Одберете локација на пристап

✅Целосно реновирано педијатриското одделение;✅Зголемен број на лекари специјалисти;✅Од темел реновиран запуштен дел од болницата и пренаменет во идно интернистичко одделение за жени;✅Најсовремена медицинска опрема;✅Спремно одделение доколку е потре
Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица
Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката

Касами најави изборна победа на СДСМ и БЕСА со најмалку 61 пратеник

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Социјална правда и обештетување на граѓаните оштетени во транзицијата нуди Македонски концепт во Велес и Штип

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Наумоски: ВМРО-ДПМНЕ цели 12 години не остави камен на камен во Ѓорче Петров!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО ) Исмет Рамадани: Јас не сум член на СДСМ и БЕСА, но сум член на Коалицијата „Можеме“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

На бурни контроверзни избори, Јанкуловски реизбран за ректор на УКИМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Касами: Заедно сме во оваа коалиција за да падне и другата алка од претходниот режим – ДУИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ ЛУДИ: ОБЈАВИЈА НОВИ СНИМКИ ЗА ДЕН ДОНЧЕВ СО КОИ ЧОВЕКОТ ГО ПРАВАТ ХЕРОЈ, СЕ БОРЕЛ ПРОТИВ ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ВО ТОТАЛ ТВ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЧУЛЕВ ПРИЗНА ДЕКА ЈА ОПЛЕСКА: Чулев: Дадовме се од себе, но кој работи, тој и греши

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Јовановиќ: Аферата Рекет е вмроовска ујдурма, целта беше пад на Заев и заштита на Камчев

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ТУКА Е, НИКАДЕ НЕ БЕГА ЗОШТО Е НЕВИН: Ден Дончев бил половина час на распит во полициска станица за снимката со парите, МВР го повикало без наредба од овластен обвинител

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Филипче: Летово очекувам намалување на бројот на заразени, но на есен ќе бидеме пред уште поголем предизвик!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Филипче: Со е-рецепт и укинувањето на квотите за лекови во аптеките овозможен е брз и ефикасен пристап на пациентите до терапија во секое време

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ПОШТАРОТ ЌЕ ГО НАЈДЕ: Мајката на Антонијо Милошоски позитивна на коронавирус, тој оди во самоизолација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ЗОШТО НЕ КАЗНИ СО ВМРОВЦИТЕ: Зорица Џингова, бр. 72 на списокот на лица кои одбиле да одат во самоизолација, дели флаери на штанд на ДПMНЕ во Аеродром?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВУЧИЌ НА СРЕДБАТА СО ПУТИН ВО МОСКВА ЗБОРУВАШЕ НА ТЕЧЕН РУСКИ ЈАЗИК

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе