Одберете локација на пристап

- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој
Според проектот, мостот ќе биде со четири коловозни ленти, по две ленти во двата правци, велосипедска и пешачка патека.(Фото: Принтскрин видео Град Скопје) Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4,
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува враќањето на парите кон граѓаните, наспроти намерата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го вратат режи
#СДСМизгради концепт во кој сите имаат шанса за напредок и развој. На нашето општество му се неопходни сите граѓани, сите можат и треба да бидат активни чинители и сите може да дадат свој придонес во развојот на општеството.- За првпат воведовме пе
- Нема за што не мрчеа ВМРОВЦИТЕ, дури и за МОЈ ДДВ, па за една година се покачи наплатата на ДДВ за 100 милиона евра! И ќе продолжиме со таквите храбри потези кои се за бенефит и за народот и за државата! Заев во елемент на трибината на Кале.

(ВИДЕО) БОМБА НА АНГЕЛОВСКА: ЌЕ СЕ ПОЗАЈМИМЕ ОКОЛУ 600 МИЛИОНИ ЕВРА, ДЕЛ ЌЕ ОДАТ ЗА ПЛАТИ ЗА БУЏЕТАРИТЕ, ДЕЛ ЗА ПОМОШ НА БИЗНИСОТ, ЌЕ ПОМАГАМЕ ФИРМИ КОИ ДЕЛАТ ПЛАТИ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ СЕ ЗАГУБАРИ ИЛИ НЕ!

Повеќе

КОРОНАТА ИМ ГО ПОМАТИ УМОТ И НА АКАДЕМИЦИ, ПРОФЕСОРИ НА УКИМ, НОВИНАРИ ВЕТЕРАНИ...

Повеќе

СТРАШНО: КОРОНАТА ЗЕМА ЗАЛЕТ ВО ЗЕМЈАВА, ДУРИ 29 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, СЕГА СЕ ВКУПНО 114!!!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатото дено-ноќие се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. Со ова ...

Повеќе

БРАЌАТА СРБИ НИ ВПЕРИЈА МИТРАЛЕЗИ: ВАКА ИЗГЛЕДА МАКЕДОНСКО - СРПСКАТА ГРАНИЦА ДЕНЕСКА, ЕПТЕН БРАТСКИ!

Предупредување: Оваа информација е преземена од социјални мрежи, можно е да се работи за погрешна информација, немавме можност да ја провериме засег...

Повеќе

СРЕЌА ШТО ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ИЗГЛЕДА ДЕКА ЗНАЕ ДА СЕ СНАЈДЕ И САМИОТ

Повеќе

ИЗГУБЕН СИ КАКО ВМРОВЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА: ПРВО ВИКАА ДЕКА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА БИЛА ВОВЕДЕНА ЗА ВИЦЕТО, СЕГА БАРААТ ДА СЕ ЗГОЛЕМИ?!?!

Повеќе

ФОТО: Лицемерието на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ: Божем апелираат „Купувајте македонски производи“, а гостите во партијата ги служат со српска вода „Књаз милош“

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДИ РАМА ОБЈАВИ ВИДЕО НА КОЕ ПОЛИЦИЈАТА ТЕПА ГРАЃАНИ НА МАДРИД: ВАКА ЌЕ ТЕПАМЕ И НИЕ СЕ ДОДЕКА НЕ СЕ ОПАМЕТИТЕ И НЕ ПОЧНЕТЕ ДА СЕ ОДНЕСУВАТЕ ПРАВИЛНО ЗА ДА СЕ СПАСИМЕ ОД КОРОНА!

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: НОВИНАРИТЕ ЌЕ БИДАТ ИЗЗЕМЕНИ ОД ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

- Новинарите ќе бидат изземени од полициски час за да можат да одат на терен и да известуваат за разни инциденти или пак скандали, новинарите мора д...

Повеќе

ОВА Е НОВАТА ХЕРОИНА И СПАСИТЕЛ НА НАРОДОТ - БОМБА ОД ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА: ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ СЕГА ИМААТ ПРАВО ДА ДОЦНАТ 6 МЕСЕЦИ СО ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ЗА КРЕДИТИ, БАНКИТЕ НЕМА ДА СМЕАТ ДА АКТИВИРААТ БЛОКАДИ ИЛИ ИЗВРШИТЕЛИ!

Ангеловска-Бежоска: Можностите за промена на договорните услови се поповолни за засегнатите граѓани од мерка само со мораториум, се работи на уредба...

Повеќе

ВО ЖИВО: ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРКАТА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА

Повеќе

Сите хотели кои имаат над 50 легла можат да се пријават за државни карантини - ќе добиваат до 10 евра по легло на ден

Соопштение од Владата на Република Северна Македонија: Јавен повик за изразување интерес за хотелите во државата кои имаат над 50 легла, ...

Повеќе

До 18 часот денеска да се пријават сите граѓани кои сакаат да се вратат во земјава

До 18 часот денеска сите македонски граѓани заглавени во меѓугранични простори или на аеродроми да се пријават во најблиското конузларно преставништ...

Повеќе

Со авионско фрлање 35.000 литри вода од двата канадера вчера неколку часа се гаснеше пожарот над Марков Манастир

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување денеска авионски исфрлија 35.000 литри вода за да помогнат во гаснењето на пожарот во село Осин...

Повеќе

Два силни земјотреси го погодија Загреб утрово, оштетени згради, има повредени

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди утрово Загреб во 6:24 часот, проследен со уште еден потрес со јачина од пет степени, објави Европ...

Повеќе