Одберете локација на пристап

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на „Фејсбук“ информира дека се отстранети фундаментите за панорамско тркало од водите на Вардар во центарот на градот. – Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок.
Коузон – МакедонијаОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕKOUZON Corp.-Head Office , MacedoniaКоузон има потреба од кандидат-ка за позицијата регрутер за вршење пре-селекција на кандидати за бродски компании.Соодветниот кандидат-ка треба да има одлично познавањ
1) Дека е лош родител, кој не бил на ниедна родителска. 2) Дека Хидро Мицко (Аквамен) многу лошо се смее на своја сметка. 3) Дека планот му бил „прво да победиме, после ќе му ја мислиме“. Е, „мало сутра“ ќе победиш со так
Со оглед на овие околности, зошто опозицијата треба да ѝ помогне на власта таа да ќари уште некој предизборен поен со изгласување нов Закон за обвинителство (со кој би си продолжиле гонењата на целата криминално осомничена партиска елита за познати
Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по

Адеми: Ќе има зголемување на платите на наставниците, но ни треба малку време да ги направиме проекциите

Досега покажавме дека сме заинтересирани за подобрување на материјалниот статус на вработените во образованието и имаме кредибилитет кога велиме дек...

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Само 20% од Скопје е покриено со парно, да се однесе парното до сите граѓани чини само 20 милиона евра со што нема да има веќе загадување во Скопје!

Повеќе

(ВИДЕО) Со подигнатите 600 кубици отпад од 120 стрништа докажавме дека заедно се бориме за чиста животна средина во Скопје

Повеќе

(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА ГО ВИКНАЛА ВО ЕМИСИЈА АДВОКАТОТ НА ГРУЕВЦИ, МИЛАНОВ: ОНИ СЕ НЕВИНИ, ДЕНАР НЕМААТ УКРАДЕНО, СИТЕ МИЛИОНИ ИМ СЕ ОД ВУЈКО ИМ ОД АМЕРИКА, МАЈКА ТЕРЕЗА Е П***Н ДИМ ЗА НИВ!

Повеќе

БОМБА НА ТИМОНИЕ: Очекуваме зеленото светло од Макрон за старт на преговорите

Очекуваме зеленото светло од претседателот Емануел Макрон, изјави францускиот амбасадор Франсоа Тимоние во Битола, а во врска со очекувањата на став...

Повеќе

Земјотресот во Истанбул зеде две жртви, стотици граѓани ноќта ја поминаа на отворено

Стотици граѓани во регионите покрај брегот на Мраморно море – Силиври и Авџилар, по земјотресот од 5,8 степени што вчера го погоди Истанбул, н...

Повеќе

Оваа година Општина Прилеп е дел од 30. Генерално собрание на Меѓународната Асоцијација на градови носители на пораката за мир, кое годинава се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина, а учество земаат претставници на 113 градови од светот

Повеќе

Општина Охрид: „Момир“ и „Ликвид“ побараа сами да си ги урнат платформите

Општина Охрид не започна со рушењето на дивите платформи во водите на Охридско Езеро на ресторанот „Момир“ и кафе барот „Ликвид&ld...

Повеќе

Немало физички напад во „8ми Септември“, лекарката била вербално нападната

Немало физички напад во вчерашниот инцидент кој се случи на Одделот за интензивна нега во болницата „8ми Септември“. Според записникот к...

Повеќе

ОТКАКО ПРОПАДНА ПЛАНОТ ЗА СПАС ПРЕКУ БОКИ И ГЕРО, МАФИЈАТА ТЕШКО СЕ РАЗБОЛЕ: Мијалков не дојде на распит за „Трезор“ – имал проблеми со желудникот и повраќал

Oбвинетиот во „Трезор“ Сашо Мијалков за незаконска набавка на британската прислушна опрема за УБК, не дојде на денешниот распит, поради ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ГО ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА СТИПЕНДИИ НА СРЕДНОШКОЛИЦИТЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Ги информираме сите заинтересирани ученици дека е продолжен рокот на објавениот јавен повик на веб-страницата на Град Скопје на ден 16.09.2019 годин...

Повеќе

ЉУТА ФАМИЛИЈА: На татко му на Боки 13 ќе му се суди за физички напад

На Миле Јовановски, официјалниот сопственик на 1ТВ и татко на Боки 13, наскоро ќе му се суди за напад на свештеникот Виктор Стојчев. Првото судско ...

Повеќе

Истрагата завршена, во тек е увидот во доказите за „Рекет“

Aферата „Рекет“ е круцијален тест за системот на правната држава и треба да се реши темелно до крај не заради Европа, туку пред се, зара...

Повеќе

ТРИФУН КОСТОВСКИ ИЗЛЕГУВА ОД БАНКАРСКИОТ БИЗНИС: ЌЕ ЈА ПРОДАВА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА!

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, Комерцијална банка АД Скопје известува за следната ценовно чувствителна информација: Комерцијална банка ...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Од денеска почна аплицирањето за надоместување на дел од трошоците за набавка на печки на пелети за 2019 година

Од денеска почна аплицирањето за надоместување на дел од трошоците за набавка на печки на пелети за 2019 година. Ги стимулираме граѓаните да корис...

Повеќе