Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

Градоначалникот на Чаир, Ганиу: На покана на „Шверцерите“ бев во МНТ и јас се зачудив зошто таму

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Претседателот на ДИК рече дека се спремни за една изборна единица на овие избори

Премиерот Зоран Заев денеска во Владата потпиша меморандум за соработка со амбасадорката на Швајцарија во земјава, Сибил Зутер Техада, во име ...

Повеќе

ЗОО СКОПЈЕ ДОЖИВУВА ПРЕПОРОД: Наскоро воден свет во скопската Зоолошка

Воден свет, или просторија со огромни аквариуми за риби и други водни животни, ќе се гради во Зоолошката градина во Скопје. -Оддамна ни беше во пла...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГО ОТВОРИ САМИТОТ ЗА КУЛТУРНА СОРАБОТКА НА КИНА СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЦЕНТРАЛНА И ИСТОЧНА ЕВРОПА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Богоевски: Срамота, комшии, успеавте да го извалкате Визбегово повеќе од сета кал во моите 16 години визбеговски стаж

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Воени доктори ќе работат и во јавното здравство

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски: Сите што сме биле на власт да се извиниме на македонскиот народ што не сме го спречиле иселувањето!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве зошто навивачи се за на стадион а не за во скап театар - ШТЕТИТЕ ВО МНТ НЕ СЕ МНОГУ ГОЛЕМИ, ЕДЕН МАЈСТОР СО ЧУК, ПОЛА КИЛО ШАЈКИ И ЕДНО КИЛО ЦРВЕНА И ЗЛАТНА ФАРБА ЌЕ ЈА СРЕДИ РАБОТАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЛЕВИЦА VS ДЕСНИЦА: КАКО ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ НА СИРОМАШНИТЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

И ПАВЛЕ ОД ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА РАСПАЛИ ПО ГЕРОВСКИ: Новинарска критика или дрзок опортунизам?

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЛУДАТА ТЕЗА НА ГЕРО И МИЛЧИН: СДСМ не успеа да ја пикне мафијата во затвор, затоа да ја вратиме мафијата на власт!?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА НА ФЕЈСБУК: ЕВЕ ШТО СРАБОТИВМЕ ЗА ВАС ДРАГИ МОИ СОГРАЃАНИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕСКИ: Завршен е патот Јурумлери - Драчево, инвестиција од 1 милион евра!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

ИЛИЈА ЈОВАНОВСКИ: Градиме основа за просперитетна иднина и создаваме услови за стабилен економски развој!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ остро го осудува вандализмот, сторителите мора да понесат одговорност, а направената штета да биде надоместена

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе