Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) НИКОЛОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ НЕМА ДА ЈА КОЧИ НОВАТА ЕВРО ОБВРЗНИЦА ОД 400 МИЛИОНИ ЕВРА, САМО ЌЕ ВРШИМЕ МОНИТОРИНГ ЗА ШТО ЌЕ СЕ ТРОШАТ ПАРИТЕ

Повеќе

ОД ДЕН ВО ДЕН СИТУАЦИЈАТА СЕ ВЛОШУВА: Нови седум заразени од Дебар и од Скопје, досега 42, двајца болни со пневмонија

Министерството за здравство информира дека во рамките на процесот за ран скрининг на заболени од коронавирус кој започна во неколку општини, в...

Повеќе

РЕАКЦИЈА ОД КАБИНЕТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: НЕ СЕ ТОЧНИ ИНФОРМАЦИИТЕ ДЕКА ИМАЛО ГОЛЕМИ ТЕНЗИИ МЕЃУ ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ, ДЕБАТАТА БЕШЕ НА АКАДЕМСКО НИВО

Од кабинетот на претседателот Пендаровски ја демантираат вчерашната вест на Мактел дека имало голема тензија и кавги меѓу правните екперти од тимот ...

Повеќе

ДЕ БРЕ ЧОВЕЧЕ: ОВОЈ ПА НАЈВЕРОЈАТНО И КОГА ИМА СЕКС СО ЖЕНА МУ ГО СПОМЕНУВА ВИЦЕ ЗАЕВ, ОПСЕДНАТ Е СО БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на партиска дебата, рекол дека државата има неспособно водство кое не знае да се справи со оваа криза,објави порта...

Повеќе

Шилегов: Ќе ги ослободиме угостителите од надомест за урбана опрема и ќе ја намалиме фирмарината

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најавува дека ќе стори се да им излезе во пресрет на сограѓаните кои трпат штети од справувањето ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЧЕРАШНИОТ НАСТАП НА СИЉАНОВСКА НА АЛФА Е ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: ВЕЛИ ДЕКА КОРОНА Е СВЕТСКИ ЗАГОВОР, ДОШОЛ КРАЈОТ НА ИНТЕРНЕТОТ И КОМПЈУТЕРИТЕ - БАБА ЈЕ СКРОЗ ПРОЛУПАЛА - КОМЕНТИРААТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЗА ВЧЕРАШНИОТ НАСТАП НА СИЉАНОВСКА НА АЛФА

Линк до видеото кое е хит на социјалните мрежи, овде.

Повеќе

ЦЕЛАТА ДРЖАВА СЕ ОБИДУВА ДА ЈА ИЗБЕГНЕ КАТАСТРОФАТА: Синоќа се вршеше дезинфекција на улиците и јавните површини во општина Пробиштип

Повеќе

Владата излезе со сет економски мерки за ублаѓување на кризата предизвикана од епидемијата: Бескаматни кредити за компаниите и субвенција на придонеси на плати до 50 отсто

Покрај здравствените ризици корона вирусот донесе и еднакво големи предизвици за светската економија. Таа трпи засега се уште несогледливи последици...

Повеќе

Дезинфекција во градинките, основните и средните училишта во Кисела Вода

Центарот за јавно здравје Скопје спроведува голема акција за дезинфекција во сите детски градинки, основни и средни училишта, лоцирани на тери...

Повеќе

Шилегов: Слушајте го Венко. Нема тука политика. Има животи. Мој, негов, Ваши. На нацијата

За Венко: Имам можност лично да го знам тој човек. И среќен сум. Некогаш мислам дека не секогаш бевме (сме) фер кон него. Замислете се почитувани,...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ДРАМА НА ВОДНО - ЛЕТАЛЕ ПЦОВКИ И КЛЕТВИ ВО КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ!

Мицковски ги предложил Каракамишева и Сиљановска како уставни правни експерти во тимот експерти кои во кабинетот на Пендаровски требало да најдат ре...

Повеќе

СИЉАНОВСКА Е ЕДНА НЕВИДЕНА ЗАБЕГОТИНА...

Повеќе

Е ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ: УЈП НЕМА ДА БЛОКИРА СМЕТКИ НА ФИРМИ ПОРАДИ НЕПЛАТЕН ДАНОК ДОДЕКА ТРААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА ЗА КОРОНА ВИРУС

Управата за јавни приходи ги информира даночните обврзници дека нема да презема никакви дополнителни мерки и да доставува решенија за присилна напла...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Во вонредна состојба не престанува животот, стопанството и економијата нормално ќе функционираат во услови и мерки за заштита на јавното здравје и здравјето на граѓаните и за секоја одлука што ќе се носи јавноста ќе биде информирана на редовна дневна основа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски на денешните прес-конференции на кои доминираше предлогот за воведување на...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ЗАСУКА РАКАВИТЕ И УБАЦИ ВО ПЕТА БРЗИНА: ОГЛАС ЗА МАКЕДОНСКИ ФАБРИКИ ДА ПОЧНАТ СО ПРОИЗВОДСТВО НА ЗАШТИТНИ МАСКИ, ЌЕ СЕ ПРАТАТ ЧАРТЕР АВИОНИ НА ВИЗ ЕР ДА ГИ СОБЕРАТ НАШИТЕ ГРАЃАНИ ЗАГЛАВЕНИ ПО АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕВРОПА, ЌЕ СЕ ПРАВАТ КОНТРОЛИ НА ЗАТВОРЕНИ ОРДИНАЦИИ НА МАТИЧНИ ЛЕКАРИ

Одлуки од 22 седница на Владата: Владата предложи Собранието на Република Северна Македонија да утврди постоење на вонредна состојба на територијата...

Повеќе