Одберете локација на пристап

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседателот н
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лесно е да се к
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Потезите кои
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- По десетина ден
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гра
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Петре Ш
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Предлог-прег
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Сигурно Левиц

СОЛЗА ГРЧЕВА ОТВОРА ШТАБОВИ НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА СО ЛОГОТО НА МОБИМАК И ВЕТУВА ДЕКА ЌЕ ГО ВРАТИ ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Штаб на Глас за Македонија во Прилеп. Штаб на Глас за Македонија во Штип. Средба во Белград со забеганиот професор Игор Јанев кој предлага сам...

Повеќе

(ВИДЕО) Комичарот Џон Оливер на тема КОРОНА ВИРУС

Повеќе

БОЈКОТИРАМ НЕ УСПЕА ДА СТАНЕ ПАРТИЈА, НЕЗАВИСНИТЕ НЕ СОБРАА ПОТПИСИ: СДСМ ДЕНЕСКА ЌЕ ГИ СООПШТИ ЛИСТИТЕ, ВМРО ДПМНЕ УТРЕ!

Партиите најдоцна за три дена треба да ги комплетираат и достават до Државната изборна комисија (ДИК) листите со кандидати за пратеници и носителите...

Повеќе

Град Скопје продолжува со доделување на субвенции за чистење на оџаци

Градот Скопје и во 2020 година продолжува со доделување субвенции за чистење на оџаците, со цел намалување на загадувањето на амбиентниот ...

Повеќе

Филипче: Посебно признание за медицинската сестра Маја која се грижи за пациентите со коронавирус

Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипче: Денеска посебно признание и оддаваме на медицинската сестра Маја која е дежурна во изолац...

Повеќе

СДСМ ОТКРИВА ДЕКА ШПИЦЕН КАНДИДАТ БИЛО САМО ФИНТА НА МИЦКО ДА ИЗБЕГА ОД ДУЕЛ СО ЗАЕВ: Свесен за поразот, Мицкоски бега од соочување со претседателот Заев во Изборната единица 4, но поразот не му бега!

Свесен за поразот, Мицкоски бега од соочување со претседателот Заев во Изборната единица 4, но поразот не му бега Извршителот Христијан Мицкоски ...

Повеќе

Партијата на пензионери на Николовски продолжува во коалиција со СДСМ

Партијата на пензионери, што ја предводи пратеникот Илија Николовски, денеска одржа редовно собрание на кое ја потврди определбата на претстојните п...

Повеќе

И Демократската партија на Турците ќе коалицира со СДСМ на изборите

Демократската партија на Турците денеска на седниците на Централниот Управен одбор и на Централното собрание на партијата донела одлука да влезе во ...

Повеќе

ПО ПОВОД 8-МИ МАРТ: 17-ТО ПО РЕД ЖЕНСКО АВТО РЕЛИ ВО АВТОКОМАНДА

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ НАСТАПИМЕ ПРВИ НА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ВЕЧЕР НА 12-ТИ МАЈ: Вечерва на МТВ беше промовирана песната насловена „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе настапи на „Евровизија“ во Ротердам

Вечерва на МТВ беше промовирана песната насловена „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе настапи на „Евровизија“ во Ротердам. ...

Повеќе

Беса со 14 кандидати на листите на коалицијата со СДСМ

Коалицирањето со социјалдемократите ќе го продолжат и повеќето „стари партнери“, меѓу кои е ЛДП, но и ДПТ која во 2018 година ја напушти...

Повеќе

ОВА ПОЧНУВА ДА ЗАЛИЧУВА НА ДОБАР ХОРОР ФИЛМ: Во случај на епидемија на Коронавирус – специјално опремен објект со капацитет од 54 кревети во шума во близина на Демир Капија

Ова е објектот во близината на Демир Капија кој надлежните го одредија како болница за лицата кои ќе бидат ставени во изолација доколку епидемијат...

Повеќе

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ: 437 деца од сите градови во земјава, од 54 клубови, во организација на Карате федерацијата на Македонија, покровител општина Гази Баба

Повеќе

БРАВО: НА МЕСТОТО НА КАНАЛОТ ВО СИНГЕЛИЌ ЌЕ НИКНЕ ПЛОШТАД

Повеќе

БЕЗ КОМЕНТАР...

Повеќе