Одберете локација на пристап

Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „ВМРО-ДПМ

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ КОЈ ГО ПРАША ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА РЕНОВИРАЊЕ ДОМА Е ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ!

Повеќе

ОД КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ: Сите политички лидери се согласија за одложување на изборите, правен тим од правни експерти предложени од партиите ќе се состанат денеска во 16 часот и ќе бараат правен модалитет изборите да се одложат

Лидерска средба кај претседателот Пендаровски: Заеднички консензус за одложување на изборите Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Мак...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ИТНО ВОВЕДУВАЊЕ ОНЛАЈН НАСТАВА ЗА УЧЕНИЦИТЕ

Во контекст на актуелните мерки на Владата за спречување на ширењето на Корона-вирус инфекцијата со која, меѓу другото, беше спроведена мерката за з...

Повеќе

МАКПЕТРОЛ: При посета на нашите бензински станици ги советуваме потрошувачите да внимаваат да не се создаваат непотребни застои и групирања, односно максималната бројка на присутни во продавниците да биде ограничена до три лица, како и задолжително да се одржува препорачаното растојание кога се чека во ред за било каква услуга

Почитувани, Земајќи ја во предвид состојбата на прогласената пандемија на заболени лица со Корона вирус, COVID – 19 и сите препораки на Минис...

Повеќе

РАМСТОР: Во моментов има доволно залихи во нашите продавници, а на денешната средба добивме потврда од нашите добавувачи дека нема никаков проблем со залихите. Цените на основните производи остануваат непроменети, а ќе се обидеме да ги држиме под контрола залихите на сите неопходни намирници за подолг временски период

Соопштение до јавноста По повод денешната средба со Министерот за Економија Г-дин Крешник Бектеши, на која беа присутни сите преставници на поголем...

Повеќе

Црвениот крст на град Скопје во соработка со Пивара Скопје формира мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани

Од утре (среда, 18 март 2020), Црвениот крст на град Скопје, во соработка со Пивара Скопје, почнува со реализација на активност наменета за обезбеду...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: УСЛОВИ ЗА ИЗБОРИ НЕМА, БИЗНИСОТ И ГРАЃАНИТЕ ЌЕ БИДЕ ПОМОГНАТИ СО СЕТ НА МЕРКИ, ВОНРЕДНА СОСТОЈБА МОРА ДА СЕ ВОВЕДЕ ВЕДНАШ

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ: ИСПИШАВМЕ ИСТОРИЈА НАРОДЕ!!!

Zoran Zaev ·1 hr· Испишавме историја!Во овие денови кога сите се бориме со заканата од коронавирусот, добри вест...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: АПЕЛИРАМ ДО ГРАЃАНИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ И ПРЕПОРАКИТЕ НА ВЛАДАТА ВО ВРСКА СО КОРОНА ВИРУСОТ!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОЧНА ДА ЈА СПРЕМА ЈАВНОСТА ЗА НАЈЦРНОТО СЦЕНАРИО: ГОЛЕМИ СЕ ШАНСИТЕ ВО ЗЕМЈАВА ДА ЗАБОЛАТ 2000 ОД КОРОНА И ПИКОТ ДА СЕ ДОСТИГНЕ ЗА 1 МЕСЕЦ ОД СЕГА!

- Според математичките проекции и поред искуствата во другите земји, големи се шансите во земјава да заболат околу 2000 од Корона Вирус и пикот да с...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СЕ ЗАКАНИ: АКО ПРОДОЛЖАТ ИВЗ И МПЦ ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ЌЕ ПРЕДЛОЖАМ МВР ДА СТАВИ КАТАНЕЦ НА СИТЕ ЦРКВИ И ЏАМИИ!

- Моето трпение истекува и ако продолжи и денеска МПЦ и ИВЗ да ги полнат верските објекти и да не ги почитуваат мерките од владата ќе предложам на в...

Повеќе

ГОСПОДЕ ЗОШТО НЕ КАЗНИ СО ВАКВИ ПОПОВИ И ОЏИ: МПЦ и ИВЗ си тераат по свое, за владиката Петар храмовите биле најголеми болници

Најголемите болници за лекување на болните се црквите и ние нема да ги затвориме но повикуваме верниците да се придржуваат до правилата и препоракит...

Повеќе

БОМБА ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: 200 ГАСТЕРБАЈТЕРИ КОИ ЌЕ ПРИСТИГНАТ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДАТ ВО КАРАНТИН ВО ВОЕНАТА КАСАРНА КРИВОЛАК

- Околу 200 печалбари кои ќе стигнат во земјава денеска ќе одат во карантин во воената касарна Криволак кај Пепелиште, Неготино. Венко Филипче на д...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛОШИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: УШТЕ ЕДЕН НОВ ЗАБОЛЕН ОД КОРОНА, ВКУПНО СЕГА СЕ 26 ЗАБОЛЕНИ!

Повеќе

НАРОДНА БАНКА ЈА АЛАРМИРА ЈАВНОСТА: ВНИМАВАЈТЕ ПРИ КОРИСТЕЊЕ НА ДЕНАРИ И ДЕВИЗИ И ТИЕ МОЖЕ ДА ПРЕНЕСАТ КОРОНА ВИРУС

Заради заштита на здравјето да се намали употребата на денарската и девизната готовина Дополнителни препораки од Народната банка Почитувани г...

Повеќе