Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ЕКСКЛУЗИВНО: ДРАМА НА ВОДНО - ЛЕТАЛЕ ПЦОВКИ И КЛЕТВИ ВО КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ!

Мицковски ги предложил Каракамишева и Сиљановска како уставни правни експерти во тимот експерти кои во кабинетот на Пендаровски требало да најдат ре...

Повеќе

СИЉАНОВСКА Е ЕДНА НЕВИДЕНА ЗАБЕГОТИНА...

Повеќе

Е ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ: УЈП НЕМА ДА БЛОКИРА СМЕТКИ НА ФИРМИ ПОРАДИ НЕПЛАТЕН ДАНОК ДОДЕКА ТРААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА ЗА КОРОНА ВИРУС

Управата за јавни приходи ги информира даночните обврзници дека нема да презема никакви дополнителни мерки и да доставува решенија за присилна напла...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Во вонредна состојба не престанува животот, стопанството и економијата нормално ќе функционираат во услови и мерки за заштита на јавното здравје и здравјето на граѓаните и за секоја одлука што ќе се носи јавноста ќе биде информирана на редовна дневна основа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски на денешните прес-конференции на кои доминираше предлогот за воведување на...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ЗАСУКА РАКАВИТЕ И УБАЦИ ВО ПЕТА БРЗИНА: ОГЛАС ЗА МАКЕДОНСКИ ФАБРИКИ ДА ПОЧНАТ СО ПРОИЗВОДСТВО НА ЗАШТИТНИ МАСКИ, ЌЕ СЕ ПРАТАТ ЧАРТЕР АВИОНИ НА ВИЗ ЕР ДА ГИ СОБЕРАТ НАШИТЕ ГРАЃАНИ ЗАГЛАВЕНИ ПО АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕВРОПА, ЌЕ СЕ ПРАВАТ КОНТРОЛИ НА ЗАТВОРЕНИ ОРДИНАЦИИ НА МАТИЧНИ ЛЕКАРИ

Одлуки од 22 седница на Владата: Владата предложи Собранието на Република Северна Македонија да утврди постоење на вонредна состојба на територијата...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката за воведување вонредна состојба во борбата против коронавирусот. Тоа ќе придонесе за брзо и ефикасно да се спроведуваат мерките за заштита на здравјето на граѓаните, и за економските мерки за помош кон стопанството и граѓаните

Повеќе

БОМБА ОД НИНО ТОДОРОВ: Филипче одлично се бори со епидемијата!!!

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров во колумна за „Дојче веле“ имаше пофални зборови за наследникот Венко Филипче...

Повеќе

УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ПРЕТЕРА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ - ВЛАДАТА МУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА КРИВИЧНО ЌЕ ОДГОВАРА: НЕМА НИКАКОВ ИЗВОЗ НА ПЧЕНИЦА ЗА КОСОВО, ТОА Е ЧИСТА ЛАГА!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: ВО ПРЕГОВОРИ СМЕ СО НАРОДНА БАНКА И СО БАНКИТЕ ДА СЕ ОДЛОЖАТ РАТИТЕ ОД КРЕДИТИТЕ НА ФИРМИТЕ И ГРАЃАНИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски: Прогласувам вонредна состојба на целата територија на земјата

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски во вонредното обраќање до јавноста вечерва информираше дека предмалку ја потпишал...

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ НЕ ГИ ПОЧИТУВА МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА - СЛИКАН НА ЗАБАВА ВО ВРЕМЕ НА ОПШТА ПАНИКА ЗА КОРОНА ВИРУСОТ?!?!

Фотка се појави на интернет која наводно е направена овие неколку денови кога во земјата важат строги правила за несобирање и негрупирање на луѓе во...

Повеќе

Во авион од Брисел има лица со симптоми, додека не стигнат резултатите сите патници ќе чекаат на аеродромот, можно е сите да одат во карантин во Криволак

– Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на прес-конференција соопшти дека авион од Брисел во кој според информациите има македонски др...

Повеќе

СОСТОЈБАТА СО КОРОНА ВИРУСОТ СЕ ВЛОШУВА: Попладнево 5 нови позитивни пациенти на корона вирус, меѓу.нив и 4 здравствени работници од Дебар!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека попладнево на коронавирус беа тестирани 10 пациенти, 5 се позитивни на вирусот. Позит...

Повеќе

ЧУЛЕВ: Телефонска линија и имејл за пријавување на прекршување на мерките – почнуваат поригорозни контроли

МВР отвори посебна линија и имејл за информирање и пријавување на непочитување на мерките што ги воведе Владата за заштита од ширење на коронавирусо...

Повеќе

БРАВО: УСЈЕ донира 50.000 евра за набавка на медицинска опрема

Цементарница УСЈЕ АД донира 50.000 евра за набавка на медицинска опрема за Министерството за здравство. Со средствата ќе биде набавена медицинска оп...

Повеќе