Одберете локација на пристап

✅Целосно реновирано педијатриското одделение;✅Зголемен број на лекари специјалисти;✅Од темел реновиран запуштен дел од болницата и пренаменет во идно интернистичко одделение за жени;✅Најсовремена медицинска опрема;✅Спремно одделение доколку е потре
Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица
Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката

(ВИДЕО) ЕВЕ КОИ СЕ НОВИТЕ ЛИЦА ВО ВМРО ДПМНЕ, СЕ ПОРАНЕШНИ ЗАГАРИ НА ГРУЈО!

ВМРО-ДПМНЕ со понуда на проверени кадри на Груевски си обезбеди сигурен пораз на 12 април! Линк до видеото овде.

Повеќе

СЕ РЕКОНСТРУИРААТ УЛИЦИ ВО ПРИЛЕП, ВО МЕСНОСТА ГОРНО КОЊАРИ

Повеќе

СЕ РЕКОНСТРУИРА ПАТОТ ПРИЛЕП - ГРАДСКО, ПРОЕКТ ВРЕДЕН НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ВО УТРИНСКИ БРИФИНГ: Политиканството да го оставиме на страна кога се работи за животот на нашите деца

Повеќе

Затоа што јавното здравје е заедничка одговорност, Diners Club ве советува во врска со Корона Вирусот

Во согласност со препораките на Министерство за здравство и Владата на Република Северна Македонија, Diners Club се приклучи со дополнителни препора...

Повеќе

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА УВЕРУВА: ГРАЃАНИТЕ ДА БИДАТ СПОКОЈНИ, НАШИТЕ БАНКИ СЕ СИЛНИ И ЌЕ УСПЕАТ ДА СЕ СПРАВАТ СО ШОКОВИТЕ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Ангеловска-Бежоска: Банкарскиот систем е отпорен на потенцијалните шокови Билансите на банкарскиот систем упатуваат на здрави фундаменти. Во 2008 г...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Се спремаме за црно сценарио, набавуваме 50 респираторни машини и уште 1000 тестови за Корона!

- Владата наложи да набавиме 50 респираторни машини и уште 1000 тестови за Корона, според тоа се спремаме и за најцрното сценарио ако до тоа дојде. ...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Ако продолжат граѓаните да ги полнат кафичите и кафаните ќе воведеме полициски час и никој нема да смее да излезе од дома без оправдание!

- Во Италија де факто има полициски час и таму во тие региони каде ја има таа мерка ширењето на вирусот е сопрено, па така и ние ќе ја следиме ситуа...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПРЕДЛАГА ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕРКИ ЗА БОРБА СО КОРОНА ВИРУСОТ

Повеќе

НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ НАРОДОТ СО ПОФАЛБИ ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Браво за Венко Филипче. Професионалец на ниво!

Поцков Венко Филипче е најспособниот министер за здравство до сега. Во вакви критични ситуации се гледа способноста...

Повеќе

НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА: КАЈ ТРОЈЦА ОД 9-ТЕ ЗАБОЛЕНИ СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА ОТЕЖНАТО ДИШАТ, СИТЕ ТРОЈЦА СЕ ПОСТАРИ ОД 65 ГОДИНИ!

Повеќе

ОХРИЃАНЕЦОТ ЈА ПРЕТЕРА СО АРОГАНЦИЈАТА: Николовски во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче кое нема излезено од Муртино а себе си се престави како човек кој безмалку раководел со ЕУ!

Која невидена ароганција на Александар Николовски. Во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче од Муртино кое нема излезено од сел...

Повеќе

И ГРАД СКОПЈЕ СЕ БОРИ СО КОРОНА ВИРУСОТ: ДЕЗИНФЕКЦИJА НА ТАКСИ ВОЗИЛАТА И JАВНИОТ ПРЕВОЗ И РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

Град Скопје испрати препорака до сите такси превозници на подрачјето на градот Скопје да ги дезинфицираат такси возилата на дневна основа пред да се...

Повеќе

ИАКО Е ИКОНА НА ВМРО И НЕМА НИТУ ДАМКА ВО СВОЈАТА КАРИЕРА, ВМРОВЦИТЕ НЕ МУ ПРОСТИЈА ШТО ГО СПАСИ ЗАЕВ ОД УБИСТВО: КРИМОСОТ АНТОЊО НА ЛИСТА, СКРОМНИОТ И ЧИСТ ВЛАТЧЕ ВО АУТ!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ги објави целосните листи со кои ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на престојните избори. Јавноста ведна...

Повеќе

Партиските лидери на лидерска средба во 13 часот кај Спасовски за корона вирусот

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата, ќе имаат...

Повеќе