линк до видеото, овде.

Повеќе

О ГОСПОДЕ БОЖЕ: Судиката Мери Дика тврди дека Боки бил средно богат а признава дека биле на луксузен шопинг во Милано со џип од 100 000е и личен возач

Судијката Мери Дика – Георгиевска од Апелациониот суд Скопје, кума на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, прва денеска сведочи во пре...

Повеќе

КОМЕДИЈА ВО СУДНИЦА: ЛИЛА ГО ФИНАНСИРАЛА БОКИ СО ДОНАЦИИ ОД ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ЕВРА?!?!

Водителката Лила денеска сведочеше на судењето за „Рекет“. (Фото: К. Попов) Водителката Лила Стојановска, блиска пријателка на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ФРАНЦИЈА Е ЛУДА ЗЕМЈА: ВО ПАРИЗ СЕ ВОДИ ВОЈНА МЕЃУ ПОЛИЦАЈЦИТЕ И ПОЖАРНИКАРИТЕ

Повеќе

Да бев на местото на Христијан Мицковски...

Значи речиси се што прави Мицковски овие денови и месеци е погрешно. Ако фатам да набројувам, прстите ќе ми опаднат од мавање по тастатурата, па подоб...

Повеќе

СДСМ НАСМЕАНИ: РЕНАТА НАПИША НА ФЕЈСБУК - ЗАКОН НА ПОВИДОК!

Рената Дескоскаis withBojan MaricikatСобрание На Република Северна Македонија. Закон на повидок☺️...

Повеќе

БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Со градот Скопје работиме на големиот капитален проект за изградба на новиот булевар АСНОМ во Ќерамидница, кој веќе е започнат од страната на Аеродром

Заедно со градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов и членовите на Советот, денес остваривме средби со граѓаните на населбите Ќерамидница и Кири...

Повеќе

КОУЗОН ВИ НУДИ СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО САД: ЧИКАГО СВИС ХОТЕЛ ВРАБОТУВА ИТНО!

KOUZON WORK & TRAVEL USA 2020🌟PREMIUM JOB OFFER🌟STUDENT SUMMER JOB IN AMERICASwissotel Chicago is Hiring NOW❗❗❗10 Available positions in downt...

Повеќе

АКО ВИ СЕ РАБОТИ НА БРОД ЗА ПЛАТИ КОИ СТИГААТ И ДО 4000 ДОЛАРИ, ПОСЕТЕТЕ ГО САЕМОТ ЗА РАБОТА НА БРОД ВО МИНХЕН

ATTENTION JOB SEEKERS!CRUISES JOB FAIR – MUNICH 14 FEBRUARY 2020!DIRECT EMPLOYMENT – for Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises...

Повеќе

Сарачини за Милошоски: Будалиот се гордее со она од кое паметниот се срами

Не за џабе рекле старите: Будалиот се гордее со она од кое паметниот се срами. Прво го бараше Јовески на расправа. Oткога му дојде, не дебат...

Повеќе

БОМБА НА ПЕТРОВСКА: Чулев да објасни за 12.000 евра потрошени во Агенцијата за разузнавање за телефонски сметки на Ѓорге Иванов

После скандалозните три телеграми, од кои последиците сеуште не се надминати во целост, Наќе Чулев излезе на прес конференција на која наместо да се...

Повеќе

БОМБА НА КАМБОВСКИ: Законот за ЈО мора да се донесе и по цена да се одложат изборите!

Академикот Владо Камбовски, кој учествуваше во изработката на предлог-законот за Јавно обвинителство, на денешната комисиска расправа во Собранието ...

Повеќе