Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) БРАВО АРМ: Монтажни болници за лекување на заболените од Ковид 19 на местото на медицинар до Инфективна

Повеќе

ЛЕКАРИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА ВО КРИЗАВА: НОВ СКАНДАЛ, ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА НЕ ПРИМИЛЕ ЗАБОЛЕНА КОЈА ВЧЕРА ПОЧИНА ОД КОРОНА ОД СТРАВ ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ!

Директорката на кожно зарази цела клиника, 5 свои колеги и за среќа нула пациенти. Доктори во Дебар ја пренесоа заразата на населението во западна ...

Повеќе

(ВИДЕО) О БОЖЕ ГОСПОДЕ ВО ШТО СЕ ПРЕТВОРИ ЧОВЕКОВ - Васко Евтов: “Германците не работат, Германките не раѓаат деца, и да сакаат да родат нема кој да им ги направи бидејки овие поминаа или во педерастија или во разни други настраности, нема кој да им направи деца“ (24.45)

Повеќе

СПАСОВСКИ ДЕНЕСКА ГИ ПОВИКА ВО ВЛАДА СИТЕ АКАДЕМИЦИ, ГОЛЕМИ БИЗНИСМЕНИ, ГУВЕРНЕРКАТА, ШЕФОВИ НА СТОПАНСКИ КОМОРИ СО ЦЕЛ СОВЕТУВАЊЕ ЗА ВТОРИОТ БРАН ЕКОНОМСКИ МЕРКИ

Економскиот совет, кој работи на иницијатива на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, денеска го одржа вториот...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕ ГИ ОСУДИ ИЗЈАВИТЕ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ КОЈ СЕ ЗАКАНИ СО ПРЕТЕПУВАЊЕ НА НОВИНАР, ТУКУ ГИ ПОВИКА НОВИНАРИТЕ ДА МУ ЗЕМАЛЕ ИЗЈАВА?!?!

Прашан од новинарите да ги осуди изјавите на Јакимовски кој повика на претепување на новинар, лидерот на ВМРО ДПМНЕ наместо да го направи тоа и да с...

Повеќе

КОРОНАТА СЕ ЗАСИЛУВА: Четврта по ред жртва, пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

Дваесет и два нови случаи на заболени од коронавирус се регистрирани изминатите 24 часа во земјава, соопшти Министерството за здравство. П...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЌЕ ГО ПОНУДИТЕ ЛИ ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ КАКО КАРАНТИН ЗА КОРОНА?!

Повеќе

ГДУ: Радикални мерки за борба против Корона вирусот

Соопштение до медиумите: Почитувани, Во светски рамки, како основнo оружје во оваа битка со опасниот вирус Ковид-19 се покажале масовното тестирањ...

Повеќе

ГОЛЕМА ГУЖВА ВО БАНКИТЕ КОИ ДЕЛАТ ПЕНЗИЈА ВЧЕРА И ДЕНЕСКА

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ТЕНДЕРОТ ЗА РЕСПИРАТОРИ ЗАВРШИ, ЌЕ НАБАВИМЕ РЕСПИРАТОРИ ОД ТУРЦИЈА, ПРВИТЕ 25 ЌЕ СТИГНАТ НА 1-ВИ АПРИЛ!

Повеќе

Влада: Државните карантини се безбедни и строго контролирани, нашите државјани сместени таму не се закана за никого, целосно ја поддржуваме Општина Битола која повика на состојбата на солидарност, човечност, колективност какви што граѓаните на Битола секогаш покажувале

Влада: Државните карантини се безбедни и строго контролирани, нашите државјани сместени таму не се закана за никого Владата на Република Северн...

Повеќе

ГРЦИТЕ НИ ЧЕСТИТАА: Добредојде за нашите соседи во НАТО семејството, очекуваме добра соработка!

Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот „Твитер“ профил упати честитки за нашето членство во НАТО, до...

Повеќе

УЖАС: ПРВИОТ ЧОВЕК НА МЛАДИТЕ НА ВМРО ВО БИТОЛА ПОВИКУВА НА ЛИНЧ НА НАШИТЕ ПОВРАТНИЦИ ОД МАЛТА КОИ СЕ СМЕСТЕНИ ВО КАРАНТИН ВО ХОТЕЛ ЕПИНАЛ

Повеќе

НАРОДНА БАНКА ДЕЦИДНА: КУРСОТ НА ДЕНАРОТ Е СТАБИЛЕН И ЌЕ ОСТАНЕ СТАБИЛЕН, ИМАМЕ ДОВОЛНО ДЕВИЗНИ РЕЗЕРВИ ЗА ДА ГО ОДБРАНИМЕ ОД ЕВЕНТУАЛНИ ФЛУКТУАЦИИ ПОРАДИ КРИЗАТА!

Денарот е и ќе остане стабилен – нема промени на нивото на неговиот девизен курс Имајќи предвид дека во некои медиуми и на социјалните мрежи ...

Повеќе

Фактор дознава: Ќе се олеснува плаќањето и кај брзите кредити

На состанок во Министерството за финансии денеска финансиските друштва во земјава соопштиле дека и тие ќе даваат олеснувања за клиенти кои имаат про...

Повеќе