Одберете локација на пристап

Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе

ВЛАДАТА НАРЕДИ ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ: Се забранува влез на странски државјани од земјите со висок ризик!

Поради состојбата со корона вирусот во земјава, согласно заклучоците на Владата од последната седница, се воведува забрана за влез на странски држав...

Повеќе

(ВИДЕО) Полиција ги спречи автобусите на Нехар турс да заминат во Црна Гора

Автобусите на Нехар турс, кои се упатија кон Црна Гора, со полициска придружба биле вратени од граничен премин во 3 часот по полноќ. Возачите одбива...

Повеќе

(ВИДЕО) САФЕТ БИШЕВАЦ: КАЖИ МУ НА ШЕФИЦАТА НА ШЕФОТ, АБЕ НА КОГО САКАШ КАЖИ МУ!

Повеќе

ГО ПЕНЗИОНИРАА ПОЛИТИЧКИ ВЛАТЧЕ АМА МУ ГИ УКРАДОА ФИНТИТЕ - ЈАНУШЕВ: ШАЈКА НЕМАТЕ ЗАКОВАНО, НИТУ ЕДНА СТРАНСКА ИНВЕСТИЦИЈА НЕМАТЕ ДОНЕСЕНО?!?!

Ако имате донесено странска инвестиција, сигурно ја криете по дома, никој ги нема видено! Вака урлаше ген секот на ВМРО ДПМНЕ, Јанушев со старата ф...

Повеќе

ГЕН СЕКОТ НА ВМРО, ЈАНУШЕВ ЛАЖЕШЕ НА ТВ БЕЗ ОКО ДА МУ ТРЕПНЕ!

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СЕ СЛУЧИ НА ТЕЛМА: Јанушев не му дозволуваше на Николовски да го користи името Северна Македонија, го праша како не му е срам да го користи уставното име на земјата!??!?!

Нема да ви се верува што направи Јанушев, ген секот на ВМРО ДПМНЕ на дебатата на Телма со ген секот на СДСМ, Николовски. Секогаш кога Николовски ќе...

Повеќе

СЕ СЛУЧИ ЧУДО НА ТЕЛМА: Игор Јанушев кој порасна во гаќите на Грујо го обвини Љупче Николовски дека бил поблизок до Груевски од него?!?!

Се случи вистинско чудо на Телма во Топ Тема. Ген секот на ВМРО ДПМНЕ, едно типче од Велес кое порасна буквално во гаќите на Грујо и дочека да биде ...

Повеќе

Реконструкцијата на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров во финална фаза

Градежните работи за реконструкција на улицата „Борис Сарафов“ се во завршна фаза и наскоро сообраќајницата ќе биде целосно реконструира...

Повеќе

БОМБА НА НИКОЛОВСКИ: ПАНЧО МИНОВ МНОГУ И ПОМОГНА НА ОВАА ВЛАДА ДА СЕ РЕШАТ ПРОБЛЕМИТЕ СО ЛОЗАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, ПРОБЛЕМИ ТЕШКИ ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НАСЛЕДЕНИ ОД ВМРО ДПМНЕ!

- Со Панчо Минов ги решивме проблемите со Повардарие и винарија Стефани, проблеми тешки над 5 милиони евра кои им се должеа на лозарите во Кавадарци...

Повеќе

Македонската банкарска асоцијација апелира до клиентите да ги ограничат посетите во експозитурите

– Македонската банкарска асоцијација апелира до клиентите на банките, штедлиниците, Клириншката куќа и Македонското кредитно биро да ги ...

Повеќе

БРАВО, GRACIAS БРАЌА ШПАНЦИ: И покрај кризата околу корона вирусот и суспендирањето на сите други активности, Сенатот на Шпанија одлучи на 17.03 да одржи пленарна седница со една точка на дневен ред: Ратификација на членството на Северна Македонија во НАТО

И покрај прекинот на сите активности, шпанскиот Сентат закажа седница со единствена точка на дневен ред: Ратификација на Пристапниот протокол за чле...

Повеќе

Совет на општина Прилеп: Усвоени препораките на градоначалникот Јованоски за заштита од коронавирусот и Годишната сметка на општинскиот буџет

Денешната 41 седница на Советот на општина Прилеп, помина во знакот на усвојување на предложените препораки на градоначалникот Илија Јованоски за ...

Повеќе

Ова е лудост, ВМРО-ДПМНЕ и од коронавирусот сакаат само да направат дневно-политички поени! – Николовски во “Топ Тема”

Во вечерашново издание на дебатната емисија “Топ Тема” на Телма телевизија генералниот секретар Љупчо Николовски на прашањето дали ВМРО-...

Повеќе

Николовски му порача на Јанушев: Ќе се одговара за набавката автобуси во ЈСП, за фалсификување лични карти, за автопатските провизии, за панорамското тркало

„Ќе се одговара и за набавката на автобуси во јавното претпријатие, ќе се одговара и за фалсификувањето на лични карти,ќе се одговара и за а...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА ТЕЛМА: Јанушев и Николовски се караа на дебата, водителката мораше привремено да ја прекине

Генералните секретари на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Николовски и Игор Јанушев на телевизија Телма водеа дебата под секое ниво, по што водителката отка...

Повеќе