Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ СО АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА ДА НЕ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Во услови на карантин и самоизолација, во кои се наоѓаат повеќе наши сограѓани, социјалните медиуми и онлајн медиумите се медиуми од кои добиваат ин...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕЧАТ СИРЕНИ НА АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА ВО ЊУЈОРК: По 2-ца Њујорчани умираат од Корона на секој час!

Жителите од градот велат дека волку сирени за брза помош се слушале само за време на терористичките напади пд 2001-ва. Градот е во општа паника од ...

Повеќе

Што се случува во ВМРО-ДПМНЕ?

Можеби за некого да изгледа претенциозно зошто еден важен дел од јавноста се занимава со она што го зборува и прави номенклатурата во ВМРО-ДПМНЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ТИПИЧЕН МАКЕДОНЕЦ: НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ДАЛИ ЌЕ ЗАКАЧАМ КОРОНА!

Повеќе

ДИМИТРОВ: ПРАВИМЕ НАПОРИ ЕУ ДА НИ ДОЗВОЛИ 58 МИЛИОНИ ЕВРА КОИ НИ СЕ ДОДЕЛЕНИ ОД ЕУ ФОНДОВИ ЗА РЕФОРМИ ДА ГИ ПРЕНАСОЧИМЕ ВО БИТКАТА СО КОВИД 19!

- Имаме 58 милиони евра од ЕУ фондови доделени за реформи и сега правиме напори ЕУ да ни дозволи овие пари да ги искористиме за борба против Ковид 1...

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТРОВ: КОГА ИМ КАЖАВМЕ НА 100-ТЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ИСТАНБУЛ ДЕКА ЌЕ БИДАТ ВО КАРАНТИН КОГА ЌЕ СИ ДОЈДАТ ДОМА, СИТЕ СЕ РАЗБЕГАА, НИКОЈ НЕ СЕ КАЧИ НА АВИОНОТ!

- Вчера организиравме со пријателска Црна Гора заеднички лет од Истанбул до Подгорица за наши околу 100-тина заглавени во Истанбул коипотоа со автоб...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ: НИЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ АВИОНИ ЗА ЗАГЛАВЕНИТЕ 2300 ГРАЃАНИ НИЗ ЦЕЛИОТ СВЕТ, ТИЕ ЌЕ СИ ЈА ПЛАТАТ КАРТАТА, НИЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ ХРАНА ВО КАРАНТИН

Повеќе

МОН апелира сите универзитети да се обидат да воведат онлајн настава

Од понеделник сите високообразовни установи во земјата да воведат онлајн настава со цел да продолжи академската година и студентите да го совладуваа...

Повеќе

РАЗВОЈОТ НА АВИОНИТЕ ВО ИЗМИНАТИТЕ 20 ГОДИНИ ПРИКАЖАН САМО НА ЕДНА СЛИКА

Помалиот е Боинг 737 развиен пред 30 години, поголемиот е Боинг 777 развиен пред неколку години.

Повеќе

СРЕДБИТЕ ПРЕД ЗГРАДА ПРИЛАГОДЕНИ НА КОРОНА ЕПИДЕМИЈАТА

Повеќе

ВЛАДАТА ДЕНЕСКА ЌЕ РАСПРАВА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС; ТИМОТ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГО БРАНИ ПРЕДЛОГОТ НА СЕДНИЦА НА ВЛАДА!

Владата на денешната седница ја задолжи Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство да подготви детален писмен предлог со мерки ...

Повеќе

Од 24-тата седница на Владата: Министерството за внатрешни работи, Министерството за одбрана и Армијата на Република Северна Македонија да направат детален оперативен план за спроведување на најстроги рестриктивни мерки со цел спречување, внесување и ширење на коронавирусот; Сите лица што не ја почитуваат мерката за самоизолација ќе бидат спроведени во државен карантин

На денешната 24-та седница, Владата на Република Северна Македонија го разгледа и усвои Записникот од Петтиот состанок на Главниот координативен кри...

Повеќе

ЕВЕ ГО И ЛОГОТО НА НОВАТА КОАЛИЦИЈА ВО ЗЕМЈАВА: ВМРО ДПМНЕ И КОРОНА ПОТПИШАА ДЕНЕСКА НА ГРОБИШТАТА ВО БУТЕЛ, КОРОНА ЌЕ УБИВА, ВМРО ЌЕ ЖНЕЕ ПОЕНИ!

Повеќе

НОВА КОАЛИЦИЈА ВО ЗЕМЈАВА: ВМРО ДПМНЕ И КОРОНА ПОТПИШАА ДЕНЕСКА НА ГРОБИШТАТА ВО БУТЕЛ, КОРОНА ЌЕ УБИВА, ВМРО ЌЕ ЖНЕЕ ПОЕНИ!

Повеќе

Спасовски на ФБ: Хуманитарни летови за граѓаните затекнати во други држави, по враќањето во карантин

– Ќе се подготви посебен план за хуманитарни летови за граѓаните кои се затекнати во други држави, но по враќањето во земјава тие ќе тре...

Повеќе