Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ТЕЛЕКАБЕЛ: Ве известуваме дека од 20.03.2020 година имате можност да следите 13 канали од пакетот Балкан + бесплатно, меѓу нив ги имате RTL HR,RTL 2 , RTL Living, RTL Kockica, Jugoton...

Телекабел Yesterday at 1:42 PM· Oд вечерва следете го новото возбудливо шоу Gold Rush: Dave Turin's Lost Mine на Discovery Channel ...

Повеќе

НАРОДОТ СЕ ЧУДИ: ЗОШТО ДРЖАВАТА ДА ИМ ПОМАГА ОД БУЏЕТОТ НА МИЛИОНЕРИТЕ ЅИНГО И СТОЈМЕНОВ?!?!?!

Телевизиите Сител и Канал 5 кои намлатија 25 милиона евра од 12 години режим на ВМРО ДПМНЕ сега бараат помош од државата?!?! Агенцијата за медиуми ...

Повеќе

КОРОНАТА НЕ СТИВНУВА ВО ЗЕМЈАВА: НОВИ 29 СЛУЧАИ, ЗА ПРВ ПАТ БОЛЕСТА СЕ ПОЈАВИ ВО ВЕЛЕС И ПРИЛЕП!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градо...

Повеќе

(ВИДЕО) Проф. Д-р Љубомир Д. Фрчковски, декан на факултет за правни и политички науки: Шокот на самоизолација!

Повеќе

ФОН УНИВЕРЗИТЕТ СЕ РЕБРЕНДИРА ВО АМЕРИКАНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ НА ЕВРОПА

Continental transformation 2020:🇺🇸🇪🇺🇲🇰American University of Europe - FON - SKOPJE Почитувани, На почетокот од овој милениум, во 2003 година...

Повеќе

Заев на утрински брифинг: Солидарност мој народе, побогатите да платат повеќе и да дадат најголем придонес за надминување на кризата

Повикувам на солидарност кај граѓаните, во вакви услови на здравствена и економска криза. Секако најбогатите треба да дадат најголем придонес за н...

Повеќе

Заев за Утрински брифинг: Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ

Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев во гостување...

Повеќе

ШОК ВО БРИТАНИЈА: НАСЛЕДНИКОТ НА ТРОНОТ, 71 ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ЧАРЛС СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНА!

- Принцот Чарлс е позитивен на Корона и е во само изолаиција. Тој се чувствува добро и има благи симптоми. Војводката Камила е негативна. Се вели в...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ЗАЕВ НАСМЕАН ОД УВО ДО УВО: ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА Е ИСПРАВЕНА, ГО ДОБИВМЕ ОНА ШТО ГО ЗАСЛУЖИВМЕ, УБАВА ВЕСТ ВО ТЕШКИ ВРЕМИЊА!!!

Повеќе

Од 27-та седница на Владата: Нови ограничувања за движење во Општина Куманово; Се запираат извршните дејствија на извршителите до 30 јуни; Започнува постапката за авионски превоз на нашите државјани во странство; Уредба со законска сила за интервентна набавка на заштитни маски

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Републи...

Повеќе

ЗАЕВ ЗА КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИ ВО АДМИНИСТРАЦИЈА: ЈАС НЕ СУМ ПОПУЛИСТ, МОРАМ ДА МИСЛАМ НА ИДНИНАТА НА ЗЕМЈАТА, МОРА ДА ГИ КАЖЕМЕ И ГОРЧЛИВИТЕ ВЕСТИ НА НАРОДОТ, ОВАА КРИЗА ЌЕ БИДЕ СТРАШНА И МОРА СИТЕ ПО МАЛЦЕ ДА ГО ПОНЕСЕМЕ ТОВАРОТ!

Заев: Мерките на СДСМ обезбедуваат 200 милиони евра за помош на работниците и економијата, сите мора рамноправно да го понесеме товарот од кризатаЧе...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИС ЛЕКЦИЈА ОД ЗОРАН ВИТАНОВ: УСПЕШНИТЕ ЛУЃЕ РАЗМИСЛУВААТ РАЗЛИЧНО

Повеќе

ВЛАДА: Информација за организирањето авионски превоз за државјаните на Северна Македонија во странство кои сакаат да се вратат во земјата

Согласно Уредбата со законска сила за организирање авионски превоз на македонски граѓани со моментален престој во странство за време на вонредна...

Повеќе

ДАЈ БЕ ОХРАБРЕТЕ СЕ И ОДВАЖЕТЕ СЕ БЕ ЛУЗЕРИ БЕДНИ, ГОЛТНЕТЕ ЈА КНЕДЛАТА И БИДЕТЕ ФЕР И ЧЕСТИТАЈТЕ ИМ НА ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, ОСМАНИ, РАДМИЛА... ЗА ДАТУМОТ БЕ БЕДНИ ПЕРФИДНИ КОПИЛИЊА, НЕ МОЛЧЕТЕ КАКО ОНАКВО ПОД ЈОРГАН!!!

Еееј водечките ПР труби на ВМРО ДПМНЕ во моментов, Бетмен на твитер и Геро на фб излегоа со ужасно перфидни и манипулаторски изјави по повод стартот н...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВАНДАЛИЗМОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ГО ИЗВРШИЛ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС?!?!

Вандали сношти шетале во Гевгелија и кршеле инвентар во цнетарот на градот. Иако полициско час ниту полиција ги видиле ниту ги фатила насилн...

Повеќе