Одберете локација на пристап

Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ РАСПАЛИ ПО ЈАНУШЕВ ЗА МИЛОШОСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ, НО ЈАНУШЕВ ИЗБЕГА ОД ПРЕСОТ!

Генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска одговараше на новинарски прашања видно нервозен и испотен, најверојатно заради типо...

Повеќе

СЦ „Борис Трајковски“ нема да работи во наредните 14 дена

– Спортскиот центар „Борис Трајковски” нема да работи во наредните 14 дена. Во соопштението на СЦ „Борис Трајковски&rd...

Повеќе

ОВА ТРЕБА СИТЕ ДА ГО ЗНААТ: Листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус

На веб страницата на Министерството за здравство:http://zdravstvo.gov.mk/korona-virus/ е поставена листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ...

Повеќе

СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОГЛАСИ СВЕТСКА ПАНДЕМИЈА СО ВИРУСОТ КОРОНА ОТКАКО ВИРУСОТ ЗАГРОЗИ 120 000 ЗАБОЛЕНИ И 4000 ЖРТВИ!

The latest: • The World Health Organization has formally declared the COVID-19 outbreak a "pandemic."• There are more than 100,000 report...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВЛАДАТА МУ НАРЕДИ НА МВР ВЕДНАШ ДА ГИ АПСИ СИТЕ КОИ ЌЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

- Владата му наложи на МВР да ги апси веднаш сите оние поединци или новинари кои ќе шират лажни вести за КОРОНА ВИРУСОТ на социјални мрежи! Министе...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Нови двајца заболени од КОРОНА, комшии на брачниот пар од Центар Жупа, Дебар

Повеќе

ШОКАНТНО - И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ОД ВЛАДАТА, ВМРО ДПМНЕ ВЕЧЕРВА ЌЕ ДРЖИ КОНВЕНЦИЈА ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА?!?!

ВМРО ДПМНЕ прати покана до медиумите дека вечерва во 18 часот ќе држи конвенција во македонска филхармонија на која ќе бидат преставени кандидатите ...

Повеќе

СИМТОМИ ЗА КОРОНА ВИРУС: СУВА КАШЛИЦА, ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА И ОТЕЖНАТО ДИШЕЊЕ

Македонија вчера донесе одлука да ги затвори сите образовни институции вклучително, училиштата, градинките и факултетите поради ново настана...

Повеќе

И Зоолошката градина во Скопје ќе биде затворена за посетители

Откако вчера министерот за здравство, Венко Филипче соопшти за изолација на сите јавни и културни институции, денеска од Зоолошката градина ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ПРИВРЕМЕНО ГО УКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, УЧЕНИЦИТЕ И СТУДЕНТИТЕ

Пензионерите покрај во автобусите нема да можат да се возат бесплатно и на жичницата на Водно.(Фото: К.Попов) Од утре се укинува бесплатнио...

Повеќе

ГДУ ги поднесе листите за кандидати за пратеници, ова е прво учество на партијата на парламентарни избори

Соопштение до медиумите: Почитувани, Републичкиот изборен штаб на ГДУ, денеска до Државната изборна комисија (ДИК) ги поднесе листите на канд...

Повеќе

ОВОЈ ПОЧНА ДА СЕ ЗАФРКАВА СО ЈАВНОСТА - БИШЕВАЦ: СО АМНЕСТИРАНИОТ ДУРЛОВСКИ, СО КРИМОСОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ И СО ГРУЕВАТА СЛУГА МИЦКО ЌЕ ПРАВИМЕ ЕВРОПСКА ДРЖАВА!

Сафет Бишевац, пратеникот на листата на СДСМ избран ви 2011 година сега се најде на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ. За 24 инфо вели дека нико...

Повеќе

ЛЕЛЕ АЦКО, ТИ ЛИ СИ БЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Д-Р ДАНИЛОВСКИ НА КАНАЛ 5: СЕ МОЛАТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВОЗДРЖАТ ОД ЖЕНЕЊЕ И УМИРАЊЕ СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНОВИ ЗАТОА ШТО И НА СВАДБИ И ПОГРЕБИ СЕ ШИРАТ ВИРУСИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕГА ЌЕ ГИ БАРА НИВНИТЕ ГЛАСОВИ - Бишевац, за вмровските гласачи: Тие не вклучуваат мозок

На листата за пратеници во Изборната единица 1, ВМРО-ДПМНЕ го кандидира поранешниот новинар на А1 телевизија, Сафет Бишевац. Бишевац, 2011г беше из...

Повеќе